reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

W powiecie kamieńskim sklepy Dino rosną jak grzyby po deszczu!

Polska sieć sklepów Dino ostro inwestuje na terenie powiatu kamieńskiego. Sieć Dino powstała ponad 15 lat temu. Pierwsze sklepy wybudowano w 1999 roku na terenie województwa wielkopolskiego. W 2015 roku sieć liczyła przeszło 500 placówek zlokalizowanych w województwie: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim.Więcej »

Wycieczka do Witnicy 20.11.2019.

W kolejny listopadowy dzień członkowie Stowarzyszenia UTW w Kamieniu Pomorskim pojechali na wycieczkę do Witnicy (lubuskie). Oczywiście największym magnesem był Browar, ale też i Park Drogowskazów i Słupów Milowych oraz prywatne Muzeum Chwały Oręża Polskiego. Jedyny obecnie Browar na ziemi witnickiej działa od 1848 roku, a obecnie jest w rękach prywatnych. Jest to mały regionalny  browar  ale dostarczający  piwo nawet do Stanów zjednoczonych i Kanady. W zeszłym roku powstało tu także  Muzeum Browarnictwa, które tez można zwiedzać. Browar Witnica kontynuuje tradycje piwowarskie i warzy piwo zgodnie ze sztuką, stosując tradycyjne receptury i na bazie naturalnych składników. Zdobywa liczne nagrody i medale. Produkuje szeroką gamę piw smakowych, jak: imbirowe, truskawkowe, czekoladowe, śliwkowe, wiśniowe, rabarbarowe, miodowe, podpiwek i kwas chlebowy, a nawet piwo kąpielowe. Browar zaprasza grupy na zwiedzanie i degustację różnych rodzajów piwa. Grupa słuchaczy UTW miała okazję zapoznać się z produkcją, eksponatami muzealnymi i zdegustować różne gatunki piw, które można było od razu nabyć.         Park Drogowskazów okazał się ciekawym zakątkiem w Witnicy, w którym zostały zgromadzone różne eksponaty słupów milowych i drogowskazów – zabytkowych i współczesnych. Na koniec wycieczki zwiedziliśmy prywatne Muzeum Chwały Oręża Polskiego, w którym obecny właściciel, syn założyciela – pułkownika Czesława Chmielewskiego, pieczołowicie nadal przechowuje na swoim prywatnym podwórku i w pokojach, różne pamiątki i eksponaty wojskowe (nawet armaty, haubice i działa przeciwlotnicze). Wycieczka doszła do skutku dzięki zaprzyjaźnionym  członkom UTW w Witnicy, którzy zaopiekowali się nami i umożliwili zwiedzić interesujące rejony ich miasta.

Grażyna Paś

Projekt „Aktywny Przedszkolak”

Polskie Stowarzyszenie  na  rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu  Pomorskim informuje, że od września 2019 roku  realizuje w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym w Kamieniu Pomorskim podpisaną w dniu 23 maja 2019 roku umowę na dofinansowanie Projektu: „Aktywny Przedszkolak”  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.Więcej »

„Czym Wy się różnicie od tych, którzy kilkadziesiąt lat temu pozwalali takim osobom na eutanazję”

 

W Sejmie we wtorkowy późny wieczór, trwała debata w sprawie projektu PiS dotyczącego sfinansowania tzw. trzynastych emerytur i rent socjalnych z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.  Posłowie nie poparli wniosku opozycji o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu PiS w sprawie finansowania tzw. trzynastych emerytur z Funduszu Solidarnościowego. Projekt skierowano do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych.

Pozwoliłem sobie zabrać głos na tej sali, bo przez dwie kadencje współpracowałem z organizacjami PSONI powiatu gryfickiego i kamieńskiego. Nie miałbym po co wracać do siebie, gdybym nie powiedział o czym chciałem powiedzieć. W każdym Państwie będzie kilka procent osób które sobie same nie poradzą. Każde dobre socjalne Państwo powinno im pomagać. Jeśli tego nie robi to nie zasługuje na miano Państwa. Czym Wy się różnicie od tych, którzy kilkadziesiąt lat temu pozwalali takim osobom na eutanazję. Zabieracie takim ludziom pieniądze, skazujecie na wegetację i dajecie zasiłek na pogrzeb – podkreślił w swoim sejmowym wystąpieniu poseł Artur Łącki.

Ustawa o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON) weszła w życie 1 stycznia 2019 roku. Celem tego funduszu jest przede wszystkim wsparcie społeczne, zawodowe, zdrowotne i finansowe osób niepełnosprawnych. Poselski projekt nowelizacji przewiduje, że fundusze ze SFWON będą mogły być przeznaczane także na rzecz emerytów i rencistów. Z tego powodu autorzy projektu zaproponowali zmianę nazwy funduszu na Fundusz Solidarnościowy. Projekt przewiduje, że z pieniędzy Funduszu będzie mogło być finansowane jednorazowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów wraz z kosztami jego obsługi. Finansowane mają też być renta socjalna i zasiłek pogrzebowy, który przysługuje w razie śmierci osoby pobierającej rentę socjalną (obecnie są one finansowane z budżetu państwa).

 

Teatr przy stoliku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza na spektakl Teatru przy Stoliku. W poniedziałek,  25 listopada o godzinie 17:00 aktorki Teatru Współczesnego w Szczecinie, Ewa Sobiech i Magdalena Wrani-Stachowska przedstawią dramat „Strategia motyli” Esther Vilar. Więcej »

„Nie ma dzieci są ludzie”- Janusz Korczak

Dzisiaj, czyli 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ustanowienie tego dnia, ma za zadanie uświadomienie dzieciom, że posiadają swoje prawa i powinny wiedzieć jak należy z nich korzystać. To w tym dniu zostały uchwalone prawa najmłodszych – Konwencja o prawach dziecka.Więcej »

Pierwszy e mail do Polski wysłany został 29 lat temu!

Czy wiecie, że historia Internetu sięga lat 60. XX wieku. Jednak Polska w tamtych latach skutecznie oddzielona żelazną kurtyną od państw Zachodu, uzyskała dostęp do Internetu dopiero w latach 80., za pośrednictwem sieci Fidonet. Był to pierwszy w tym kraju środek wymiany poczty elektronicznej z całym światem połączony z Internetem. Jednakże dostęp do międzynarodowych sieci komputerowych był zarezerwowany w zasadzie wyłącznie dla środowisk akademickich. Sytuacja ta uległa zmianie w latach 90. Na połączenie z siecią Internet trzeba było poczekać, aż zniesione zostały ograniczenia komitetu CoCom.Więcej »

SZKOLENIE Z KSIĘGOWOŚCI DLA KGW ZA NAMI!

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Sercem dla regionu” w Kamieniu Pomorskim odbyło się szkolenie z zakresu rozliczeń finansowych w Kołach Gospodyń Wiejskich. Zorganizowane zostało dzięki współpracy z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej ze Szczecina.  Więcej »

Dla naszej biało – czerwonej Z szacunkiem i patriotyzmem dla flagi. Lecz niestety nie wszędzie…

Kilka dni temu obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej też okazji w całej Polsce odbywały się przeróżne uroczystości. Mniejsze, większe, ale ogólnie o jednym zasadniczym i niepowtarzalnym znaczeniu, poświęconym naszej wiekowej niepodległości. Tego, że Polska jest i liczy się na mapie nie tylko Europy, choć podziały w niej nie tylko polityczne budzą niejako postrach.Więcej »

Akademia Krawiecka w Wapnicy

Akademia Krawiecka