reklamuj-sie-2

Inne

9 stycznia jest Dniem Kierowców Ciężarówek

I kolejarze, i hutnicy, górnicy czy służba zdrowia, w każdym kolejnym roku mają swoje święto. Jutro zaś swoje święto mają kierowcy ciężarówek, w tym popularnie zwanych TIR – ów.Więcej »

Pokochaj kaszę w każdym wieku!

Starzejące się komórki są zmorą wielu z nas, gdyż przyczyniają się do pogorszenia funkcjonowania całego organizmu. Tego procesu nie można zatrzymać, jednak istnieje sposób, by go znacznie spowolnić, np. dzięki właściwemu sposobowi odżywiania się. Leczniczy wpływ kaszy wynikający z dużej zawartości witamin i składników odżywczych, pomaga w utrzymaniu homeostazy oraz prawidłowemu przebiegowi licznych procesów biochemicznych naszego organizmu. Więcej »

Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim zaprasza na bezpłatne zwiedzanie

Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim otwiera swoje podwoje dla mieszkańców Kamienia Pomorskiego i w każdą sobotę zaprasza do bezpłatnego zwiedzania obiektu dla mieszkańców Kamienia Pomorskiego. Wstęp wolny za okazaniem dokumentu potwierdzającego zamieszkanie w mieście Kamień Pomorski. Czynne od 10.00 do 17.00.

Zmiany w życiu zawodowym – jak je oswajać?

Temat zmiany dotyczy każdego aspektu naszego życia. Jednym z nich jest życie zawodowe. Zmiana w jego obszarze jest dla jednych motywatorem do dalszego działania, a dla drugich czynnikiem blokującym, który nawet mimo niezadowolenia z obecnej pracy trzyma nas w dotychczasowym miejscu. Warto sprawdzić jakie jest nasze podejście do zmian, aby wprowadzać je w życie dobrze i z korzyścią dla naszego rozwoju zawodowego.Więcej »

Jak nauczyć dziecko mądrego korzystania z nowych technologii? Wystarczy, że wprowadzisz w życie 3 proste zasady

Współcześni rodzice jednocześnie cieszą się widząc jak sprawnie ich dzieci korzystają z nowych technologii i niepokoją czy jest to bezpieczne. Ich pociechy postrzegają smartfon, tablet czy laptop jako naturalne elementy świata, w którym się urodziły. Nowe, dla rodziców, technologie są codziennością dzieci, od której trudno je izolować. Właśnie dlatego rodzice powinni uczyć dzieci właściwego, mądrego użytkowania urządzeń cyfrowych. Temu również ma służyć program „Mistrzowie Kodowania Junior”, w którym przedszkolaki poprzez naukę elementarnych podstaw kodowania rozwijają kompetencje miękkie takie jak logiczne myślenie czy umiejętność pracy w zespole.

Więcej »

Spotkanie Autorskie z Leszkiem Szczasnym w Bibliotece w Dziwnowie

8 października – w czwartek o godzinie 17.00, BIBLIOTEKA W DZIWNOWIE ZAPRASZA na Spotkanie Autorskie z Podróżnikem LESZKIEM SZCZASNYM :
„MAURETANIA, CZYLI MUCHY GROŹNIEJSZE OD AL-KAIDY”.

Więcej »

Więcej LOT-u w Szczecinie – od 2016 roku, aż trzy rejsy dziennie

Warszawa, 28 września 2015 roku – LOT wprowadził do systemu trzeci rejs dziennie między Warszawą a Szczecinem. Dodatkowe połączenie, które będzie realizowane w godzinach popołudniowych, da mieszkańcom Szczecina i okolic dostęp do jeszcze większej liczby kierunków obsługiwanych przez LOT z Warszawy. W szczególności umożliwi krótkie i wygodne przesiadki na rejsy do USA i Kanady.

Więcej »

Kamieńskie emeryckie powitanie Jesieni

Kamieńscy emeryci i renciści umówili się na dzisiejsze popołudnie nad wodami rzeki Dziwny, by wespół przywitać Jesień. Przed i wokoło ogniska pojawiło się kilkadziesiąt osób, które miały sposobność pokosztowania smakowitej grochówki, potem wszyscy jak jeden mąż podpiekali kiełbasę na ognisku.

Więcej »

Zagraj z drużyną Pogoni Szczecin w najnowszą grę „FIFA 16”

Już we wtorek 29 września na terenie centrum handlowego Atrium Molo odbędzie się prawdziwe piłkarskie święto. Z okazji premiery najnowszej edycji gry „FIFA 16” miłośnicy piłki nożnej będą mogli spotkać się z drużyną Pogoni Szczecin i wspólnie z piłkarzami rywalizować o tytuł najlepszego wirtualnego gracza.Więcej »

List do redakcji! -Skarga obywatelska na Burmistrza Wolina

Do naszej redakcji przyszedł list z Wolina. Jego autor – Imię i Nazwisko do wiadomości redakcji, napisał do nas list z prośbą o jego publikację na łamach naszej gazety. Co oczywiście czynimy poniżej.

Więcej »