reklamuj-sie-2

Inne

Dzisiaj Dzień Św. Patryka

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest corocznie 7 marca. Nie jest to jedynie święto narodowe Irlandii,. Jest to także jeden z dni najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są wtedy parady, imprezy, koncerty, a na cześć patrona Zielonej Wyspy wznoszone są toasty.Więcej »

Program Stypendialny Horyzonty

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła dziewiątą rekrutację do programu stypendialnego. Program Stypendialny Horyzonty oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą mieszkać w dużym mieście oraz zdobywać w nim wiedzę i doświadczenia. Umożliwiamy stypendystom naukę w najciekawszych liceach i technikach w kraju, tworzymy przestrzeń do rozwoju osobistego w szkole i poza szkołą.Więcej »

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza

MUZEUM NARODOWE W SZCZECINIE przedstawia AKTUALNE WYSTAWY STAŁE I CZASOWEWięcej »

Na św. Klemensa piekarze i cukiernicy dostojnie świętują, bo to ich święto nastaje…

To właśnie 15 marca przypadają imieniny Klemensa, dodajmy św. Klemensa, który jest od wieków patronem piekarzy i cukierników.

Więcej »

15 marca przypada 59. rocznica utworzenia WPN

Pomysłodawcą powstania Wolińskiego Parku Narodowego (skrót – WPN) był zasłużony leśnik mgr inż. Mieczysław Tarchalski, który w okresie II Wojny Światowej był bohaterskim dowódcą oddziałów partyzanckich na kielecczyźnie, między innymi I Batalion „LAS” 74 Pułku Piechoty AK.Więcej »

Międzynarodowy Dom Kultury zaprasza do udziału w przeglądach piosenki ARA

26 kwietnia o godzinie 10.00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbędą się dwa przeglądy Amatorskiego Ruchu Artystycznego – Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej oraz Powiatowy Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. Więcej »

Kto zdobędzie nominację do „Perły”? Rusza konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Niepowtarzalne potrawy i produkty są kulinarną wizytówką każdego z regionów. Który regionalny produkt żywnościowy, a także potrawa Pomorza Zachodniego okażą się w tym roku najlepsze? Wystartował wojewódzki etap konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 kwietnia br. Więcej »

SZTUKA SZCZĘŚLIWYCH LUDZI – Malarstwo na Bornholmie w XIX i XX wieku

Końca dobiega prezentacja wystawy „Sztuka szczęśliwych ludzi. Malarstwo na Bornholmie w XIX i XX wieku”. Ekspozycję można oglądać w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego tylko do niedzieli, 17 marca 2019 roku.Więcej »

Kurs operatorów kombajnów zbożowych

Masz okazję zostać operatorem kombajnu zbożowego.Więcej »