reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

W dziecięcym świecie…

W tym odcinku naszego cyklu, przedstawiamy jednego z najmłodszych, których pokazywaliśmy tutaj, a jest nim malutki o dość rzadkim imieniu, Tymon Tymrakiewicz z podkamieńskiego niewielkiego Dusina. Tymek urodził się bardzo niedawno, bo 30 czerwca tego roku w Szczecinie. Jest pierwszym dzieckiem państwa Andżeliki i Mateusza.Więcej »

V Regaty Sputnik Cup 2018

W dniach 13 do 16 września odbyły się V regaty SPUTNIK CUP. Żeglarze rywalizowali na akwenie Morza Bałtyckiego na trasie Kamień Pomorski – Bornholm do duńskiego portu Nexo.Więcej »

VI Senioralia w Kołobrzegu

W dniach 14/15 września odbyły się w Kołobrzegu kolejne, już VI Senioralia,  na których tradycyjnie nie zabrakło przedstawicieli kamieńskiego  UTW. Więcej »

Pierwszy tego rodzaju festyn kamieńskiego Cechu z powodzeniem odbywał się w sobotę na miejscowej marinie

Śladem lat ubiegłych, kamieński Cech Rzemiosł Różnych zorganizował festyn integracyjny dla swoich członków oraz ich rodzin. Jednak w tym roku po raz pierwszy zorganizowano go nieco inaczej, bo na kamieńskiej marinie.Więcej »

Sensacja – teraz w Kamieniu Pomorskim najbliżej nam do Księżyca!

Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim przyjęło w ostatnich dniach w swoje progi niezwykle rzadkiego i szacownego przybysza. Pochodzi on z wyżyn ciemnej strony Księżyca i ma około 2,8 – 4 mld lat. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi mogąc poszczycić się jego obecnością, który już na stałe pozostanie w mnogości naszej niezwykłej kolekcji. Powodem naszej dumy jest meteoryt Lunait, który ma wymiary 25 x 18 mm.Więcej »

Rozpoczęły się prace przy ekspozycji wraku XIX- wiecznego żaglowca na terenie kamieńskiej mariny

Od zeszłego poniedziałku (3.09.) na marinie kamieńskiej rozpoczęły się prace przy ekspozycji konstrukcji wraku XIX – wiecznego żaglowca, który w grudniu 2016 roku został wydobyty z Morza Bałtyckiego w okolicach Międzywodzia. Akcja wydobycia bezprecedensowa na skalę światową zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu wielu instytucji i osób wspierających od początku ten niezwykły projekt.Więcej »

Sport, zabawa, integracja czyli kamieńska XI Olimpiada Specjalna Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w pigułce

W miniony czwartek (13.09.2018), na hali widowiskowo – sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyła się jedenasta edycja Olimpiady Specjalnej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, którą tradycyjnie zorganizowało miejscowe Koło PSONI.Więcej »

Uroczysta msza św. brzozdowiecka i kolejne relikwie. Tym razem świętego Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, które znalazło się w Sanktuarium kamieńskiej Konkatedry

We wczorajszy piątek (14.09.), w kamieńskiej Katedrze odbyła się uroczysta msza św. odpustowa w intencji wszystkich brzozdowiczan. Modlono się także w Sanktuarium, zainicjowanego i poświęconego w 2010 roku właśnie 14 września przy Cudownym Obrazie brzozdowieckim Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej (połowa XVIII w.), pochodzącego z przedwojennej Diecezji Lwowskiej właśnie z Brzozdowiec (dziś tereny Ukrainy).Więcej »

Kamieńskie muzeum bez tajemnic

Uczniowie SPdP wraz z podopiecznymi OREW działających w strukturze PSONI, udali się ostatnio do kamieńskiego Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej (MHZK) aby obejrzeć aktualnie pokazywane bardzo interesujące wystawy. Zabytki i ich historię przybliżał wszystkim w niezwykle przystępny sposób pracownik muzeum, pan Błażej, który skrupulatnie opowiadał o wielu ciekawych eksponatach znajdujących się na wyposażeniu muzeum.Więcej »