Kamieński ,,terminator”, także uzdrowiskowy!

O ryzyku, jakie niesie ze sobą poruszanie się po widocznych na zdjęciach schodach, pisaliśmy już nie tylko my (portal i gazeta), a mimo wszystko jest tak jak było, bez zmian! Patrząc na te schody człowiek odnosi wrażenie, że znajduje się w innej przestrzeni czasowej, a mianowicie cofa się do XX wieku i przełomu lat 60 i 70, gdzie w Wietnamie trwały zacięte boje o utrzymanie przejezdności strategicznej drogi Da Nang. Po każdym amerykańskim ,,nalocie dywanowym” owa droga do złudzenia przypominała stan prezentowanych schodów.

Pewnie, że istniejący stan schodów nie jest powodem do dumy włodarza Kamienia Pomorskiego, ale oczekiwanie, że ktoś na tym wejściu-zejściu wyrżnie fikołka, jest nie do przyjęcia. No chyba, że jest to klasyczna pułapka na emerytów, ot taka zabijawka, taki swoisty kamieński ,,terminator” dla emerytów, rencistów, uzdrowiskowych kuracjuszy, a i pełnosprawny też może się tam zabić! W głowie mi się wprost nie mieści, że tak skuteczny w pozyskiwaniu zewnętrznych środków bilatelarnych burmistrz Kamienia Pomorskiego Pan Stanisław Kuryłło, jeszcze nie pozyskał takowych na naprawę tych zejść. Ponieważ działając pro publico bono, kierując się zasadą troski o dobro wspólne, nagłaśniamy takie pułapki, jak też zagrożenia, pytam więc radnego Rady Powiatu Kamieńskiego Pana dr inż. Anatola Kołoszuka, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Powiatowego Inspektora Sanitarno- Epidemiologicznego, obu kamieńskich wyżej wymienionych, czy według Was to wejście i zejście jest bezpieczne? Odpowiada przepisom prawa budowlanego? A ryzyko poruszania się po tych schodach jest prawidłowo zakomunikowane? Czy weźmiecie na siebie odpowiedzialność, gdy ktoś na tych schodach się zabije? Ile lat można udawać, że tego problemu nie ma, a zagrożenie utraty zdrowia lub życia jest wyssane z palca publicysty? Wątpię, by któryś z uzdrowiskowych kuracjuszy chciałby wrócić z ,, pamiątką” z Kamienia Pomorskiego, to jest ręką czy nogą w gipsie po upadku z tych ,,schodów”. A przecież można też wrócić na koszt Urzędu Miasta i Gminy Kamień Pomorski w… trumnie. Kuracyjna pamiątka jak jasny gwint!!! Fakt, że temat tych schodów był nagłaśniany jeszcze za rządów ex burmistrza Karpińskiego, ale Pan burmistrz Kuryłło, wieloletni radny Rady Miejskiej w tym mieście, jest burmistrzem Kamienia Pomorskiego już drugą kadencję i nadal nie widzi problemu i zagrożenia, jakie te schody stwarzają?!

Michał Andrzej Ratajczyk

Jeden komentarz na temat: Kamieński ,,terminator”, także uzdrowiskowy!

  1. Avatar Obserwator pisze:

    co do schodów przy fosie zgadzam się w 100% że należało by coś z nimi zrobić. Natomiast co do schodów pokazanych na głównym zdjęciu nie szalał bym tak bardzo proszę pamiętać że te granitowe schody są bardzo stare i powinniśmy je postrzegać w kategorii zabytku. Oczywiście powinna być tam jakaś informacja o niebezpieczeństwie i może o samych schodach ale proszę nie róbcie nowych , i tak już mało klimatu zostało w naszym miasteczku ( np nasz ,,zdewastowany,, park )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *