reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Majowy wyjazd na Bałkany

W maju Stowarzyszenie UTW Kamień Pomorski zorganizowało dla swoich członków przez Biuro Turystyczne Hubtour ze Szczecina, wycieczkę na Bałkany. Więcej »

Noc Muzeów 2019 w MHZK za nami

Tuż po północy, już w niedzielę 19 maja, zakończyła się dziewiąta edycja Nocy Muzeów w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Pierwsi zwiedzający pojawili się u nas punktualnie o 19.00. Zobaczyli prezentowane w naszym Muzeum wystawy stałe i czasowe: „Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 50. XX w.”, „Cammin in Pommern – Kamień Pomorski. Miasto w XX wieku”, „Ocalony od zapomnienia. Historia wydobycia wraku XIX-wiecznego żaglowca odkrytego u wybrzeży Bałtyku”, malarstwo Marty Greszty i Nadii Świerczyny, wystawę o Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej z kontuarem kamieńskich organów z 1888 roku czy nową ekspozycję ukazującą zabytki odnalezione przez członków Stowarzyszenia na Rzecz Ratowania Zabytków im. św. Korduli przekazane nam w depozyt przez Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Więcej »

Jak się bawić to tylko z kamieńskimi emerytami!

W Kamieniu Pomorskim, jakby nie było miasteczku około 10 tysięcznym, a zarazem stolicy powiatu, tak na dobrą sprawę nie ma się gdzie pobawić czy też potańczyć. Gastronomia kamieńska padła już jakiś czas temu, i nic nie wskazuje, by w tej kwestii nastąpiła jakaś, choćby lekka poprawa.Więcej »

Wywiad z Michałem Kamińskim Kandydatem PiS do Parlamentu Europejskiego

Panie Michale co ciekawego wydarzyło się ostatnio w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego ?

Koalicja rządząca Platforma Obywatelska z PSL, SLD i partią Bezpartyjni zajmuje się przede wszystkim sprawami mało istotnymi, a inwestycje, które planowała w budżecie skończyły się fiaskiem, czyli nie będą wykonane. Mam wrażenie, że w jakimś sensie odpowiedzialna za to jest Platforma Obywatelska, która z jednej strony zdominowała „przystawki”, a z drugiej strony sama nie posiada potencjału wśród swoich działaczy, których potrafiłaby wykorzystać do sprawnego zarządzania województwem. Nasz region nadal jest czarną plama na mapie komunikacji np. kolejowej. Marszałkowie chwalą się ścieżką rowerową od Gdańska do Świnoujścia. Na komisji zwróciłem uwagę, że ścieżka na trasie praktycznie od Pustkowa do Dziwnówka jest, ale nie rowerowa, tylko leśna. To samo jest od Międzywodzia do Międzyzdrojów, tam taka nadmorska ścieżka po prostu nie istnieje. Pytałem Marszałka czy w końcu zbudują odcinek od osiedla Chopina w Kamieniu Pomorskim do mostu, bo to jest kwestia czasu, aż komuś zdarzy się krzywda na tym 570 metrowym odcinku, który należy do województwa. Cynicznie się zaśmiał i odpowiedział, że jak Burmistrz miasta dofinansuje w 100 procentach! ABSURD. Gwarantuję, że nie odpuszczę i wierzę w to, że ten odcinek zostanie wykonany. Podsumowując zapraszam wszystkich na komisje, jak i na sesje sejmiku, zobaczą Państwo z kim mamy do czynienia. Buta i arogancja jest powalająca. Oczywiście są przypadki ludzi pracowitych, merytorycznych i sensownie analizujących możliwości różnych rozwiązań i z nimi trzeba próbować osiągać cele dla naszych mieszkańców. Więcej »

Kto jest kto (kim) w powiecie (277) – Mirosława Malinowska – Papuga

Jest to rubryka, z której nasz Czytelnik dowie się z przedstawianego w nietuzinkowy, wręcz humorystyczny sposób, życiorysu, ubranego w zgrabny wesoły zestaw pytań, znanych i mniej znanych VIP – ów z naszego powiatu.Więcej »

Rozpoczęcie Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Powiatowym Klubem Tenisa Ziemnego, organizuje Kamieńską Amatorską Ligę Tenisa Ziemnego – singel.  Rozpoczęcie meczy nastąpi 25.05.2019 r. o godzinie 11 – tej, na kortach tenisowych na stadionie miejskim  w Kamieniu Pomorskim.Więcej »

IV Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego już niebawem. Nie spóźnij się z decyzją, gdyż od 1 czerwca wzrastają opłaty startowe!

Drodzy biegacze, 3 sierpnia coraz bliżej. Organizatorzy czynią wszystko, by uczestnikom zbliżającego się wielkimi krokami IV Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego stworzyć jak najlepsze warunki do pobytu w naszym mieście.Więcej »

Kamieńska Marina im. kpt. Z. Michalskiego gotowa do sezonu…

Otwarta w czerwcu 2012 roku kamieńska Marina im. kpt. żw.j. Zdzisława Michalskiego (patron od lipca 2015 r.), zgłasza gotowość do rozpoczętego właśnie sezonu żeglarskiego. I zarazem nadchodzącego właśnie sezonu letniego.Więcej »

Wielkie Kamieńskie Dyktando

Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim zakończyło Wielkie Kamieńskie Dyktando. 15 maja, po raz czwarty, w szranki z zawiłościami pisowni języka polskiego stanęli młodsi i starsi mieszkańcy naszego miasta.Więcej »

Noc Muzeów 2019 w Kamieniu Pomorskim

W nadchodzącą sobotę, 18 maja br., Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, Muzeum Kamieni oraz Galeria Sztuki „Mundo Bizarro” w Kamieniu Pomorskim zapraszają na kolejną edycję Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w naszym mieście już po raz dziewiąty. Kamieńskie muzea będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 19.00 – 24.00, a wstęp do nich będzie bezpłatny.Więcej »