15-11-2017 » Kamień Pomorski

Dzień Seniora w Międzyzdrojach

Listopad to jesienny czas, w którym seniorzy co roku hucznie obchodzą swoje święto. W tym roku Dzień Seniora w Międzyzdrojach obchodzono w dniu 15 listopada br.. W spotkaniu, które odbyło się w sali teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury udział wzięło ok. 130 seniorów z terenu Gminy Międzyzdroje, jak również zaprzyjaźnieni przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów ze Świnoujścia i Banku Spółdzielczego w Wolinie.

Licznym życzeniom zdrowia dla seniorów, składanym na ręce Prezes Róży Siemak nie było końca. Gratulacje z okazji Dnia Seniora składali przedstawiciele samorządu Gminy Międzyzdroje, jednostek Gminnych ( Międzynarodowego Domu Kultury, OPS, ZOŚ ) oraz goście indywidualni min.: Prezes PZEiR Oddziału Okręgowego w Szczecinie Jerzy Mędrek, proboszcz parafii z Lubina ks. Waldemar Michałowski czy radny Powiatu Kamieńskiego Adam Celiński, który swoją dietę radnego przeznaczył na pokrycie kosztów transportu dla seniorów, na zaplanowany  w styczniu 2018r. koncert w Filharmonii Szczecińskiej.

Przy kawie i ciastku oraz ciepłym posiłku przygotowanym przez Ośrodek Wypoczynkowy „Polino”, sfinansowanym z budżetu Gminy Międzyzdroje, można było porozmawiać, spotkać znajomych i miło spędzić czas. Spotkanie seniorów poprowadziła Prezes Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Międzyzdrojach – Róża Siemak, która przedstawiła nowy skład Zarządu, wybranego na Walnym zebraniu członków w październiku  br.. W skład Zarządu obok Prezes Róży Siemak  weszli: Wiceprezesi –  Lidia Gaworska i Izabela Izdebska, Sekretarz – Maria Głod, Skarbnik – Danuta Stachowiak, oraz Członkowie Zarządu: Danuta Wójcik, Danuta Wróblewska, Elżbieta Władkowska i Krzysztof Dąbal.  Oprawę artystyczną imprezy przygotowały zespoły: „Fale” i „Bryza”.

Zapraszamy już za rok na kolejne spotkanie z okazji „Dnia Seniora”.

Anetta Czyżak

Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *