Jadą dary żywnościowe, kolejne jadą dary…

29 października br., do magazynu Koła PZERiI w Kamieniu Pomorskim, który znajduje się na terenie kamieńskiego szpitala, dotarła pierwsza partia 23 ton darów żywnościowych, w tym połowa z przeznaczeniem dla Świerzna, darów przeznaczonych jak co roku dla osób ubogich i ludzi o niskich dochodach, a pochodzących z Gmin Kamień Pomorski, Świerzno oraz Międzyzdroje (OPS). Dodajmy, to kolejny na przestrzeni ostatnich kilku latach transport pochodzący z Banku Żywności w Koszalinie, a zawierający się w ramach kolejnego, nowego unijnego programu w cyklu 2014 – 2020.

Podopiecznych dwóch pierwszych OPS – ów jest około 850 osób. I wydający żywność starają się, by nikomu jako takiego „przydziału” nie zabrakło.

„Wiadomo, że w tym roku, porównując dostawy z poprzednich lat, żywności będzie dużo mniej. Trzeba po raz wtóry powtórzyć, iż jest to dar Unii Europejskiej, która niestety nie po raz pierwszy został okrojony w porównaniu z na przykład minionym rokiem. Dodam, że owa pomoc jak doskonale wiemy, jest dla tych bardzo wielu doprawdy niezwykle  potrzebna i niemalże zbawienna.” – podkreśla Stanisław Salanek, przewodniczący kamieńskiego Koła PZERiI, który od kilku lat jest koordynatorem przywozu i rozdawnictwa wspomnianych darów żywnościowych.

Magazyn otwarty jest dla potrzebujących w środy oraz we czwartki (dla Międzyzdrojów) w godzinach 10:00 – 14:00. W razie potrzeby obsługujący magazyn i zainteresowanych emeryci, są w stanie zostać dłużej. Dosłownie do ostatniej odbierającej żywność osoby.

Jak wspomniał w rozmowie S. Salanek, kolejny transport z żywnością, już pod kątem grudniowych świąt, spodziewany jest w ostatnich dniach listopada.

„Myślę, że towaru nie zabraknie i dla wszystkich starczy. Na pewno to w pewnym sensie zastrzyk żywnościowy, który pozwoli także święta spędzić w lepszym nastroju.” – przyznaje S. Salanek.

Obsługą magazynu zajmuje się kilkanaście osób, które pracują tu na zasadach wolontariatu. I to od kilku lat. Warto tę magazynową załogę przedstawić, którą stanowi jedenaście osób. A są nimi panie: Danuta, Janina, Kazimiera, Stanisława i Teresa, oraz panowie: Adam, Henryk, Mieczysław, Ryszard, Stanisław i Zbigniew.

Miwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *