reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Noc Muzeów 2018 w MHZK za nami

Po północy, już w niedzielę 20 maja, zakończyła się ósma edycja Nocy Muzeów w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Pierwsi zwiedzający pojawili się u nas już przed 19.00. Zobaczyli otwartą niedawno wystawę „Przeszłość odkryta. Powiat kamieński w świetle archeologii” ukazującą zabytki archeologiczne odkryte, przed i po II wojnie światowej, na terenie naszego powiatu w jego dzisiejszych granicach.Więcej »

Marszałek Senatu w Kamieniu Pomorskim

W sobotę 26 maja 2018 r. o godzinie 16:00 z mieszkańcami powiatu kamieńskiego spotka się Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.Więcej »

Wiosna Monodramu – nadchodzące wydarzenia

Drugi tydzień Wiosny Monodramu – przed nami wielki finał festiwalu w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.Więcej »

Światowy Dzień bez Tytoniu – 31 maja

Palenie tytoniu jest praktykowane przez ponad miliard dorosłych ludzi na całym świecie. Każdy wypalony papieros powoduje w organizmie niekorzystne zmiany, a ponieważ palenie rozpoczynają 13.-14. latki,  to większość chorób ma swój początek w młodości.          Więcej »

„Przeszłość odkryta” przez uczniów SPdP w kamieńskim muzeum

17 maja br. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy działającej przy kamieńskim Kole PSONI, udali się z wizytą do kamieńskiego Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, aby obejrzeć nowo prezentowaną wystawę, którą zatytułowano: „Przeszłość odkryta.Więcej »

Wyjątkowy wyjazd uczniów OREW i SPdP na spektakl do gryfickiego kina

W piątek 18.05.2018 r., uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy działających w kamieńskim kole PSONI, wybrali się na wycieczkę do kina w Gryficach, gdzie mieli okazję obejrzeć fantastyczne przygody jedynego takiego na świecie – złośliwego Piotrusia Królika!Więcej »

„Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.”

23 maja 1945 r. rozpoczęła się współczesna polska historia Kamienia Pomorskiego. W tym roku, tego dnia, minie 73. rocznica przybycia do naszego miasta grupy operacyjnej organizującej polską administrację na Ziemi Kamieńskiej kierowanej przez żołnierza Armii Krajowej i powstańca warszawskiego Władysława Jasińskiego, pierwszego polskiego starostę kamieńskiego.Więcej »

Wojewódzki sąd Administracyjny wydał wyrok – KTBS musi ujawnić rejestr umów z 2017 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie wydał wyrok w sprawie między radnym Arielem Juszczakiem a Kamieńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego sp. z o.o. Prezes Małgorzata Gabryś-Kostur nie chce ujawnić radnemu rejestru umów za 2017r oraz umowy z podmiotem „INFO Andrzej Ukraiński” na świadczenie usług promocyjnych.Więcej »

Powitanie wiosny w Wapnicy 19.05.2018.

W sobotę Wapnicy nad Jeziorem Turkusowym, Nadmorski UTW w Międzyzdrojach zorganizował imprezę integracyjną, na której oprócz studentów  UTW z  Międzyzdrojów, byli członkowie UTW Nowogardu i  Kamienia Pomorskiego. Więcej »

17. Ogólnopolskie Spotkania Organizacji Pozarządowych działających na obszarach wiejskich w Marózie

W dniach 17-19 maja 2018 roku Fundacja Teatr Teatr z siedzibą w Domysłowie w Gminie Wolin uczestniczyła w 17. Ogólnopolskich Spotkaniach Organizacji Pozarządowych działających na obszarach wiejskich w Marózie, podczas których spotkaliśmy 361 społeczników działających z całej Polski.Więcej »