reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

W sobotę turniej piłkarskiego darta!

UKS „FUNBOX Kamień Pomorski” zaprasza na turniej piłkarskiego darta, który odbędzie się w sobotę 20 lipca na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Godzina 15:00 – 15:30 zapisy drużyn. A o godzinie 16:00 nastąpi start turnieju.Więcej »

WOPR – owski piknik edukacyjny na kamieńskiej marinie

Ratownicy z kamieńskiego WOPR wespół z emerycką bracią z miejscowego PZERiI zorganizowali w sobotnie (13.07.) popołudnie piknik edukacyjno – relaksowy na miejscowej marinie.Więcej »

W dziecięcym świecie – Lea Jagła

W kolejnym odcinku naszego cyklu przedstawiamy trzyletnią dziewczynkę, która ma na raczej rzadkie imię, Lea. I jest pochodzenia hebrajskiego. Nazywa się Jagła i mieszka z rodzicami w Kamieniu Pomorskim. Jako ciekawostkę dodam, iż owo imię wywodzi się z Biblii.Więcej »

Festiwal Dzika Plaża

Siemano Dzikusy!

Zastanawialiście się czy również w tym roku odbędzie się
Festiwal Dzika Plaża⁉️Więcej »

9-latka błąkała się po Kamieniu Pomorskim – pomogli policjanci

We wtorkowy poranek czujna mieszkanka powiatu kamieńskiego zauważyła błąkającą się po mieście 9-latkę ubraną jedynie w piżamkę. Policjanci natychmiast interweniowali. Na całe szczęście wszystko dobrze się skończyło.Więcej »

Kongres KGW w Kamieniu Pomorskim o seniorach

W sobotę 6 lipca, w Kamieniu Pomorskim odbył się zachodniopomorski kongres Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowany przez Stowarzyszenie „Sercem dla Regionu”. Tematem przewodnim było wsparcie seniorów, a cały projekt był współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.Więcej »

Niestety niepogodny 6. kamieński Jarmark św. Ottona jest już historią

Przez dwa ostatnie weekendowe dni (6 – 7.07.2019 r.), na placu katedralnym przed kamieńską Konkatedrą odbywał się interesujący, już szósty Jarmark św. Ottona. Podczas jego trwania odbywały się ciekawe inscenizacje, było wielu wojów w zbrojach, jak i na koniach. Była również inscenizacja historycznego przybycia biskupa Ottona z Bambergu na nasze ziemie oraz symboliczny chrzest pogan. A do tego nieodzowne i liczne stragany ze średniowiecznym rękodzielnictwem, jak i jadłem oraz występy zespołów prezentujących muzykę dawną. To wszystko przyciągnęło wielu zwiedzających, nie tylko z samego miasta, bowiem większość stanowili zainteresowani tą imprezą turyści i wczasowicze, którzy w ramach trwającej od początku lipca niepogody, szukali stosownej rozrywki na wybrzeżu.Więcej »

Za niespełna miesiąc IV Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego. Zapraszamy do udziału w nim!

Za niespełna miesiąc (3.08.) odbędzie się największa impreza sportowa w Gminie Kamień Pomorski pod nazwą „IV Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego” w ramach, której odbędą się biegi na dystansie 5 km, 10 km, a także wyścig nordic walking na dystansie 5 km. Organizatorzy czynią starania by uczestnikom oraz kibicom imprezy sportowej stworzyć jak najlepsze warunki pobytu w Naszym Mieście.Więcej »

W najbliższy weekend piąty Jarmark św. Ottona w Kamieniu Pomorskim

W najbliższy weekend (6 -7 lipca) na placu katedralnym odbędzie się piąty już kamieński Jarmark Świętego Ottona. Będziemy mieli sposobność przeniesienia się w czasie. Powstanie tu bowiem średniowieczna słowiańska osada. A na błoniach przy murach obronnych rozstawią swój obóz łucznicy, którzy zapraszać będą między innymi do spróbowania strzelania z łuku.

Więcej »

PTS Shipyard korzysta na działaniach marszałka Geblewicza

Są znani z licznych konwersji statków i remontów dla armatorów z Norwegii, Islandii, Szkocji czy Polski. PTS-Shipyard na zamówienie norweskiej miejscowości Berkstad zbudował nawet pływający terminal promowy. Dzięki środkom z konkursu stoczniowego uruchomionym przez zachodniopomorskiego marszałka, firma kupi specjalistyczne maszyny, niezbędne do rozwinięcia działalności w sektorze rybołówstwa i akwakultury morskiej.Więcej »