IV Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego już niebawem. Nie spóźnij się z decyzją, gdyż od 1 czerwca wzrastają opłaty startowe!

Drodzy biegacze, 3 sierpnia coraz bliżej. Organizatorzy czynią wszystko, by uczestnikom zbliżającego się wielkimi krokami IV Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego stworzyć jak najlepsze warunki do pobytu w naszym mieście.

Zawodnicy do wyboru będą mieli wyścig nordic walking na dystansie 5 km oraz biegi na dystansie 5 km oraz 10 km. Start i meta zlokalizowane są na ulicy Gryfitów przy zabytkowym Ratuszu w Kamieniu Pomorskim.

Co na Was czeka…? A więc mamy kilka niespodzianek. W miasteczku biegowym dla najmłodszych przygotowana zostanie strefa dziecięca, w której znajdą się atrakcje typu malowanie twarzy, gigantyczne bańki mydlane, modelowane kolorowe baloniki, a także przejażdżki konne.

Natomiast biegacze oraz mieszkańcy Kamienia Pomorskiego i okolicznych miejscowości będą mogli wziąć udział w biciu Rekordu Polski w jedzeniu arbuzów, który od 2018 roku należy do stolicy powiatu i wynosi całe 800 kg.

Na tą okoliczność Stowarzyszenie Carving Team Poland oraz Firma Carving – Gniech Sylwia Kruszyńska przygotują 900 kg arbuzów, które będą musiały zostać skonsumowane przez uczestników imprezy w przeciągu jednej godziny. A wtedy będziemy mieć pobity rekord z minionego roku.” – mówi Marek Szymański, Prezes Klubu Biegacza Kamień Pomorski, głównego organizatora biegu i zabawy w pobicie rekordu ilości jedzenia arbuza na czas.

Po pokonaniu ciekawej i wymagającej, ale jakże malowniczej trasy na zawodników będzie czekać upragniona META. Tam Włodarze Kamienia Pomorskiego będą dekorować zawodników pamiątkowymi medalami odlanymi, na których znajdziecie przepiękny bursztyn oraz zabytkowy Kościół św. Mikołaja zbudowany z cegły i kamieni narzutowych w XIV wieku na wzgórzu zwanym Żalnik.

Dodatkowo w miasteczku biegowym będzie przygotowane specjalne stoisko, w którym przygotowanych będzie dla Was mnóstwo atrakcji tj. kiermasz domowych ciast, kawa, herbata, zabawa fantowa, mini kawiarenka z pysznymi goframi, a wszystko po to abyśmy razem mogli wesprzeć Antoninę Małysza z Kamienia Pomorskiego.

Tosia urodziła się zupełnie zdrowym dzieckiem. Jednak w drugiej dobie po porodzie, po nagłym, niemającym uzasadnienia medycznego ataku epilepsji, stała się kaleką. Od tamtego momentu, Tosia cierpi na wiotkość osiową, uszkodzenie kręgów szyjnych oraz padaczkę. Permanentna rehabilitacja stacjonarna oraz ta na cyklicznych turnusach rehabilitacyjnych pochłania praktycznie wszystkie fundusze zgromadzone na koncie fundacji.

Tosia rośnie, rozwija się, potrzebuje co raz to nowych sprzętów do funkcjonowania. Niestety koszt zakupu sprzętu znacznie wykracza po za możliwości finansowe rodziców Tosi, dlatego postanowiliśmy rozkręcić akcję Stowarzyszenie Trzy Rybki dla Tosi – Antosi.

Wierzymy, że dzięki naszym działaniom Tosia „uzbiera” pieniądze na potrzebny sprzęt. Między innymi na zakup Walkera – sprzętu, dzięki któremu samodzielnie będzie w stanie się poruszać lub rowerka do ćwiczenia mięśni nóg.

Przygotowaliśmy jeszcze kilka niespodzianek, a w szczególności losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych. W tym roku każdy zawodnik, który ukończy bieg będzie mógł wygrać:

  • voucher pobytowy dla dwóch osób na 2 dni w Kompleksie Marena Wellness & SPA w Międzywodziu,
  • voucher pobytowy dla dwóch osób na weekend w Willi Rubin w Dziwnówku,
  • Tablet Lenovo TAB 4 10 QuadCore 16GB LTE,

  • Mini Wieża Blaupunkt MS40BT,
  • Zegarek Polar m430,
  • Zegarek Polar m400,
  • 7 voucherów dietetycznych,
  • i to jeszcze nie koniec.

Warto się pośpieszyć, ponieważ najniższa opłata obowiązuje do 31 maja br. do godziny 23:59 i wynosi 35,00 złotych na nordic walking i bieg na dystansie 5 km oraz 40,00 złotych na bieg na dystansie 10 km.

Natomiast od 1 czerwca br. opłata wzrośnie do 45,00 złotych na nordic walking i bieg na dystansie 5 km oraz do 50,00 złotych na bieg na dystansie 10 km.

Wszystkie szczegóły dotyczące regulaminu i wiele innych ciekawych informacji można znaleźć na stronie www.biegkamien.pl oraz na stronie fanpage’u „Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego”. Zachęcamy do zapisów www.sport-time.com.pl

Serdecznie zapraszamy na „IV Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego” !!!

Info. wł. za danymi Organizatora – Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *