reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Czy wiecie, że… – kamieńska marina nosi od trzech lat imię kpt. ż.w.j. Zdzisława Michalskiego!

Dokładnie 21 lipca 2015 r. na terenie kamieńskiej mariny odbyła się sympatyczna uroczystość nadania jej imienia nazwiskiem kapitana ż.w. Jachtowej, Zdzisława Michalskiego. Ten urodzony w 1929 r. wielki hartem i duchem żeglarz, był m. in. 12 lat kapitanem słynnego szkunera „Zew Morza”.Więcej »

Nasz hymn „Mazurek Dąbrowskiego” pierwszy raz zabrzmiał w 1797 roku

Dokładnie 20 lipca mija 221 lat, kiedy w 1797 r. we włoskim Reggio Emilia miało miejsce pierwsze publiczne zaprezentowano pieśń zatytułowaną „Mazurek Dąbrowskiego”, nasz hymn narodowy, którym jest od 26 lutego 1927 r.Więcej »

Zabytkowym Zetorkiem z Czech do Szwecji

Zabytkowym traktorem marki Zetor produkowanym niegdyś w Czechosłowacji, a pochodzącym z połowy lat 50. minionego stulecia, grupa Czechów ruszyła na początku lipca z czeskiego Regionu Vysočiny (stolica Jihlava), kierując się ku Szwecji. Dziś (czwartek 19.07.), ów bardzo interesujący i już nie spotykany traktor dojrzeliśmy na jednym z parkingów pewnego marketu w Kamieniu Pomorskim. „Jeszcze dziś jedziemy dalej kierując się do Świnoujścia, by potem przeprawić się promem do Szwecji, gdzie zagościmy na dłużej. W zasadzie wszystkie części są oryginalne. No może oprócz całkiem nowych opon.” – przyznali czescy amatorzy Zetorka.Więcej »

Pierwszy Piknik GODZINY DLA RODZINY już za nami!

W miniony wtorek punkt Wczesnego Wspomagania Rozwoju działający w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim po raz pierwszy zorganizował piknik integracyjny dla rodzin najmłodszych dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju.Więcej »

Szymon Kuczyński ósmy w regatowej plejadzie wyborowych żeglarzy samotników

Nasz żeglarski – bezsprzecznie, rekordzista świata, Szymon Kuczyński, który na swym niewielkim jachcie „Atlantic Puffin” (ledwie 6,36 cm długości!), samotnie i bez zawijania do portów, opłynął w dziewięć miesięcy świat, w przeciwnie do innego żeglarza, Mateusza Stodulskiego, który także, lecz w o wiele dłuższym czasie opłynął glob, wcale nie odpoczywa. Więcej »

Gdzie się pobawić czy też potańczyć w Kamieniu?

Gdzie się pobawić czy też potańczyć w Kamieniu? Na to pytanie trudno dziś znaleźć odpowiedź.   Kiedyś, a było to nie dalej jak dekadę, może dwie temu, w Kamieniu Pomorskim było co najmniej kilka(!) – tak, tak, kilka lokali gastronomicznych oferujących także całkiem dobrą i sympatyczną muzykę. Po tamtych całkiem udanych latach i czasach zarazem pozostały już tylko rozliczne wspomnienia. A tak dla przypomnienia – była popularna i słynna nie tylko w mieście, „Steńka”, do której zjeżdżali bywalcy nawet i ze Szczecina. Czy też uzdrowiskowy sympatyczny „Kamyk”. A dużo, ale to bardzo dużo wcześniej, działała słynna Winiarnia „U Klecia”, która usytuowała się pomieszczeniach będących częścią murów obronnych, była oblegana przede wszystkim przez młodzież. I czar po tamtych wesołych knajpianych czasach prysł, ale nie jak mydlana bańka.

Więcej »

Jubileuszowy XX Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych odwiedził Ziemię Kamieńską

Wczoraj (sobota 14.07.), przemierzając trasę z Wolina, do Kamienia Pomorskiego przyjechało 25. uczestników (w tym kilka kobiet i dwa małżeństwa), którzy od początku lipca przemierzają Polskę w ramach Jubileuszowego, XX Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski.Więcej »

Na kamieńskiej budowie ZAZ przy Kopernika trwa zabetonowywanie ścian

 

Budowa rozpoczęta w połowie maja wyburzaniem starego budynku po WTZ kamieńskiego Koła PSONI przy ulicy M. Kopernika, doczekała się już wylania mającej ponad tysiąc metrów kwadratowych żelbetowej płyty, którą w ciągu jednego dnia zalano ponad 460 kubikami betonu. Owa operacja trwała bez mała 12 godzin. A o tym fakcie stosownie informowaliśmy na początku tego miesiąca.Więcej »

Machiny – straszydła zniknęły spod muru

Kilkakrotnie pisaliśmy o powstałym kilka dobrych lat temu parku replik machin oblężniczych, który usytuowany był tuż przy murach obronnych, nieopodal Zalewu Kamieńskiego w Kamieniu Pomorskim.Więcej »

Niezapomniany koncert w ramach dorocznego kamieńskiego katedralnego festiwalu organowo – kameralnego

W ramach 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który właśnie się trwa od drugiej połowy czerwca, odbyły się jak dotąd, dwa dodatkowe i cztery tradycyjnie piątkowe koncerty. Właśnie w dzisiejszy, trzynasty piątkowy wieczór, odbył się kolejny koncert, który ponownie zaszczyciło sporo słuchaczy złożonych przede wszystkim z wczasowiczów i turystów przebywających na naszym wybrzeżu. Dzisiejszy koncert odbył się z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.Więcej »