Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – wywołany temat podczas sesji.

W dniu 02 listopada 2016 r. w imieniu naszej redakcji złożyłem do Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o z siedzibą  w Kamieniu Pomorskim list zawierający 15 pytań. Na podstawie prawa prasowego chciałem uzyskać trochę informacji na temat funkcjonowania tej spółki gminnej. Odpowiedź na zadane pytania prasowe otrzymałem po 14 dniach. W piątek podczas Sesji Rady Miejskiej Radna Kazimiera Szymańska wywołała temat KTBS w Kamieniu Pomorskim, pytając Pana Burmistrza czy to prawda, że mieszkania na Kwartale Dominikańskim Spółka Gminna  KTBS sprzedaje w ramach leasingu operacyjnego oraz czy to prawda, że w tej formie na Kwartale Dominikańskim w Kamieniu Pomorskim przekazano również dwa mieszkania, które nabyła Prezes KTBS w Kamieniu Pomorskim? Radna pytała także również Burmistrza Kamienia Pomorskiego, dlaczego nie informowano publicznie o takiej formie przekazywania mieszkań wszystkich mieszkańców gmin Kamień Pomorski. Pytanie Radnej wywołało małe zamieszanie. Burmistrz w odpowiedzi na te pytania próbował załagodzić sytuację, tłumaczył, że z tej formy sprzedawano tylko lokale usługowe i ta forma zbycia lokali przewidywana była już za poprzedniej Pani Prezes KTBS. Zapewniał również, że na pewno lokalu mieszkalnego nie nabyła w tej formie obecna Pani Prezes KTBS, a takich  lokali w formie leasingu operacyjnego zbyto tylko dwa.

Porównując przesłaną na adres redakcji odpowiedź Pani Prezes Małgorzaty Gabryś – Kostur z wypowiedzią Burmistrza mam dziwne wrażenie, że Burmistrz Kamienia Pomorskiego chyba ma zbyt mało wiedzy o tym, co wyprawia się w podległej mu Spółce Gminnej. Panie Burmistrzu, jak wynika z wyjaśnień Pani Prezes KTBS, na Kwartale Dominikańskim na dzień 31.10.2016 r. Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sprzedało 19 lokali mieszkalnych oraz 1 lokal usługowy. W formie leasingu operacyjnego przekazano 8 lokali mieszkalnych oraz 8 lokali usługowych. Pani Radna nie miała pełnych informacji co do przekazania  mieszkania Pani Prezes KTBS, ale jest gorąco Panie Burmistrzu, dwa z tych o mieszkań przekazanych w ramach leasingu operacyjnego przejęła prawa ręka Pani Prezes w KTBS. W odpowiedzi na moje pytanie Pani Prezes wyjaśnia. ”Lokale mieszkalne .. i … w budynku przy ulicy Żwirki i Wigury 1A zostały oddane do korzystania na podstawie umowy leasingu operacyjnego i wydane korzystającym w dniu 13.05.2016 r. Opłaty ponoszone są zgodnie z zawartą umową tj. wnoszone są miesięczne raty leasingowe oraz został wniesiony depozyt gwarancyjny.” W tej ostatniej sprawie nasza redakcja zamierza uzyskać wyjaśnienia, na jakiej to podstawie oba mieszkania objęte umową zostały wydane w dniu 13 maja 2016 r., kiedy, jak nam wiadomo, umowa o leasingu tych mieszkań została podpisana dopiero w październiku 2016 roku.

Do tematu Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wrócimy już niebawem. Przedstawimy więcej faktów i okoliczności tej bulwersującej mieszkańców Kamienia Pomorskiego sprawy.

Waldemar Taranowicz

 

7 komentarzy na temat: Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – wywołany temat podczas sesji.

 1. Avatar Tola pisze:

  Ale jaja! Pani Prezes biorę w ciemno. Ja też chcę nabyć mieszkanie płacąc w ratyach

 2. Avatar Ewa pisze:

  Bardzo ciekawe informacje na ten temat pisze Kamieńskie info. Dla Pana Redaktora Prawnik KTBS nawet w niedziele znajduje czas. Chyba z przepracowania coś mu się pokręciło. Pracowałem na tej budowie. Lokali mieszkalnych było 32 19 + 8 to jest = 27. 32 – 27 = 5 a nie 9.
  Panie redaktorze proszę opublikować odpowiedź Pani Prezes. Zobaczymy kto tu kłamie. Warto podać nazwiska właściciela tych dwu lokali pracujących w KTBS.

 3. Avatar xyz pisze:

  wazne jest dla mnie kto udziela leasingu operacyjnego, czy specjalistyczna firma . To wielka roznica, bo jesli KTBS to dzialanie na szkode , jesli inna firma – to wplaca calosc. szczegolnie jest to wazne w sytuacji finansowej gminy na dzis . Ukrywanie informacji na temat mieszkan w leasingu tez dobrze nie swiadczy o naszej niby nowej wladzy

  1. Avatar Gert pisze:

   Good to see a talnet at work. I can’t match that.

  2. Avatar http://www./ pisze:

   the reason why it wont work is because the /user/ part in links is no longer there, some usernames like mine doesnt work after the site name (browser limits etc) and the custom url problem is a problem to so please but it back in, just to let u know.

 4. Avatar Wojtek pisze:

  Z tego co mi jest wiadomo to niestety kasy z tego nie m a od razu. Leasingodawcą jest TBS nabywca wpłaca miesięczne raty.

 5. Avatar mieszkaniec pisze:

  I co dalej z tą sprawą cisza? Czy już jest wszystko wyjaśnione ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *