reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Światowy Dzień Rzucenia Palenia 15 listopada 2018 r. – „Rodzino uchroń swoje dziecko przed dymem tytoniowym”.

Dzieci powinny być bezwzględnie chronione przed dymem papierosowym, zwłaszcza te, które znajdują się  w łonie matki.Więcej »

FELIETON PIŁKARSKI – Kolejna porażka „Vinety”, kryzys „Gryfa” pogłębia się. „Iskra” nieoczekiwanie gubi punkty. Wygrane naszych A – klasowych drużyn. Tylko „Korona” na plusie w B klasie.

Powoli kończy się runda zasadnicza w piłkarskich niższych klasach rozgrywkowych, gdzie występują drużyny z naszego regionu. W 15. kolejce IV – ligowa wolińska „Vineta” nie sprostała na wyjeździe  „Redze” Trzebiatów. Pogłębia się kryzys „Gryfa” Kamień Pomorski. Nieoczekiwanie „Iskra” Golczewo gubi u siebie punkty. Z kolei „Jantar” gromi, zaś „Fala” wymęczyła wygraną w meczach rozegranych u siebie. W B klasie już tylko „Prawobrzeże” i „Korona” liczą się w walce o awans. Ale po kolei.Więcej »

Uroczystości Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorski choć nieco skromne, lecz patriotyczne

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli i zniewolenia, która przypada na 11 listopada, była w Kamieniu Pomorskim okazją do niedzielnego świętowania. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. dziękczynną w intencji Polski w Konkatedrze, którą wypełniły po brzegi ogromne rzesze świętujących.Więcej »

Remont Garncarskiej na finiszu, ale czy zmniejszy to jej problemy w ruchu kołowym?

Długo, a nawet bardzo długo oczekiwany remont ulicy Garncarskiej w Kamieniu Pomorskim rozpoczęty z początkiem października br., dobiega końca. Trwają aktualnie ostatnie zabiegi kosmetyczne i jak mówią robotnicy, pozostała „drobnica” do ogarnięcia.Więcej »

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w Kamieniu Pomorskim

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w Kamieniu Pomorskim

Poplenerowa seniorska wystawa pt. „Tajemnica obrazu – a natura morza”, zawitała do kamieńskiego Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

W miniony poniedziałek (5.11.2018 R.) w kamieńskim Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej otwarto poplenerową wystawę, pokłosie IV Letniej Szkoły Seniorów, która odbywała się pod koniec sierpnia w Dziwnówku, a tematem tegorocznego pleneru malarskiego była „Tajemnica obrazu – a natura morza”.Więcej »

XIV Mistrzostwa Polski w BJJ

W miniony weekend odbyła się największa impreza BJJ w Polsce, czyli oficjalne XIV Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Klub z Kamienia Pomorskiego reprezentowało 12 zawodników, z których czwórka wróciła z medalami. Wspólnie z klubem z Polic udało się Nam wywalczyć 8 medali.

Więcej »

Wychowankowie kamieńskiego OREW złożyli wizytę w zakładzie stolarskim

W ramach poznawania różnych zawodów, wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego działającego przy kamieńskim Kole PSONI, korzystając z zaproszenia Pana Bogusława Rużewicza, udali się do prowadzonego przez niego od wielu lat w Kamieniu Pomorskim zakładu stolarskiego. Celem wyprawy było dokładne zaobserwowanie na czym polega praca stolarza, jakich narzędzi używa się w pracy.Więcej »

Wystawa słuchaczy UTW od poniedziałku w MHZK

Dyrektor Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Golczewie oraz Kuratorzy serdecznie zapraszają na otwarcie poplenerowej wystawy malarstwa „Tajemnica obrazu a natura morza”, który odbędzie się w poniedziałek, 5 listopada, o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum przy ulicy Adama Mickiewicza 34.Więcej »

Kwesta na kamieńskim cmentarzu

W Dzień Wszystkich Świętych odbyła się „Kwesta na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim” zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej. Kwesta została zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz zarejestrowana i zamieszczona w portalu zbiórek publicznych pod numerem 2018/4468/OR.Więcej »