Już jutro otwarcie wystawy rzeźby Romualda Wiśniewskiego w MHZK

Jutro (9 bm.) w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej rozpoczną się Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa. O godzinie 16.00 otworzy je wernisaż wystawy rzeźby Romualda Wiśniewskiego.

Romuald Wiśniewski jest absolwentem Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (gdzie uczył się u znanych polskich rzeźbiarzy m.in. Gustawa Zemły, Jana Kucza, Tadeusza Łodziany, Piotra Gawrona, i Janusza Pastwy) oraz Wydziału Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Mieszka w Gościnie w powiecie kołobrzeskim. W swej pracowni, znajdującej się w maleńkiej wsi Kamica, tworzy w brązie, kamieniu, ceramice i drewnie. Jego prace, znajdujące się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, były wielokrotnie wystawiane nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, Szwecji i Korei Południowej. Romuald Wiśniewski jest członkiem Stowarzyszenia Artystów „Grupa Kołobrzeg”, współtwórcą oraz członkiem Rady Programowej pomorskiego magazynu literacko-artystycznego „Latarnia Morska”,  członkiem Rady Kultury przy Prezydencie Miasta Kołobrzeg, a od 2010 r. prezesem działającego w tym mieście Bałtyckiego Stowarzyszenia „Sieciarnia” w Kołobrzegu.

Wystawa „Retrospekcje”, której otwarcie nastąpi jutro w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej ukazuje dorobek 25. lat pracy artystycznej rzeźbiarza.

Serdecznie zapraszamy!

Błażej Bubnowicz

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *