reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Kołobrzescy twórcy w Kamieniu Pomorskim

Wczoraj w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy „Kołobrzeskie impresje”, na którą składają się obrazy i fotografie członków Stowarzyszenia Artystów „Grupa Kołobrzeg”. Autorów pokazywanych na wystawie prac reprezentowali: Helena Leźnicka, absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych i Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, specjalizująca się w malarstwie na jedwabiu i Kazimierz Ratajczyk, fotografik, dziennikarz, wydawca, fotoreporter i założyciel Kołobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego. Nie zabrakło również znanego przez mieszkańców Kamienia artysty-rzeźbiarza Romualda Wiśniewskiego, którego prace prezentowaliśmy niedawno w MHZK i za którego sprawą wystawa „Kołobrzeskie impresje” trafiła do naszego Muzeum.Więcej »

Najbliższa noc nie dla śpiochów! Pamiętajmy – z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni!

Wiosną wracamy tradycyjnie do czasu astronomicznego potocznie zwanego letnim. I dodajmy, iż właśnie na wiosnę na zmianę czasu niestety narzeka wiele osób. Dla ich pocieszenia, być może jest to ostatnia taka zmiana na naszych zegarkach, bowiem nasz Sejm popiera zmianę, która redukuje tę czynność do przysłowiowego zera. Posłowie PSL już jakiś czas temu przedstawili projekt ustawy, która przerwałaby przestawianie zegarków. Miałby on wejść w życie z tegorocznym dniem 1 października.Więcej »

„Na wiosnę będziemy grać swoje i celujemy w pierwszą piątkę.” – rozmowa z Szymonem Smerdelem, grającym trenerem kamieńskiego „Gryfa”

Po dobrej grze i wysokiej wygranej ze szczecińskimi hutnikami w pierwszym meczu rewanżów sezonu, przychodzą nadzieje kibiców na lepsze jutro ich zespołu, czyli kamieńskiego „Gryfa”. Według Ciebie, w jakiej kondycji jest teraz zespół? Zapewne jeszcze nie tej optymalnej?Więcej »

Kto jest kto (kim) w powiecie

Jest to rubryka, z której to Czytelnik dowie się przedstawianego w nietuzinkowy, wręcz humorystyczny sposób życiorysu, ubranego w zgrabny wesoły zestaw pytań, znanych i mniej znanych VIP- ów z naszego powiatu. Zapraszam do śledzenia niniejszej rubryki, a co za tym idzie, miłego jej czytania. Nadto życzę naszym Czytelnikom dobrej zabawy.

Mirosław Iwaszczyszyn.Więcej »

Tydzień z internetem

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim w czwartek (22.03.2018 r.) gościliśmy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na warsztatach w ramach corocznej akcji „Tydzień z Internetem”, której patronowały Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej »

Młodzież rywalizowała w konkursie kulinarnym „Kamień w zmysłach”

We wtorek 20 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim został zorganizowany Dzień Otwarty Szkoły. Była to dobra okazja do odwiedzenia szkoły przez uczniów kończących gimnazjum, ich rodziców i pracodawców. Głównym punktem programu był XIV Finał konkursu kulinarnego „Kamień w zmysłach”. Więcej »

Wielce udany konkurs recytatorski w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym przy kamieńskim Kole PSONI

Dnia 20.03.2018 r. w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym działającym przy kamieńskim Kole PSONI, odbył się konkurs recytatorski pod hasłem ,,Wiesze znane i lubiane”, który przygotowały panie Daria Karczmarska i Marta Suszek.Więcej »

Przed nami sobotnio – niedzielna piłkarska kolejka

W ten weekend, piłkarze interesujących nas lig piłkarskich rozegrają swoją kolejkę spotkań. Kilka par jest całkiem ciekawych, ale nas najbardziej interesują najbliższe spotkania z udziałem zespołów z naszego regionu. A jak to wygląda w poszczególnych klasach…Więcej »

Od piątku „Kołobrzeskie impresje” w MHZK

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa zatytułowanej „Kołobrzeskie impresje”, który odbędzie się w ten piątek, 23 marca br., o godzinie 18.00 w siedzibie naszego Muzeum przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim.Więcej »

Wesołe kamieńskie emeryckie powitanie Wiosny

Kamieńscy emeryci i renciści zawsze pamiętają o różnych uroczystościach czy szczególnych dniach w danym roku. Nie inaczej było dzisiaj, kiedy rozpoczęła się kalendarzowa Wiosna. Spotkali się gremialnie wraz z wieloma kuracjuszami z miejscowego uzdrowiska na tzw. „dzikiej plaży”, by świętować odejście zimy i powitać wiosnę.

Gorąca grochówka, ciepłe napoje, odpowiednio rozgrzewały wszystkich w tę raczej nieprzychylną, popołudniową aurę. Ludzie Jesieni Życia są jednak twardzi i wcale im nie straszna niepogoda czy deszcz. Świetnie się bawili w plenerze nad wodami Dziwny przy fajnie puszczanej muzyce serwowanej przez Sławka i Adama, członków zespołu emeryckiego „Relax”.

Imprezę na krótko zaszczycił burmistrz miasta, Stanisław Kuryłło, który nadmienił, że teren „dzikiej plaży” już od tego roku będzie zmieniał swoje oblicze, co spotkało się z aprobatą emeryckiej braci, którzy jako żywo pamiętają lata 80 – te minionego wieku, kiedy w tym miejscu istniała kąpielisko i plaża.

Jak zwykle, była to fajna zabawa, przede wszystkim w pełni integracyjna. I jak zapewnia szef kamieńskich emerytów i rencistów, nowy zarząd wybrany pod koniec minionego roku, intensywnie myśli nad różnego rodzaju formami dla umilenia, rozweselenia swoich podopiecznych. Taka impreza jak „Powitanie Wiosny” to jeden ze zwiastunów kilkunastu w przyszłości imprez o których będzie na pewno głośno.

Miwa