reklamuj-sie-2

Inne

ABC segregacji – warto zapamiętać

Od 1 lipca 2017r. wdrażany jest Jednolity System Segregacji Odpadów (JSSO) obowiązujący na terenie całego kraju. Odpady komunalne zbierane są w podziale na cztery główne frakcje + odpady zmieszane:

  • PAPIER (kolor niebieski),
  • METALE I TWORZYWA SZTUCZNE (kolor żółty),
  • SZKŁO (kolor zielony)
  • BIO (kolor brązowy).

Więcej »

Uwaga na burze z gradem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Szczecinie w dniu 2019-09-01  wydało ostrzeżenia dla powiat kamieńskiego.

Więcej »

Uwaga na burze z gradem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Szczecinie w dniu 2019-06-11, godz. 12:34, dla powiatu kamieńskiego wydał Ostrzeżenie nr 27/2019 wydane, ważne od 2019-06-11, godz. 17:00 do 2019-06-12, godz. 00:00Więcej »

Dzień Dziecka z Nadmorską Koleją Wąskotorową

W najbliższą sobotę, 1 czerwca 2019 r. serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na przejażdżki Nadmorską Koleją Wąskotorową z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym dniu obowiązywać będą promocyjne ceny biletów. Za przejazd tam i z powrotem dzieci zapłacą tylko 10 zł. Tradycyjnie na dzieciaki w pociągu czekać będzie nasza kolejowa maskotka – Pan Uśmiech oraz Neptun z Muzeum Multimedialnego w Trzęsaczu, z którymi będzie można zrobić sobie oryginalne zdjęcie. Pan Uśmiech i Neptun przygotowali też dla naszych milusińskich słodką niespodziankę.Więcej »

31 maja – Dzień bez Tytoniu

Tematem zaproponowanym w 2019 r. przez Światową Organizację Zdrowia jest „tytoń a zdrowe płuca” i ma na celu zwiększenie świadomości na temat negatywnego wpływu tytoniu na płuca – od raka po przewlekłe choroby układu oddechowego oraz podstawowej roli, jaką płuca odgrywają dla zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich ludzi.Więcej »

Coś pysznego na Dzień Mamy? Przygotuj pizzę w kształcie serca

Dzień Mamy powinien być wyjątkowy. Jeśli chcesz sprawić mamie przyjemność, nie ograniczaj się do podarowania jej bukietu kwiatów czy pudełka czekoladek. Świetnym prezentem będzie wspólnie spędzony czas i przygotowanie czegoś pysznego. Ogromna pizza w kształcie serca będzie idealna!Więcej »

ZHR – Z lilijką i krzyżem. 108 lat polskiego harcerstwa.

22 maja 1911 – 108. lat temu we Lwowie powstały cztery pierwsze drużyny skautowe. Tę datę uważa się za początek ruchu harcerskiego na ziemiach polskich.Więcej »

Dwa lata temu odszedł od nas Zbigniew Wodecki. Niezapomniany piosenkarz, kompozytor i muzyk (skrzypek i trębacz)…

Dwa lata temu, 22 maja w wieku 67 lat zmarł Zbigniew Wodecki, znany piosenkarz scen polskich, kompozytor, skrzypek, trębacz oraz pianista. Jego śmierć była wielką stratą dla polskiej sceny muzycznej. W ostatnim okresie życia zmagał się z ciężką chorobą.Więcej »

44 rocznica wejścia pierwszej kobiety na najwyższy szczyt Ziemi

Mount Everest (do roku 1865 nosił nazwę Szczyt XV, po tybetańsku nosi nazwę Czomolungma czyli Bogini Matka Śniegu lub Bogini Matka Ziemia, po nepalsku Sagarmatha, czyli Czoło Nieba. Zwany jest też Dachem Świata), o wysokości 8.848 m n.p.m., jest najwyższym szczytem naszego globu, położonym w Himalajach Wysokich (Centralnych) na granicy Nepalu i Chin. Długo był szczytem nie zdobytym. Nic dziwnego, bowiem zbudowana z granitów, gnejsów oraz z wapieni i łupków ogromna góra, tworzy potężny masyw podcięty z trzech stron lodowcami (najdłuższe Khumbu i Rongbuk – ok. 17 km). Więcej »