reklamuj-sie-2

Inne

Przed nami Dzień Babci i Dziadka!

Przypadające na 21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka to święto iście rodzinne, które na świecie obchodzone są w różnych terminach.Więcej »

04 marca do 15 marca 2019 – kwalifikacje wojskowe w powiecie Kamieńskim

W powiecie kamieńskim – gmina: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno, Wolin w dniach od

04 marca – 15 marca 2019 r. odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ul.Wolińskiej 7b kwalifikacja wojskowa.

BUDYŃ (Pogodno) & CHANGO | AKUSTYCZEŃ | 20.01.2019 Teatr KANA

W związku z żałobą narodową, w imieniu zespołu przekazujemy Informacje o przeniesieniu koncertu:

Budyń & Chango pierwotnie zaplanowanego na sobotę, 19 stycznia 2019, 21:00.

Więcej »

Nie przegapcie oglądania na nieboskłonie Superksiężyca! To zjawisko nastąpi już za kilka dni!

Właśnie w trzeciej dekadzie stycznia warto będzie podnieść głowę, spojrzeć z podziwem w nocy w kosmos, bowiem czeka nas zjawisko określane jako Superksiężc, Krwawy Księżyc czy też Niebieski Księżyc. I to wszystko jednej, jedynej nocy, a dokładnie będzie to z 20 na 21 stycznia br. (z niedzieli na poniedziałek).Więcej »

Soczewiaki: Regionalny przysmak z Podlasia, idealny na Karnawał

Nieznaną, niemniej zdecydowanie wartą wypróbowania potrawą, która z powodzeniem uzupełni stół przystawek i przekąsek, są soczewiaki, na Litwie występujące pod nazwą kakory. Te wywodzące się z kuchni pogranicza polsko-litewskiego miękkie bułeczki ziemniaczane wypełnione są treściwym nadzieniem ze zmielonych nasion soczewicy zmieszanych z usmażoną na złoto cebulką.

Więcej »

UWAGA – Nad Polskę nadciąga nowa wichura. Na północy do 100 km/h i groźba „cofki”.

Po cieplejszym początku weekendu czeka nas ochłodzenie. Przede wszystkim bardzo silny wiatr.

Synoptycy ostrzegają, że w górach oraz na Pomorzu znów powieje z prędkością do 100 km/h. Będzie też mocno padać.Więcej »

Inauguracja kolejnego sezonu akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

12 stycznia br. w ośrodku „Kasina Ski” odbędzie się inauguracja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa na terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” organizowana przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Więcej »

Jak kupić świeżą choinkę? Rady i porady…

O tej przedświątecznej porze w wielu punktach handlowcy sprzedają jeden z symboli świąt, jakim są choinki. Jak zatem wybrać takie drzewko, które szybko nie straci igieł?Więcej »

Jak często powinno pić małe dziecko i ile płynów dziennie jest mu potrzebne?

Od kiedy dziecko potrzebuje dodatkowych płynów? W jakich ilościach podawać napoje? Co wybrać, aby zachęcić dziecko do picia, a jednocześnie wyrobić w nim dobre nawyki, które zaowocują w przyszłości? Jak ocenić, czy maluch pije za rzadko i czy ponadprzeciętne pragnienie powinno być powodem do zmartwień?Więcej »

Święta w wersji wege? Nie panikuj, to prostsze niż myślisz

Organizujesz święta, a wśród Twoich gości nie zabraknie m.in. zdeklarowanych wegetarian? Jeśli już sama myśl o dodatkowym menu w opcji wege przyprawia Cię o ból głowy, podpowiadamy z jakich przepisów skorzystać, by było smacznie, szybko, a do tego w myśl tradycji. Więcej »