Jaki Burmistrz taki wizerunek miasta!

Podczas ostatniej kampanii wyborczej do samorządu,  obecny  Burmistrz Kamienia Pomorskiego promował się hasłem „Pora na zmiany”. Symbolem tej kampanii była „pora”,  sympatyczne i wartościowe warzywo. Ale warzywo to nigdy nie było królem warzyw i nie odgrywało  większego znaczenia w jadłospisach Polaków. Teraz po prawie trzech latach sprawowania funkcji Burmistrza przez Burmistrza Stanisława Kuryłłę,  okazuje się, że tak samo jak promująca Burmistrza Kamienia Pomorskiego roślina tak i obecny Burmistrz Kamienia do „Orłów” raczej się nie zalicza. Za przykład posłużyć może choćby kawałek chodnika (a w zasadzie ruiny po chodniku), położony przy skrzyżowaniu ulicy Mieszka z ulicą Solskiego. To, co w zasadzie dziś chodnikiem już nie jest, jest za to  wołającym o pomstę przykładem gospodarności obecnego włodarza Kamienia Pomorskiego. Jak widać na załączonych zdjęciach stan tego, co kiedyś było chodnikiem jest fatalny, a po chodniku pozostało tylko wspomnienie.  Panie Burmistrzu czy Gminę Kamień nie stać na parę złotych, by wyremontować około dwudziestu metrów bieżących chodnika?

Może zamiast krawężników z granitu warto było położyć te normalne, które na co dzień kładzione  są we wszystkich miejscowościach w Polsce. Byłoby taniej, a starczyłoby na naprawę tego chodnika, a może i innych. Widać jednakże, że inżynieria finansowa  Burmistrza Kamienia jest oparta na innych fundamentach. A jakich to podam już niedługo w innym artykule.

W mojej ocenie koszt naprawy tego wołającego  o pomstę do nieba kawałka chodnika to kwota, która nie załamie budżetu gminy Kamień Pomorski. Kiedy zaś przyjrzymy się zarobkom Pana Burmistrza za rok 2015 i 2016, to każdy bez trudu znajdzie te brakujące pieniądze. O wysokości dochodów Burmistrz można się dowiedzieć z jego zeznań rocznych, publikowanych na oficjalnej stronie Gminy Kamień Pomorski. Polecam te oświadczenia, bo może się okazać, że lektura jest pouczająca. Ja do dziś nie mogę dojść do tego,  jak to jest, że pomimo faktu z informacji uzyskanej w Biurze Rady, wynagrodzenie Burmistrz Kamienia Pomorskiego jest wypłacane na podstawie uchwały nr IV/8/14 Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim z dnia 30 grudnia 2014 roku, która  nie była jak do tej pory zmieniana.   Według tej uchwały na wynagrodzenie  miesięczne brutto Burmistrza Stanisława Kuryłło składa się:

– wynagrodzenie zasadnicze 5.500 zł, dodatek za wysługę lat 935 zł, dodatek funkcyjny 1.500, zł, oraz dodatek specjalny 25% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w wysokości 1.750 zł. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Burmistrzowi  przysługuje: nagroda jubileuszowa i dodatkowe wynagrodzenie roczne. I choć zdaję sobie sprawę, że od 2015 roku do 2016 Burmistrzowi wzrósł dodatek za wysługę lat to nie rozumiem, jak to się stało, że wysokość dochodów ze stosunku pracy Pana Burmistrz w 2015 roku wyniosła 99.709,34 zł, a w 2016 wzrosła nagle do kwoty 133.960 zł 42 groszy. Jak wynika z zapisu punktu VIII oświadczenia na podaną wcześniej wysokość dochodów wchodzą „Inne dochody osiągane  z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć, z podaniem kwot uzyskanych z każdego tytułu.”

W obu oświadczeniach podano dochód który wynika ze stosunku pracy. A zatem wynika, że w tym okresie Pan Burmistrz nie pracował na dwu etatach, nie miał też innych źródeł zarobkowania.

Więc Panie Burmistrzu Kuryłło jak to jest, że Pana dochód tak nagle wzrósł o kwotę 34.251,08 zł?

Co Pan ukrywa Panie Burmistrzu, dodatkowe po cichu wydawane premie, czy może dochody z innego źródła, o których Pan wolał przemilczeć? Mieszkańców Gminy Kamień Pomorski sprawa ta na pewno zainteresuje, bo jak raz z tej dodatkowej kasy przyznanej Panu w 2016 roku starczyłoby na naprawę tego kawałka chodnika i na inne niezbędne wydatki również. Prosimy o rzetelne wyjaśnienia, które niezwłocznie opublikujemy.

Waldemar Taranowicz

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *