reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Blisko, coraz bliżej? – Gryficki szpital zamknięty. Oficjalny komunikat lecznicy

Szpital w Gryficach objęty kwarantanną. Potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u dwóch pracowników placówki. Ustalane są osoby, które miały z nimi kontakt.

Więcej »

Konkurs literacki „Wsparcie pielęgniarek i położnych” dla uczniów szkół podstawowych”.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamieniu Pomorskim, uprzejmie informuje, że ogłosił konkurs literacki „Wsparcie pielęgniarek i położnych” dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła hasło „Wsparcie pielęgniarek i położnych”.Więcej »

Mieszkańcy gminy Kamień nie kryją swojego oburzenia!

Zwracam się z apelem o zainteresowanie działalnością sekretarza gminy Kamień Pomorski Pani Anny Stanaszek-Kaczor, która m,in w godzinach pracy uprawia politykę (przez lata działaczka partyjna)  i obraża nasz polski rząd w obliczu tak strasznej epidemii koronawirusa, a tym samym nas zwykłych mieszkańców gminy.Więcej »

Rekrutacja w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim na rok szkolny 2020/2021

Drogi uczniu

Jeśli jesteś osobą wrażliwą na sztukę i muzykę, chcesz rozwinąć swój potencjał intelektualny
i zainteresowania muzyczne to zapraszamy do nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim.Więcej »

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów u Starosty Kamieńskiego. Dlaczego nie zostali zaproszeni wszyscy stypendyści z powiatu kamieńskiego?

11 marca 2020 r. Starosta Kamieński Józef Malec zaprosił do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim uczniów nagrodzonych stypendiami Prezesa Rady Ministrów. Zaproszeni zostali stypendyści ze szkół prowadzonych przez Powiat. Nie został zaproszony stypendysta z Zespołu Szkół Społecznych w Dziwnowie Adam Matlak oraz stypendysta z Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Ottona z Wolina. Ta sytuacja powtarza się od dłuższego już czasu. Stypendia dla tych uczniów, tak jak tych ze szkół prowadzonych przez Powiat, przyznaje Prezes Rady Ministrów. Czyżby decyzja o przyznaniu stypendium przez Prezesa Rady Ministrów jest dla władz Powiatu niewystarczająca, by uhonorować tych młodych mieszkańców naszego powiatu zaproszeniem na spotkanie u Starosty?Więcej »

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu kamieńskiego

W odpowiedzi zadanej przez Redakcję ikamień.pl,  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamieniu Pomorskim wyjaśnia:                   W odpowiedzi na zapytanie z dnia 15.03.2020 r. oraz 16.03.2020 r. informuje, że na dzień 15.03.2020 r. na terenie powiatu kamieńskiego:

Więcej »

Kluczowy dla Kamienia Pomorskiego program. Gmina będzie walczyć ze smogiem

Czystsze powietrze, poprawa jakości życia i zdrowia. Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego stają przed szansą wymiany starych kotłów i ocieplenia swoich domów. Na ten cel trafi do gminy ponad 2,3 mln zł dofinansowania z Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. W poniedziałek, 16 marca 2020 r. marszałek Olgierd Geblewicz oraz burmistrz Stanisław Kuryłło zawarli umowy o dofinansowanie. Dotacje pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020. Więcej »

Premiera – czwarty tom niezwykle pogodnej i ciepłej sagi rodzinnej!

Prolog

Była sobota, dziewiąty lipca dwa tysiące szesna­stego roku. Ksiądz Jan, pełniący do czasu nowej nominacji obowiązki proboszcza parafii St Marie’s przy Reminder Street, jak zawsze w sobotnie po­południe ukląkł obok krzesła w dużym pokoju.Więcej »

Na św. Klemensa piekarze i cukiernicy dostojnie świętują, bo to ich święto.

To właśnie 15 marca przypadają imieniny Klemensa. A ten jest od wielu wieków patronem piekarzy i cukierników.Więcej »

Kamieńskiego Domu Kultury komunikat

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie oraz zgodnie z zaleceniami władz dotyczącymi rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, działalność Kamieńskiego Domu Kultury zostaje zawieszona z dniem 12 marca 2020 r.

Więcej »