reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Mały Rajd na Orientację

W środę, 20 września br., w okolicach Troszyna w gminie Wolin, odbył się Mały Rajd na Orientację. Była to inicjatywa grupy nieformalnej z Kamienia Pomorskiego skierowana do wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego i uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy działających w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Kamieniu Pomorskim. Więcej »

Piosenka jednoczy

Piosenka jednoczy – Stawianki realizują projekt

Szkolenie członków UTW w Łowiczu Wałeckim.

 

W związku z zakładaniem Centrum Wolontariatu i Mentoringu w Kamieniu Pomorskim w ramach Stowarzyszenia UTW, do którego każdy będzie się mógł zgłosić  aby otrzymać pomoc wolontariuszy, 5 osób wyjechało na czterodniowe szkolenie do  ośrodka-agroturystycznego „7 ogrodów” w Łowiczu Wałeckim.Więcej »

RADNY ŻUROWSKI W PGK – NOWY ETAT BEZ KONKURSU!

Radny Tomasz Żurowski z koalicyjnego Klubu Radnych „Nasza Gmina – Nasz Powiat” rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że jego stanowisko pracy jest nowo utworzonym i nie został ogłoszony na nie nabór. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy jako kierownik projektu ma zarabiać około 5.500 zł na rękę.Więcej »

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie nielegalnych składowisk odpadów w Kamieniu Pomorskim.

Jak wynika z pisma, do którego dotarł nasz portal, Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie składowania odpadów poprodukcyjnych na terenie objętym ochroną Obszar Natura 2000 – Obszar PLB320010, zlokalizowanym na terenie gminy Kamień Pomorski. Śledztwo prowadzone jest w sprawie o czyn z art. 181 § 2 kk. To jest – „Kto, wbrew przepisom obowiązującym na terenie objętym ochroną, niszczy albo uszkadza rośliny lub zwierzęta powodując istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”Więcej »

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KAMIENIU POMORSKIM poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej:

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KAMIENIU POMORSKIM poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej:

Dobro dziecka powinno być najważniejsze dla każdego rodzica, ale w naszym powiecie istnieją rodzice którzy nie potrafią otoczyć dziecka należytą opieką i wychowaniem.
W sytuacjach zagrożenia i zaniedbania dzieci niezbędna jest pomoc rodziców zastępczych, którzy zapewnią im wsparcie i miłości, oraz domu, w którym znajdą bezpieczeństwo, spokój  i akceptację.

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich ludzi, którzy są odpowiedzialni i chcieliby dać dziecku dom i szansę na szczęśliwe dzieciństwo, aby rozważyli możliwość zostania rodzicem zastępczym.

Zainteresowane rodziny bądź osoby prosimy o bezpośredni kontakt z PCPR  w Kamieniu Pomorskim. Wszelkich szczegółowych informacji udzielają pracownicy telefonicznie lub osobiście w siedzibie jednostki, gdzie kandydaci otrzymają również wszystkie dokumenty niezbędne w procedurze kwalifikowania osób zgłaszających gotowość do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Nasz adres:

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

  1. WOLIŃSKA 7B

72-400 KAMIEŃ POMORSKI

tel. 91 38-23-386 wew. 22

Nasza książkowa recenzja (31) – „444” – Maciej Siembieda

To kolejny odcinek poczytnego cyklu zatytułowanego – „Nasza książkowa recenzja”, w którym to cyklu przedstawiamy kolejne interesujące recenzje spisane przez szefową nowo powstałej księgarni „KASPIO” w Kamieniu Pomorskim, która z księgarstwem jest związana od wielu lat. I tematyki, także różne, i trudne przy tym, nie są jej obce.

Zapraszamy zatem do miłej lektury kolejnej poniżej przedstawionej książkowej recenzji.

Miwa

Więcej »

To już XVIII lat działalności Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Kamieniu Pomorskim

W sobotę 16 września br. mszą św. dziękczynną, w kamieńskiej katedrze rozpoczęły się obchody 18. rocznicy powstania Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Kamieniu Pomorskim. W uroczystościach wzięli udział m.in.: ksiądz profesor Grzegorz Wejman, były proboszcz kamieńskiej parafii – ksiądz prałat Zbigniew Wyka, wiceprzewodniczący Civitas Christiana, a zarazem członek Rady Głównej – Romuald Gumienniak, Przewodniczący Rady Okręgu Dyrektor Biura Civitas Christiana – Paweł Majewicz, jak również Burmistrz Kamienia Pomorskiego – Stanisław Kuryłło, a także byli burmistrzowie Kamienia Pomorskiego w osobach: Stefana Oleszczuka, Anatola Kołoszuka, Bronisława Karpińskiego oraz wielu radnych naszej gminy.Więcej »

Grupa nieformalna z PSONI z koła w Kamieniu Pomorskim podpisała umowę z Fundacją Inicjatyw Społeczno Gospodarczych KOMES

Grupa nieformalna pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Kamieniu Pomorskim podpisała umowę z Fundacja Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych KOMES na realizację projektu ,,Zdrowo na Sportowo – zawody sportowe” i w ramach tego przedsięwzięcia organizuje dnia 28.09.2017 r. w godzinach 10.00 – 15.00 na Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamieniu Pomorskim zawody sportowe.Więcej »

W dziecięcym świecie – Julia Ćwiklińska

Tym razem przedstawiamy w naszym cyklu, Julię Ćwiklińską, która urodził się w 26 sierpnia 2009 r. w Kamieniu Pomorskim, gdzie mieszka ze swymi szczęśliwymi rodzicami, Anną i Michałem. Jest jedynaczką. Julka obecnie chodzi do trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim i uczy się naprawdę dobrze.Więcej »