Ten gabinet stomatologiczny to gabinet na przysłowiowy medal

Gabinet dentystyczny, czy jak kto woli, stomatologiczny, niemal od zawsze kojarzy się z borowaniem i wyrywaniem zębów. A z tego powodu następowały bojaźń i ogromny strach przed wizytą. Ale tak do końca nie musi być, co udowadnia dr stomatologii, Iwona Galińska.

Działający od połowy 2011 roku, a od połowy 2015 r. w kamieńskiej byłej przychodni przy ul. M. Kopernika 26 Gabinet Stomatologiczny, prowadzi z powodzeniem doświadczona pani dr Iwona Galińska ze Szczecina, która praktykuje w zawodzie od 2005 roku.

Dwa razy w tygodniu pacjenci mogą odwiedzać gabinet, po także wcześniejszym umówieniu się na wizytę.

Gabinet proponuje szeroki zakres świadczeń; od kosmetyki stomatologicznej, poprzez protetykę, stomatologię dziecięcą oraz profilaktykę stomatologiczną. A więc w ofercie są m.in.: wybielanie zębów (nawet o kilka odcieni!), licówki porcelanowe i kompozytowe czyli zmiana kształtu i koloru zębów w tydzień. Właśnie ten zabieg bardzo skutecznie maskuje przebarwienia, koryguje kształt zęba lub odtwarza utracone w skutek wypadku tkanki zęba.

Także kompletna protetyka łącząca medycynę z techniką dentystyczną poprzez nowoczesne zabiegi protetyczne, które pozwalają  pacjentom dwuczęściowo lub nawet całkowicie uszkodzonym uzębieniom cieszyć się ponownie zdrowym i pięknym uśmiechem. W tym przypadku można zmienić kształt, kolor i ustawienia zębów, jak też odtworzyć braki zębowe.

„Bardzo estetyczne i praktyczne są protezy bez klamrowe, gdzie nie ma widocznych klamer mocujących protezę.” – mówi pani doktor.

Jak podkreśla I,. Galińska, bardzo ważna jest profilaktyka stomatologiczna, a dzięki zabiegom profilaktycznym zmniejsza się zasadniczo częstość występowania próchnicy i paredontozy – czyli, zapalenie przyzębia (łac. periodontitis).

Dodać należy, że profesjonalne oczyszczenie uzębienia co najmniej raz na pół roku jest podstawą naszego zdrowego uśmiechu i szybkiego wykrycia jakichkolwiek zmian.

Pani doktor wymienia w tym względzie jednym tchem: skaling i piaskowanie, lakierowanie zębów, fluoryzację i lakierowanie zębów czy wymiana nieszczelnych wypełnień na nowe.

I dzieci nie muszą iść do dentysty z obawami, co udowadnia pani I. Galińska. „Dzieci są bardzo wymagającym pacjentem. Poprzez odpowiednie podejście, można je zachęcić do dbania o swoje zęby. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby mali pacjenci polubili wizyty adaptacyjne, czyli wizyty, gdzie dziecko poznaje lekarza i cały sprzęt stomatologiczny.” – opowiada z uśmiechem pani doktor.

Ona sama stosuje pewne dozwolone i sprawdzone „chwyty” wobec najmłodszych. Choćby zakłada kolorowe wypełnienia oraz po każdej wizycie daje mała nagrodę dla małego pacjenta (za odwagę). Przyznaje, że ważnym jest to, aby dziecka nie bolało, by się nie przestraszyło.

Przyznała również, że ważną rolę i okazaną czułą troskę spełniać muszą rodzice dzieci, po to, by mały pacjent nie miał przykrego pierwszego kontaktu z dentystą, nie czuł bólu i by go nie ogarnął stres.

Wizyta u dentysty niemal zawsze kojarzy się z bólem, ogromnym i niemal głębokim stresem i wielkim przeżyciem. Ale tak w istocie wcale nie musi być, co udowadnia dr stomatologii, Iwona Galińska, gdzie ktoś kto przyjdzie po raz pierwszy do jej gabinetu, potem tego nie żałuje. Odpowiednie i fachowe podejście, rozmowa z pacjentem, otwartość, doskonała i fachowa wiedza, sprawiają, że taka wizyta w tym miejscu staje się zwykła, normalna, i co ważne – bezbolesna.

Kogo boli to, że ma coś nie tak ze swym uzębieniem, ma z nim po prostu jakiś problem, może z powodzeniem zgłosić się do gabinetu pani doktor I. Galińskiej, która dysponuje świetnym sprzętem popartym wysokim doświadczeniem i nie małą rutyną.

Ten gabinet otwarty jest dla pacjentów w dobrym tego słowa znaczeniu. Nie wierzysz? Sprawdź.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *