KB Kamień Pomorski na dźwirzyńskim XXII Ogólnopolskim Biegu Ku Słońcu

W chłodne, pochmurne sobotnie przedpołudnie w Dźwirzynie wystartował XXII Ogólnopolski Bieg Ku Słońcu o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg. 273 zawodników, w tym czterech reprezentantów KB Kamień Pomorski: Arkadiusz Borysiuk, Tomasz Magalski, Grzegorz Jamroziak oraz Piotr Stępień do pokonania mieli trasę 10 kilometrów.

Atrakcją był ponad 4 –  kilometrowy fragment prowadzący wzdłuż plaży przy campingu Mewa, w kierunku Grzybowa. Potem powrót sześć kilometrów ścieżką przez las. Ostatnie dwa kilometry to dobieg drogą asfaltową na teren GOSiR w Dźwirzynie, gdzie powstało miasteczko biegowe.

Na mecie jako pierwszy pojawił się Krzysztof Gosiewski z czasem 32:54. Wśród pań prym wiodły siostry Pobłockie, które razem wbiegły na metę. Ostatecznie sklasyfikowana jako pierwsza, Katarzyna 39:22, druga Kamila Pobłocka – Dobrowolska – taki sam czas.

Najlepszy z naszych kamieńskich klubowiczów był Tomasz Magalski, który uplasował się na 20. miejscu z czasem 40:06. Na 27. miejscu uplasował się Arkadiusz Borysiuk z czasem 41:14, a tuż za nim przybiegł Piotr Stępień z czasem 41:17. Ostatni z naszych zawodników Grzegorz Jamroziak, zajął 42 miejsce uzyskując czas 43:51.

Gratulując osiągniętych wyników naszym biegaczom, ciszymy się, że coraz prężniej działający kamieński Klub Biegacza pod wodzą jego młodego prezesa, Marka Szymańskiego, biega na coraz większym obszarze naszego kraju, w coraz więcej imprezach, stając w ten sposób niejako ambasadorem Ziemi Kamieńskiej.

Info. wł./Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *