Jan Paweł II – Papież sportowiec

Miesiąc październik to czas, kiedy wspominamy „największego z rodu Polaków” – Karola Wojtyłę – Papieża Jana Pawła II. Dzięki zaangażowaniu kamieńskich nauczycieli, możliwe było zorganizowanie w Szkole Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego przedsięwzięcia, które zatytułowano, „Jan Paweł II – Papież Sportowiec”.

18 października nauczyciele przybliżyli dzieciom papieża jako narciarza, człowieka uwielbiającego górskie spacery i spływy kajakowe. Jan Paweł II to również wierny kibic „Cracovii” Kraków. To właśnie od tych piłkarzy na trzy miesiące przed śmiercią otrzymał klubową koszulkę z numerem „1” i napisem „Karol Wojtyła”.

Dlatego tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w strojach różnych klubów sportowych i strojach narodowych. Najbardziej zaangażowali się uczniowie klas I – III. Dzieci włożyły na siebie wszelkie sportowe gadżety.

Duma rozpierała organizatorów, widząc uczniów w narodowych barwach. W ten sposób przybliżono postać świętego Jana Pawła II, nie tylko jako Wielkiego Papieża teologa, ale również jako człowieka kochającego i uprawiającego różnego rodzaju sporty.

Miwa /foto G. Czerwiński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *