reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało informacje o nowych przypadkach (18 grudnia 2021)

 

Ministerstwo Zdrowia przekazało nowy raport dotyczący stanu epidemii koronawirusa w Polsce. W poniedziałek poinformowano o wykryciu 3 271 przypadków zakażenia COVID-19.Więcej »

Koronawirus w niedzielę 17 stycznia: oficjalnie 6 tys. nowych zakażeń, 142 zgony

  • W niedzielę Ministerstwo Zdrowia informuje o 6055 nowych zakażeniach i o 142 zgonach z powodu koronawirusa.
  • W ciągu doby wykonano 55,2 tys. testów.
  • Liczba aktywnych przypadków to 220,9 tys.
  • Łączna liczba zakażeń w Polsce to 1 435 582, a zgonów – 33 355.
  • Dotychczas w Polsce wykonano blisko 457,3 tys. szczepień.
  • Liczba osób w szpitalach to 15 588.
  • Liczba pacjentów pod respiratorami – 1651.
  • 172,7 tys. osób jest objętych kwarantanną.
  • Liczba osób, które wyzdrowiały od początku epidemii: 1 181 326.

Więcej »

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia. Już ponad 33 tys. ofiar [16 stycznia 2021]

Koronawirus wciąż zbiera śmiertelne żniwo – na całym świecie zmarło już ponad 2 mln osób. Niestety, także w Polsce przybywa ofiar wirusa. Resort zdrowia przedstawił najnowsze dane dotyczące zakażeń i zgonów osób chorych na COVID-19.Więcej »

Mniej pociągów na Pomorzu Zachodnim do końca stycznia

W związku z przedłużeniem kwarantanny narodowej do 31 stycznia 2021 r. oraz obowiązywania obostrzeń przy przekraczaniu granicy państwa – utrzymuje się zmniejszone zapotrzebowanie na przewozy transportem publicznym. W związku z powyższym Organizator przewozów w województwie zachodniopomorskim podjął decyzję o dalszym, czasowym zawieszeniu kursowania części pociągów regionalnych oraz wszystkich pociągów kursujących w ruchu transgranicznym do Republiki Federalnej Niemiec. Więcej »

Szczepienia przeciw COVID-19

Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.Więcej »

Sportowe Międzyzdroje

Sport w Gminie Międzyzdroje jest nieodzownym elementem życia wielu jej mieszkańców. Jest dziedziną życia naszej społeczności lokalnej, którą trzeba zorganizować, zagospodarować i wspierać. Na terenie naszej gminy działa 8 klubów sportowych. W budżecie gminy na 2021 r. zostały zabezpieczone środki finansowe na kulturę fizyczną w wysokości 654 800,00 zł, w tym 52 000,00 zł na stypendia sportowe oraz 250 000,00 zł na utrzymanie stadionu miejskiego. Więcej »

Koronawirus w Polsce. Niepokojące dane ministerstwa. Kilkaset zgonów ostatniej doby [15 stycznia]

Koronawirus nie odpuszcza. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane na temat pandemii. Resort poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia i kilkuset ofiarach śmiertelnych.Więcej »

Program Społecznik wybrał ekologicznie!

Program Społecznik otwiera się na nowe organizacje i działania. Blisko 80 procent złożonych wniosków, w rozstrzygniętym ostatnio naborze, dotyczyło działań ekologicznych! Dotacje otrzyma blisko 400 organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych, klubów sportowych. Na tegoroczne projekty  Społeczniczek i Społeczników Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznacza kwotę 1,9 mln zł. To dobre rozpoczęcie Roku Ekologicznego na Pomorzu Zachodnim!

Więcej »

Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia [14 stycznia]

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy raport o zakażeniach i zgonach z powodu COVID-19. W czwartek odnotowano 9436 przypadków. Zmarło 381 osób.Więcej »

Szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w gminie Dziwnów

Informacja Burmistrza Dziwnowa w sprawie szczepień (transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do miejsca szczepienia oraz dat rejestracji dla seniorów). Przypominamy – szczepienia w Gminie Dziwnów będą się odbywały w Gminnym Ośrodku Zdrowia, znajdującym się przy ulicy Juliusza Słowackiego 19 w Dziwnowie.

Więcej »