reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Koło Wędkarskie z Kamienia zaprasza na II turę zawodów wędkarskich

Zapraszamy na II turę zawodów wędkarskich o tytuł Spławikowego Mistrza Koła PZW nr 23 „WOBLER” z Kamienia Pomorskiego w 2018r. Zawody odbędą się na rzece Świniec, od strony miejscowości Grabowo dnia 21.10.2018 r.

Więcej »

Minęły już 4 lata od zakończenia przeze mnie kadencji na stanowisku burmistrza Kamienia Pomorskiego.

Do tej pory nie zabierałem głosu w debacie publicznej ponieważ uważałem, że nowa władza powinna mieć pewien komfort, związany z możliwością realizacji swojego programu. Mimo bardzo brutalnej i kłamliwej kampanii, w której atakowano mnie i moją rodzinę w różny, niewybredny sposób, moim przeciwnikom to nie wystarczyło. Donosy na moją osobę do różnych instytucji trwały latami. Ci, którzy je preparowali nie uzyskali niczego, bo okazało się, że jako burmistrz Kamienia Pomorskiego działałem uczciwie i zgodnie z prawem. Nie zrealizowali swoich planów zniszczenia mojego dobrego imienia. Zadziwiające jest, że poświęcili na to wiele miesięcy i lat, zamiast ten czas spożytkować na realizację dobrych celów. Zostali z niczym. Ciekawe również jest to, że  praca naszego zespołu ostro krytykowana przez opozycję, została  nagle  doceniona. Rozpoczynając urzędowanie rządzący zmienili kurs  o 180 stopni, chwaląc się realizacją planów inwestycyjnych, których  rozpoczęcie miało miejsce za mojej kadencji. To wszystko co było złe teraz okazało się dobre. Tak było np. z budową Kwartału Dominikańskiego, w otwarciu którego uczestniczyli  krytycy tej inwestycji. Podobna sytuacja  miała miejsce z przebudową ul. Dziwnowskiej – zwykła uczciwość nakazywała informować o tym, że pieniądze z dotacji na ten cel zostały zdobyte pod koniec poprzedniej kadencji.Więcej »

Jacek Homik kandydat PiS na Burmistrza Kamienia Pomorskiego

Jest Pan oficjalnym kandydatem PiS na Burmistrza Kamienia Pomorskiego. Co skłoniło Pana do tej decyzji? Więcej »

Krzysztof Marciniak kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Wolina.

Jest Pan oficjalnym kandydatem PiS na burmistrza Wolina. Do wyborów zostało niewiele. W jaki sposób poprowadzi Pan swoją kampanię wyborczą? Jak zamierza Pan dotrzeć do mieszkańców gminy Wolin? Więcej »

Gmina Kamień Pomorski przegrała wszystkie sprawy związane z wygaśnięciem przez Starostę Kamieńskiego pozwoleń Budowlanych!

Sprawa o której dziś piszemy zaczęła się ponad pięć lat temu. Na podstawie dokumentacji sporządzonej przez firmę zewnętrzną na zlecenie gminy Kamień Pomorski ówczesny Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński wystąpił o wydanie ponad 15 pozwoleń na budowę w sprawie budowy kanalizacji wodnej i sanitarnej w wielu miejscowościach gminy Kamień Pomorski. Po rozpatrzeniu w/w wniosków Starosta kamieński wydał kilkanaście pozwoleń na budowę. W 2014 jesienią po wyborach samorządowych rządy w gminie zaczął sprawować nowy burmistrz Stanisław Kuryłło. Był tak dobry w tym co robił , że biedak zapomniał o istniejących pozwoleniach i schował je do głębokiej szuflady.Więcej »

Dwa standardy Pana Burmistrza. Komu wolno, a komu nie wolno agitować na terenie szkoły?

Do naszej redakcji został przesłany krótki list wraz z załączonymi zdjęciami przedstawiającymi nowy pomysł na kampanię wyborczą Burmistrza Kuryłły. Pan Burmistrz błysnął intelektem i tak zwane potykacze przedstawiające jego skromną osobę wraz z innymi kandydatami z komitetu wyborczego wyborców „Nasza Gmina Nasz Powiaty” umieścił dokładnie przy wejściu głównym do szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Więcej »

Zachodniopomorski Kurator Oświaty odwiedził Powiat Kamieński

W środę 17 października br. Powiat Kamieński odwiedził Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska – Kulesza.Więcej »

Czy zrywanie asfaltu na ulicy Mieszka I było niezbędne?

Wielkie oburzenie mieszkańców Kamienia Pomorskiego wzbudził fakt zrywania asfaltu na dobrym odcinku ulicy Mieszka I. Niszczenie drogi rozpoczęła ekipa remontowa w poniedziałek 3 września. Asfalt zerwano od skrzyżowania ulicy Mieszka I z ulicą Orzeszkowej do skrzyżowania z ulica Jana Kilińskiego.  Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego nie kryli swojego oburzenia w tej sprawie. Według nich odcinek ten był jednym z najlepiej wykonanych i zadbanych odcinków ulic w Kamieniu.

Więcej »

Słodki upominek na Dzień Edukacji Narodowej od uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypadającego na dzień 14 października, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy (SPdP) działających w strukturze PSONI przygotowali dla swoich wychowawców, nauczycieli oraz terapeutów, logopedów i innych pracowników, niespodziankę – słodki upominek w postaci smacznych lukrowanych ciasteczek. Ciasteczka powstawały na uczniowskich zajęciach gospodarstwa domowego dzień wcześniej.Więcej »

Wizyta w Niepublicznym Przedszkolu na Garncarskiej 16.10.2018.

Po raz pierwszy zaproszono słuchaczy kamieńskiego UTW do czytania bajek dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego w Kamieniu Pomorskim. Więcej »