28-09-2015 » Inne

Więcej LOT-u w Szczecinie – od 2016 roku, aż trzy rejsy dziennie

Warszawa, 28 września 2015 roku – LOT wprowadził do systemu trzeci rejs dziennie między Warszawą a Szczecinem. Dodatkowe połączenie, które będzie realizowane w godzinach popołudniowych, da mieszkańcom Szczecina i okolic dostęp do jeszcze większej liczby kierunków obsługiwanych przez LOT z Warszawy. W szczególności umożliwi krótkie i wygodne przesiadki na rejsy do USA i Kanady.

Trzecie połączenie dziennie będzie wykonywane od 1 marca 2016 roku, od poniedziałku do piątku, a od 27 marca 2016 roku siedem dni w tygodniu. Rejs LO3933 z Warszawy do Szczecina wystartuje o 13:25. Lot powrotny z lotniska Szczecin Goleniów do Warszawy LO3934 będzie startował o 15:10. Dzięki temu czas przesiadki w drodze do Noweg Jorku będzie wynosił zaledwie 45m, a przesiadka w drodze do Toronto jedyne 40m. LOT zapewni też krótką podróż kilkudziesięciu trasach europejskich i krajowych, w tym zaledwie 35m przesiadki w rejsie do Genewy, 55m do Amsterdamu, 35m do Brukseli i 1h10m do Frankfurtu. Poniżej godziny wynoszą też przesiadki na rejsach do Krakowa, Rzeszowa czy Wrocławia.

Nowy rejs uzupełni też siatkę połączeń pod kątem potrzeb pasażerów podróżujących biznesowo. Już teraz LOT oferuje dwa rejsy dziennie między Warszawą a Szczecinem (rano i wieczorem), które pozwalają w ciągu jednego dnia zrealizować wszystkie zawodowe plany. Dodatkowy rejs popołudniu pozwoli jeszcze efektywniej zaplanować biznesowe spotkania.

„Wprowadzając popołudniowy rejs dajemy pasażerom z zachodniego wybrzeża Polski jeszcze wygodniejszy dostęp do naszej światowej siatki połączeń, w tym do rejsów dalekiego zasięgu oraz bogatej siatki europejskiej” – mówi Piotr Szajczyk, Dyrektor Sprzedaży w Polsce. – „Rozwój naszego hubu w Warszawie oznacza więc również dynamiczny rozwój naszej oferty z portów regionalnych. Jest nam tym bardziej miło, że lotnisko Szczecin Goleniów jest pierwszym lotniskiem w Polsce, na którym już od marca przyszłego roku będzie nas o blisko 50% więcej.”

„Od dawna, wraz z LOT analizowaliśmy możliwość zwiększenia częstotliwości połączeń do Warszawy. Jednym z warunków podjęcia pozytywnej decyzji przez LOT były zadowalające wyniki na już operujących częstotliwościach. I tak się właśnie stało.

Świadczy o tym ogłoszenie uruchomienia trzeciej, codziennej rotacji na trasie WAW – SZZ – WAW.

W linii lotniczej LOT widzimy partnera mogącego zagwarantować naszemu lotnisku coś na co bardzo liczymy – rozwój ruchu lotniczego, rozwój który z całą pewnością wspierany jest przez coraz to nowe inwestycje powstające w regionie Pomorza Zachodniego, będące ważnym elementem zapotrzebowania na połączenia do Warszawy i via Warszawa do wielu miast w Europie i na świecie.

Cieszymy się z faktu, że ogłoszenie większego zaangażowania naszego narodowego przewoźnika na szczecińskim lotnisku zbiega się w czasie z zakończeniem realizacji zadania modernizacji i rozbudowy infrastruktury lotniskowej.

Dzięki wydatnemu wsparciu finansowemu naszych dwóch największych lokalnych udziałowców, dofinansowaniu z Centrum Unijnych projektów transportowych oraz kredytowi udzielonemu przez bank PKO BP S.A możemy się pochwalić 100 % zrealizowaniem założonych prac budowlanych związanych z rozbudową infrastruktury lotniskowej” – skomentował Maciej Dziadosz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

Już od początku 2016 roku LOT rozpocznie intensywny rozwój. W związku z tym przewoźnik zwiększy też częstotliwość rejsów również na innych kierunkach. Od sezonu letniego LOT będzie obsługiwał aż dwa połączenia dziennie między Krakowem a Gdańskiem. W systemie sprzedaży pojawił się też dodatkowy, trzeci rejs tygodniowo do Erywania oraz od sezonu letniego codzienne rejsy do Tel Awiwu (zamiast dotychczasowych pięciu rejsów tygodniowo). Od marca LOT będzie obsługiwał też dwa razy dziennie połączenie do Kijowa.

Oprócz zwiększania częstotliwości na już obsługiwanych trasach, przewoźnik otworzy też w sumie kilkanaście nowych połączeń oraz wróci na trasy, które zawiesił w związku z Planem Restrukturyzacji. Wśród nowych i przywróconych tras są rejsy do Tokio, Bangkoku, Seulu, Barcelony, Aten, Nieci, Zurichu, Bejrutu, Belgradu czy Kiszyniowa.

Bilety na rejsy w nowych częstotliwościach i na nowe połączenia są już dostępne na lot.com również w wersji mobilnej.

Polskie Linie Lotnicze LOT to nowoczesna linia lotnicza łącząca Nową Europę ze światem. Prawie 5-ciu milionom pasażerów rocznie zapewnia najkrótszą i najbardziej komfortową podróż do ponad 40 destynacji na świecie przez Warszawę – konkurencyjny hub dający możliwość szybkiej przesiadki. Jako jedyny przewoźnik w regionie oferuje bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Chin budując tym samym pozycję lidera w Europie Środkowo – Wschodniej. Dysponuje jedną z najmłodszych flot w Europie i jako jedyna linia wszystkie połączenia dalekiego zasięgu obsługuje najnowocześniejszymi samolotami świata, Boeingami 787 Dreamliner. LOT to przede wszystkim pełni pasji i pozytywnej energii ludzie – wśród nich należący do czołówki światowego lotnictwa piloci, często mistrzowie w wielu dziedzinach sportów lotniczych. LOT mając 86 lat doświadczenia, jest jednocześnie jedną z najstarszych linii lotniczych na świecie a także najbardziej międzynarodową polską marką. O jej uznaniu świadczą liczne nagrody przyznawane przez organizacje branżowe, media, a przede wszystkim pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *