Jest nowy przewodniczący kamieńskiego Koła Rejonowego PZERiI

Jak informowaliśmy, pod koniec kwietnia z przewodniczenia kamieńskim Kołem PZERiI zrezygnował wieloletni jego szef, Stanisław Salanek. Ten nie łatwo podjęty krok podyktowany był przede wszystkim sprawami osobistymi. Jednocześnie zapowiedział, że jeżeli zdrowie na to pozwoli, to do pracy w Zarządzie będzie chciał powrócić.

Wczoraj, we czwartek 10 maja, na sali Koła zebrał się Zarząd, by powołać nowego jego przewodniczącego.

Stwierdzono potrzebne kworum osobowe, więc głosowanie i wybór były zgodne ze statutem Stowarzyszenia.

Ostatecznie, choć niejednogłośnie, na to stanowisko powołano 63 – letniego Stanisława Leusa z Chomina, który w Zarządzie Koła pełnił od 2016 roku funkcję jednego z wiceprzewodniczących.

Nowy przewodniczący kamieńskiego Koła PZERiI pochodzi z Kamienia Pomorskiego, po czym „wyemigrował” do dolnośląskiej Bogatyni, gdzie pracował w kopalni jako górnik. Powrócił w rodzinne strony w roku 2006 i osiedlił się we wspomnianym Chominie, gdzie był przewodniczącym tamtejszego Koła Terenowego PZERiI podległemu kamieńskiemu Kołu Rejonowemu tego Stowarzyszenia.

W strukturach Związku działa od 2011 roku. Od roku 2017 jest członkiem Zarządu Wojewódzkiego PZERiI. Jest też od 2015 roku przewodniczącym Rady Seniorów w Świerznie.

Stanisław Salanek podkreśla, że dokonano dobrego wyboru. „Jestem przekonany, że Stanisław to dobra kandydatura, który znany jest nie tylko w naszych rejonowych i terenowych strukturach. Jest bowiem jednym z członków zarządu wojewódzkiego, więc to coś na pewno znaczy.

Stanisław jest energicznym człowiekiem i wydaje się, że pokieruje naszym Kołem w dobrym kierunku. Takim jaki ja sobie dużo wcześniej założyłem. To niewątpliwie ważny argument, który myślę, że jest słuszny i uczciwy nas wszystkich.” – przyznaje odchodzący przewodniczący Koła.

Natomiast nowy przewodniczący kamieńskiego Koła, Stanisław Leus, dodał, iż ogromnie jest rad z powołania jego osoby na to stanowisko i powiedział, że: „Postaram się nie zawieść oczekiwań nie tylko naszego Zarządu. Będę robił wszystko, by wspólnie z innymi tworzyć wspaniałą atmosferę, poczynać wiele dobrego na rzecz Koła po to, by wszyscy jego członkowie odczuli jego potrzebę i dobro z tego płynące.”

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *