Karatecy z kamieńskiego „Tokaido” na obozie kondycyjnym w Tatrach

Od piątku 27 lipca do 5 sierpnia br. zawodnicy Stowarzyszenia Klub Karate „Tokaido” w Kamieniu Pomorskim przebywali na obozie kondycyjnym w Tatrach. Obóz letni stanowi zawsze dobrą okazję zarówno do czynnego wypoczynku, treningu kondycyjnego w warunkach górskich, jak i do  dobrej zabawy.

W obozie uczestniczyli zarówno zawodnicy z młodszych grup wiekowych, jak i młodzież gimnazjalna. Jego uczestnicy pokonali łącznie około 70 km pieszych tras turystycznych, zdobywając m.in. Jaszczurówkę (886 m n.p.m.), Bachledowy Wierch (902 m n.p.m.), Kopieniec Wielki (1.328 m n.p.m.), czy Kalatówki (1.198 m n.p.m.) i Sarnią Skałę wysoką na 1.377 metrów n.p.m. Z tego ostatniego szczytu grupa schodziła w strugach ulewnego deszczu, jednak przygoda skończyła się dobrze, a doświadczenie trudności pozwoliło na sprawdzenie się w trudnych warunkach górskich młodym adeptom sztuk walki.

Nieopodal ośrodka znajdowało się boisko sportowe, co pozwalało rozgrywać mecze piłki nożnej, raz nawet z mieszkańcami Zakopanego. Wynik tego meczu był sprawą jak najbardziej drugorzędną.

Bardzo dużą popularnością cieszyły się rozgrywki w badmintona, a każdego wieczoru odbywała się odprawa na której dzieci i młodzież mogły dzielić się z opiekunami wrażeniami z przebytych tras oraz składać propozycje i wnioski dotyczące dnia następnego.

Grupa dwukrotnie uczestniczyła w zajęciach pływackich na basenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Tu też rozegrano mistrzostwa klubu w pływaniu. Pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Stogowska, drugie – Weronika Jędrzejewska, zaś trzecie, Amelia Skupin.

Dużą atrakcją dla obozowiczów był wjazd wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew oraz  oglądanie miasta z platformy widokowej na szczycie skoczni narciarskiej.

Miłym spotkaniem okazały się także urodziny jednego z uczestników, a wszystko odbywało się w cukierni „Samanta” na słynnych, ale jakże przereklamowanie drogich zakopiańskich Krupówkach. Solenizantowi nie pozostało nic innego, ja ufundować wszystkim słodki poczęstunek.

Codziennie wieczorem rozgrywano kolejne etapy konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcie obozu. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła Oliwia Stogowska, przed Amelią Skupin i Martyną Miśko. Kolejne miejsca zajęły Natalia Pietruchowska, Magda Siomka, Lena Filipczak, Zofia Siomka, Ernestyna Marcinkowska oraz Borys Pawlikowski.

Ciekawym wydarzeniem było spotkanie z „Wielkim Duchem Gór”, w którego postać wcielił się Pan Tadeusz z Centrum Promocji Miasta.  W spotkaniu udział wzięli Hubert Płotała i Mateusz Ociepa wraz z trenerem z kamieńskiego klubu, Andrzejem Jędrzejewskim.

Bardzo dobrze spisali się podczas trudnych, czasami kilkunastokilometrowych wędrówkach, najmłodsi zawodnicy obozu: Paulina Grabarska i Emil Bobowicz, które równie sprawnie pokonywali górskie trasy, jak starsi koledzy.

Jak wynika z przeprowadzonej ankiety, dzieci oceniły obóz bardzo wysoko dając uśrednią ocen w skali od 1do 10, która wyniosła 9.

Info. wł./Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *