26-09-2015 » Inne, Kamień Pomorski

Kamieńskie emeryckie powitanie Jesieni

Kamieńscy emeryci i renciści umówili się na dzisiejsze popołudnie nad wodami rzeki Dziwny, by wespół przywitać Jesień. Przed i wokoło ogniska pojawiło się kilkadziesiąt osób, które miały sposobność pokosztowania smakowitej grochówki, potem wszyscy jak jeden mąż podpiekali kiełbasę na ognisku.

Była także żywa muzyka duetu panów Adama (gitara) i Sławka (klawisze) z dobrą, biesiadną muzyką, i oczywista, tańce przez dosłownie kilka godzin. Nikomu nie straszny był coraz bardziej odczuwalny chłód, bo wszyscy ze wszystkimi bawili się znakomicie.

Przy ognisku pojawili się również członkowie kamieńskiego Koła Diabetyków, którzy badali uczestnikom biesiady poziom cukru we krwi, a także ciśnienie tętnicze. Przewodniczący tego Koła, Marian Krótki, ocenił, że przy stolikach pojawiło się kilkadziesiąt osób!, które otrzymały również materiały informacyjne.

Powitanie Jesieni trwało ponad trzy godziny, i kiedy kończono imprezę, wielu wcale nie chciało się rozchodzić. Jednak wieczorny chłód sprawił, że ogniskowe harce trzeba było zakończyć, a teraz pozostaną po nich fajne wspomnienia.

„My, emeryci i renciści, pamiętamy o takich datach. Robimy co jakiś czas w okresie ciepłych miesięcy różne imprezy integracyjne. I cieszy nas, że pojawia się na nich coraz więcej naszych członków, członków ich rodzin, jak również kuracjusze. Jak widać, zawsze bawimy się doskonale, atmosfera jest niczym rodzinna. I o to w naszej Złotej Jesieni chodzi.” – przyznał przewodniczący kamieńskiego Koła PZERiI, Stanisław Salanek.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *