reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Kamieńska WOŚP znów wspaniale grała i sporo zbierała!

Tegoroczna, już 26 edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak zwykle zagrała w całym kraju, ale też i na świecie. Także miało to miejsce i w naszym powiecie, jak i w Kamieniu Pomorskim, który przygotowywał się do niej od pewnego czasu bardzo poważnie i pieczołowicie. Przygotowano na tę wyjątkową finałową Orkiestrową niedzielę szereg atrakcji, a miejscem grania Orkiestry była jak zwykle, miejscowa hala widowiskowo – sportowa.Więcej »

Znamy zwycięzców VII Wojewódzkiego Przeglądu Misteriów Bożonarodzeniowych. SP nr 1 w Kamieniu Pomorskim po raz kolejny laureatem głównej nagrody!

W dniach 4 i 5 stycznia (czwartek – piątek), w auli kamieńskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego, odbywał się niezwykle interesujący i ciekawy, siódmy Przegląd Misteriów Bożonarodzeniowych, który został objęty honorowym patronatem przez Metropolitę Szczecińsko – Kamieńskiego ks. Abp. Andrzeja Dzięgę, Posła na Sejm RP – Sylwestra Chruszcza, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Macieja Kopcia, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie –  Magdalenę Zarębską – Kuleszę, a także Burmistrzów: Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa, Wolina i Golczewa oraz Wójta Świerzna.Więcej »

Finał WOŚP już w niedzielę !

Balem Karnawałowym dla najmłodszych rozpocznie się program artystyczny na Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamieniu Pomorskim. Zaczynamy o 14:30.Więcej »

Bezrobocie w Powiecie Kamieńskim – co czeka bezrobotnych w roku 2018

Na początku stycznia udałem się do Powiatowego Urzędu Pracy w Kamieniu Pomorskim, by na miejscu sprawdzić jak wygląda problem bezrobocia w powiecie kamieńskim. Na temat bezrobocia, ofert pracy, programów pomocowych, rozmawiam z Dyrektorem PUP w Kamieniu Pomorskim, Panią Anną Kowalską.Więcej »

Ferie z Kamieńskim Domem Kultury

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w programie ferii przygotowanym przez Kamieński Dom Kultury! Świetlice wiejskie wg harmonogramu odwiedzi Artystyczny Kulturobus z zajęciami ceramicznymi organizowanymi w ramach programu „Z gliny świat lepimy”, natomiast w Kamieńskim Domu Kultury będą odbywały się zajęcia ceramiczne w nowo otwartej Pracowni Ceramicznej. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na seanse filmowe dla dzieci.Więcej »

W dziecięcym świecie – Piotr Kowalski

Tym razem przedstawiamy w naszym cyklu, Piotra Kowalskiego z Kamienia Pomorskiego, który urodził się 25 listopada 2009 r. w Belfaście, stolicy dalekiej i wcale nie obcej Polakom Irlandii Północnej. Jego rodzice to pani Małgorzata i pan Krzysztof. Piotr ma o sześcioletniego brata, Tymka (Tymoteusz), z którym bardzo lubi się bawić i z nim przebywać.Więcej »

Jan Iwaszczyszyn – Gdyby żył, miałby 89 lat

Jan Iwaszczyszyn, bo o nim mowa, 10 stycznia ukończyłby 89 lat. Ukończyłby, gdyby żył, bowiem zmarł po ciężkiej chorobie 23 listopada 2006 roku.Więcej »

Kamieńskie „Repro Service Pol” niestety nie obroniło tytułu mistrzowskiego sprzed roku Bałtyckich Mistrzostw Futsalu

IV Bałtyckich Mistrzostwach Pomorza w Futsalu, które odbywały się w miniony weekend w Dźwirzynie (faza grupowa) oraz Mrzeżynie (finały). I niestety, mistrzostwo tym razem nie dla kamieńskiego „Repro Service Pol”, które nie obroniło tytułu sprzed roku. A było naprawdę blisko.Więcej »

Niespodzianka za sprawą kamieńskich Oldbojów i wielki grad bramek ozdobą 6. kolejki kamieńskiego KALF!

Po przerwie świąteczno – noworocznej na parkiet boiskowy w minioną właśnie niedzielę powrócili futsalowcy grający w kamieńskim KALF – ie. Pauzował lider, „Repro Service Pol”, który w tym samym czasie grał  z powodzeniem w finale IV Bałtyckich Mistrzostwach Pomorza w Dźwirzynie i Mrzeżynie. Przypomnijmy, bronił tytułu tych mistrzostw sprzed roku.Więcej »

Ruszyły zapisy na III Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy oraz kibiców do wzięcia udziału w trzeciej edycji wyjątkowej imprezy biegowej w naszym regionie, jaką niewątpliwie jest Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego.Więcej »