Magiczne spotkanie z gitarową muzyką brazylijską!

10 sierpnia Wirydarz kamieńskiej Konkatedry

Młodzi, wykształceni brazylijscy muzycy: Eduardo Pinheiro i Juliano Camara, od najmłodszych lat związani ze sobą i muzyką, przyjadą na zaproszenie Kamieńskiego Domu Kultury, aby dać klimatyczny koncert oraz snuć opowieści o muzyce brazylijskiej w jednym z najpiękniejszych miejsc Kamienia Pomorskiego – w Wirydarzu Konkatedry.

Na pewno będzie niezwykle klimatycznie i bardzo swobodnie.

Koncert już 10 sierpnia o godzinie 19:00

Wstęp 5 zł, a ilość miejsc ograniczona.

Miejsce: WIRYDARZ KATEDRY w Kamieniu Pomorskim

„GUANDUO BRAZIL”  to bardzo oryginalny i kreatywny duet, który otwiera nową ścieżkę dla brazylijskiej gitary. Przedstawiają także kilka stylistycznych odniesień do brazylijskiej muzyki popularnej oraz języka klasycznego. Szczęśliwi ci, którzy mogą słuchać tego duetu!

Guanduo to duet muzyków Eduardo Pinheiro i Juliano Camara, brazylijskich gitarzystów, kompozytorów i przyjaciół od najmłodszych lat.

W 2015 wydali pierwszy album „Inventos”, który zdobył dzięki krajowym nagrodom, uznanie za repertuar wysokiej jakości i śmiałość aranżacji.

Ten gitarowy duet występował już na najważniejszych scenach i festiwalach w Brazylii, takich jak „Instrumental SESC Brasil”, MIMO Festival czy „Savassi Festival”.

Obecnie Eduardo i Juliano mieszkają w Niemczech, gdzie zostali zaproszeni do organizacji warsztatów i koncertów na różnych festiwalach, wernisażach i salach muzycznych w Europie. W lutym 2019 roku wydali swój drugi album „Música Disfarçada de Gente” z udziałem 16 gości z kraju i zagranicy.

W tym roku duet został nagrodzony najlepszym zespołem w konkursie Eco BASF muzyki kameralnej organizowanym przez Hochschule für Musik Dresden (Niemcy).

Aby zobaczyć i przede wszystkim, posłuchać próbkę ich umiejętności, zajrzyj na:

https://www.youtube.com/watch?v=IlU12AFNmLo  – Tarde de Carnaval (Juliano Camara)

https://www.youtube.com/watch?v=W8pFIo6A3ak  – Samba Noturno (Juliano Camara)

https://www.youtube.com/watch?v=B-lOz8mPkRY  – Suíte Imaginária (Eduardo Pinheiro)

Na podstawie info Kamieńskiego Domu Kultury organizatora koncertu – Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *