Kamieńskie muzeum bez tajemnic

Uczniowie SPdP wraz z podopiecznymi OREW działających w strukturze PSONI, udali się ostatnio do kamieńskiego Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej (MHZK) aby obejrzeć aktualnie pokazywane bardzo interesujące wystawy. Zabytki i ich historię przybliżał wszystkim w niezwykle przystępny sposób pracownik muzeum, pan Błażej, który skrupulatnie opowiadał o wielu ciekawych eksponatach znajdujących się na wyposażeniu muzeum.

Uczniowie z uwagą przysłuchiwali się interesującym opowieściom, a ich szczególną uwagę skupił bardzo stary eksponat w postaci przedwojennego samochodu osobowego. Wprawdzie jest on mocno podniszczony, lecz jest nadzieja na jego gruntowną renowację, której ma dokonać pewna kamieńska firma. Na pewno warto tego dokonać, bowiem w Europie jest zaledwie kilka egzemplarzy tego typu auta.

Inną ciekawostką była opowieść o wydobyciu XIX wraku, który odnaleziono nie tak dawno na plaży w Międzywodziu. Pokazany krótki film ukazał jego wydobycie oraz transport do Kamienia Pomorskiego, celem jego konserwacji. Odnowiony i zakonserwowany statek ma stanąć na terenie kamieńskiej mariny już w przyszłym roku.

Muzealna wizyta jest kolejną z wizyt uczniów w tym niezwykłym miejscu, do którego wszyscy lubią powracać.

MIwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *