Dziecięce wiosenne igraszki na placach zabaw

Zimy w tym roku w zasadzie nie mieliśmy, i stąd wiosna u nas trwa, tak naprawdę od dawien dawna. Dzięki temu, jak nigdy w tym stuleciu, natura i przyroda wybujała wiosennymi kolorami dość szybko.

Mieliśmy wiele przykładów na wcześniejszą wiosnę, ot choćby zakwitnięcie kasztanów czy bzów, niemalże przekwitły już kwiaty drzewek owocowych.

Radość wśród nas jest przeogromna, stąd dodatkowa chęć do życia. Jednym z takich aspektów jest to, że wszelkie place zabaw zaroiły się od dzieci, które pod czujnym okiem dorosłych jako żywo igraszkują na przeróżnych przyrządach, począwszy od wszechmocnej w takich miejscach huśtawkach.

Takie place tworzone są w wielu miejscach, na wsiach, w miastach, na osiedlach, a także przy szkołach, tak jak ma to miejsce przy Szkole Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, gdzie dziatwa w przerwach między lekcjami zabawia się jak tylko, i ile może. A że pogoda ostatnimi czasy nas rozpieszcza (jak na razie, bo prognozy na nadchodzący czas są całkiem obiecujące. – przyp. red.), więc nie dziwota, że jest tak, a nie inaczej.

Maluchy i te nieco i starsze, używają ile wlezie, i w piaskownicach, i na zjeżdżalniach, jak i na wspomnianych huśtawkach. Po to przecież one są i po to im służą.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *