reklamuj-sie-2

Kamień Pomorski

Zadymiony Kamień Pomorski!

W piątek 17 listopada w Kamieniu Pomorskim z jednego z dachów domu stojących przy ulicy Władysława Reymonta z komina snuł się gęsty, toksyczny dym. Widać w ten sposób mieszkający tam osoby właśnie taki sposób wybrali na zagospodarowywanie odpadów. Więcej »

Kamień Pomorski znów na topie- czy o taką promocję chodzi władzom tego miasta?

O Kamieniu Pomorskim znów zrobiło się głośno po obchodach Święta Niepodległości. Same obchody przeszły raczej spokojnie, bez fanfar i sensacji. Po kilku dniach po obchodach na portalu „ikamien.pl” ukazał się artykuł pt. „Władze w kamieńskim Ratuszu na bakier z ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Przeczytaj wyjaśnienia sekretarz gminy Kamień Pomorski”.  Więcej »

Burmistrz Międzyzdrojów ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze

Burmistrz Międzyzdrojów ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze ds. drogownictwa w Referacie Infrastruktury Technicznej i Inwestycji.Więcej »

W Kamieniu Pomorskim świętowała Służba Więzienna Okręgowego Inspektoratu w Szczecinie – Nadano liczne odznaczenia i awanse

W miniony piątek, wielu przedstawicieli Okręgu szczecińskiego Służby Więziennej, spotkali się z okazji Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim. Uroczystość poprzedzona została mszą św. w miejscowej Katedrze, a potem wszyscy spotkali się, by wysłuchać okolicznościowych przemówień.Więcej »

MOSiR zaprasza na pierwszy trening Aikido

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oraz Klub Aikido Taiso ze Szczecina zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na pierwsze treningi aikido, które rozpoczną się w najbliższą sobotę, 18 listopada br. w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Wolińskiej 9 w Kamieniu Pomorskim. Zajęcia aikido dla dzieci od godz. 12.00, młodzież i dorośli od godz. 12.45.Więcej »

Uczniowie SPdP uroczyście na cześć naszego święta narodowego

Dnia 11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna oddała marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu zwierzchnią władzę wojskową i równocześnie wojska niemieckie opuściły ziemie polskie, będące wcześniej pod zaborem pruskim, w wyniku czego Rzeczpospolita Polska odzyskała swoją niepodległość.Więcej »

SUTW na zajęciach w ZUT w Szczecinie

W listopadowym klimacie członkowie SUTW  w Kamieniu Pomorskim  pojechali do Szczecina na kolejny wykład i warsztaty  w ramach kończącego się projektu  w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Więcej »

Kamieński chodnik przy ul. Wąskiej to nadwątlony relikt przeszłości

W ostatnich latach w Kamieniu Pomorskim odnawiano sporo chodników, modernizowało się kolejne ulice. Ostatnio jak pamiętamy były to ulice: Mieszka I, B. Chrobrego i Dziwnowska, z dwoma okazałymi rondami. Przyznać trzeba, że nie do końca z pełnym sukcesem. Ale co tam wydziwiać skoro są i dobrze służą wszystkim. Nie patrzmy na niedoskonałości i niedociągnięcia których by się trochę wymieniło.Więcej »

Antidotum znajdziemy w doniczkach

Wszechobecna i zdradliwa zarazem w na co dzień chemia, wydostająca się z materiałów budowlanych, klejów czy farby, które używane są do między innymi produkcji mebli, a nawet odświeżaczy pomieszczeń, powodują, że powietrze w domu staje się wyjątkowo toksyczne. „Doskonałym antidotum na to są rośliny doniczkowe.” – radzi B. C. „Bill” Wolverton, doktor filozofii, niegdyś naukowiec NASA oraz autor książki „Jak sprawić, by powietrze było świeże”.
„Rośliny domowe nie tylko wydzielają tlen, ale także neutralizują szkodliwe substancje takie jak formaldehydy i inne wyziewy, które powodują problemy neurologiczne, nowotwory oraz problemy z oddychaniem – mówi naukowiec. – Być może tych pięć roślin doniczkowych wymienionych w artykule nie wyleczy astmy, ale przynajmniej sprawią, że domownikom będzie się lepiej oddychało.” – dodaje.Więcej »

Dzień Seniora w Międzyzdrojach

Listopad to jesienny czas, w którym seniorzy co roku hucznie obchodzą swoje święto. W tym roku Dzień Seniora w Międzyzdrojach obchodzono w dniu 15 listopada br.. W spotkaniu, które odbyło się w sali teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury udział wzięło ok. 130 seniorów z terenu Gminy Międzyzdroje, jak również zaprzyjaźnieni przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów ze Świnoujścia i Banku Spółdzielczego w Wolinie.Więcej »