Kamień Pomorski bez pieniędzy na remonty dróg!

Próżno szukać na liście gminy Kamień Pomorski wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie do remontu swoich dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Czy Burmistrz Stanisław Kuryłło przespał nabór czy w ogóle nie planował złożyć wniosku o dofinansowanie?

Ustawa z dnia 23 października 2018 roku o Funduszu Dróg Samorządowych to projekt rządowy. Jest to państwowy fundusz zarządzany przez odpowiedniego ministra ds. transportu. Wspiera samorządy, które chcą budować, przebudować lub remontować swoje drogi.

Z powiatu kamieńskiego na remonty dróg środki otrzymały następujące gminy: Dziwnów (ul. Plażowa w Międzywodziu), Świerzno (droga gminna do boiska sportowego w Świerznie), Międzyzdroje (ul. Boczna w Lubinie), Golczewo (ul. Miodowa) oraz powiat kamieński na I etap drogi Gostyń-Pobierowo i Kłęby.

Przypominamy, że w tym roku Burmistrz Stanisław Kuryłło poinformował Wojewodę Zachodniopomorskiego, że rezygnuje z dotacji na remont ul Jedności Narodowej i Dworcowej. Gmina straciła blisko 1,8 mln zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *