reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Ledwie sześć bramek wystarczyło, aby zdobyć Mistrzostwo naszego powiatu w piłce ręcznej dziewcząt!

Niebywałe, a jednak zdarzyło się, bowiem po raz pierwszy w historii Powiatu Kamieńskiego, wystarczyło zdobycie sześciu bramek, aby uzyskać awans na kolejny szczebel rozgrywek! Takiego właśnie niecodziennego wyczynu dokonały w ostatni piątek (18 stycznia) młodziutkie szczypiornistki Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Golczewie, których opiekunem jest Tomasz Bartniczuk.Więcej »

Koncert Amber Singers w Trzebieszewie

Trzebieszewo zaprasza na Bożonarodzeniowy Koncert Rewalskiego Chóru Amber Singers 20 stycznia 2019 r. o godz. 16:00. Więcej »

Odszedł śp. Jerzy Bogdanowicz – znany i ceniony kamieński emerytowany nauczyciel – wuefista

Pełna dramatyzmu akcja ratownicza z czwartku (17.01.) z udziałem helikoptera sanitarnego, karetki pogotowia i straży pożarnej, a potem heroiczna walka o życie Pana Jerzego Bogdanowicza, niestety została ostatecznie przegrana w dzisiejszy jakże słoneczny piątek. Dzisiejszego dnia Pan Jerzy odszedł od nas na zawsze.Więcej »

Aktywne Ferie w Kamieniu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Kamieńskim Domem Kultury zaprasza na AKTYWNE FERIE Więcej »

Niebezpieczne schody skutecznie odstraszają wielu …

Okolice betonowo – betonowych schodów, które mają swój ciąg na skarpie murów obronnych Starego Miasta w Kamieniu Pomorskim, nie od dziś proszą o pomoc. W zasadzie o tę pomoc dotyczącą ich remontu proszą mieszkańcy miasta. Poirytowana pani Teresa mówi dosłownie:”… po nich nie da się chodzić, dlatego staram się je obchodzić  szerokim łukiem. Nie jestem młodą osobą, kiedyś tu też bywało niebezpiecznie. Dla nas ludzi w słusznym wieku te schody po prostu nie nadają się do chodzenia, bo można na nich zrobić sobie krzywdę.”Więcej »

Seminarium zdrowego żywienia psów i kotów

Zapraszamy serdecznie na I Seminarium zdrowego żywienia psów i kotów. Będzie to pierwsze spotkanie z całego cyklu seminariów dla właścicieli czworonogów. Spotkanie poprowadzą dietetycy oraz trener psów pod patronatem Związku Kynologicznego w Polsce oraz Klubu Owczarków Niemieckich. Spotkanie odbędzie się 19.01.2019 r. o godzinie 15:00 w sali widowiskowej Kamieńskiego Domu Kultury. Kamień Pomorski, ul. Wolińska 9.Więcej »

Niebawem kamieńscy gryfici rozpoczną treningi także podczas kilku sparingów…

Trwa przerwa zimowa w naszym piłkarskim światku, lecz już niektóre kluby rozpoczynają cykle zajęć przygotowawczych do rundy wiosennej czyli rundy rewanżowej. Swoje przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczął także czwartoligowy „Gryf” Kamień Pomorski.Więcej »

Kolejne dzikie wysypisko w gminie Kamień Pomorski

O kolejnym dzikim wysypisku w gminie Kamień Pomorski poinformował nas jeden z mieszkańców tej gminy. Niedaleko miejscowości Buszęcin – gmina Kamień Pomorski, na działce dzierżawionej od Skarbu Państwa, od dłuższego czasu składowane są odpady budowlane. Odpadów jest sporo (kilkanaście ton), leżą na terenie podmokłym, z którego zanieczyszczone odpadami wody spływają do kanału, a stamtąd do rzeki Wołczenicy. Więcej »

Czy to pierwszy atak zimy w naszych stronach?

Jak do tej pory nasz region oszczędzany był przez zimę. Śnieżna zima na początku stycznia zaatakowała całą Polskę, z wyjątkiem północno – zachodnich krańców. Dlatego też podziwialiśmy ją tylko na ekranach TV czy w Internecie. A tu nagle z nastaniem trzeciego styczniowego tygodnia nowego roku wielka pogodowa niespodzianka. Jak widać za oknami, i do nas zima śnieżno – mroźna wreszcie dotarła. Na domiar złego wieje silny wiatr, który potęguje odczuwalność zimna.Więcej »

Wielka Orkiestra w Kamieniu Pomorskim w fotografii

Wielka Orkiestra w Kamieniu Pomorskim w fotografii