Kamieńska Marina w lipcu będzie gościć Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej!

Yacht Klub Polonia Skandynawia (ta nazwa od 2015 r.) ze szwedzkiego Malmö, który zawiązał się w 2008 roku za sprawą jego obecnego Komandora, Andreasa Henrikssona, wówczas jako Yacht Klub Polonia Malmö, w tym roku po raz kolejny organizuje Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej. Odbędzie się między 19, a 21 lipca 2019 r.

Miłym akcentem tego wydarzenia jest to, że żeglarze – polonusi wybrali Kamień Pomorski i już po raz drugi w ciągu pięciu lat zawitają na kamieńską Marinę imieniem kpt. ż.w.j. Zdzisława Michalskiego.

Pierwszy raz, pięknie położony w otoczeniu Zalewu Kamieńskiego, Kamień Pomorski, witał i gościł polonijnych żeglarzy, na dopiero co powstałej Marinie, która dosłownie zafascynowała i zaimponowała sobą wszystkich gości. Podobnie jak i położenie miasta, które jak określali – jest wyjątkowe. A wtedy gościło tu 80 polonijnych żeglarzy, którzy przybyli z wielu zakątków świata.

Jak zapowiada Komandor Yacht Klubu z Malmö, tegoroczne żeglarskie spotkanie będzie obfitowało w szereg atrakcji. Między innymi zaplanowano dla uczestników zlotu organowy koncert w kamieńskiej katedrze, występy kapel szantowych czy wspólne śpiewy. Nie tylko przy grillowaniu.

Odbędą się też regaty „Optymistów”. I podobnie jak podczas wcześniejszych zlotów, na wszystkich czekać będzie przyjazna, miła, bratnio – żeglarska atmosfera. No i nie inaczej jak wspomnienia i ogólna ponadczasowa integracja.

Podczas trwania zlotu zaplanowano spotkania, które mają na celu utworzenie Europejskiej Federacji Polonijnych Klubów Żeglarskich.

A zatem – A hoj. Do zobaczenia na lipcowym zlocie.

Miwa

Jeden komentarz na temat: Kamieńska Marina w lipcu będzie gościć Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej!

  1. Avatar Zlot w Kamieniu pisze:

    Witam, Jestem wyzej tu wymienionym komandorem Yacht Klubu Polonia. Moge potwierdzic, ze z przyjemnoscia znowu zawiniemy do mariny w Kamieniu.
    Przyplywamy tez z grupa naszych szwedzkich kolegow w ramach projektu Kierunek Polska. To nasz skromny wklad zeby pokazac i pochwalic sie Polską. A Kamien to perełka która trzeba zobaczyć będąc na wybrzeżu Zachodniopomorskim. Rezerwujcie pogodę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *