„Z gliny świat lepimy” – projekt Kamieńskiego Domu Kultury dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Z gliny świat lepimy” to projekt, który polega na stworzeniu przy Kamieńskim Domu Kultury pracowni ceramicznej oraz poszerzeniu możliwości naszego cyklicznego projektu „Artystyczny Kulturobus”. W ramach programu Infrastruktura Domów Kultury otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w wysokości  35 000 złotych na zakup pieca ceramicznego, przyczepki samochodowej i mebli plenerowych, które będą służyły naszym instruktorom do prowadzenia zajęć poza siedzibą KaDeKu.  Pracownię ceramiczną planujemy uruchomić na początku 2018 roku. Jest to kolejne dofinansowanie, które pozyskał w tym roku KaDeK. W maju realizowaliśmy projekt wymiany młodzieżowej pn. „Kamień Pomorski – Oberschleisheim”, który był dofinansowany przez Polsko – Niemiecką Wymianę Młodzieży kwotą 13 480 złotych  oraz  Młodzieżowy Ośrodek w Oberschleisheim kwotą 23 554 złote .
Realizację projektu „Z gliny świat lepimy” dofinansowała również Gmina Kamień Pomorski. Za co dziękujemy Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Jackowi Golusdzie , Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego Panu Stanisławowi Kurylle i wszystkim radnym.
Wsparli nas przy realizacji tego projektu również : Pan Janusz Wołczyk – firma Wyroby Granitowe Wołczyk i Pan Jacek Simankowicz – Pistachio ice & coffe za co również serdecznie  dziękujemy.

Kamieński Dom Kultury

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *