14-08-2018 » Golczewo, Powiat i region

Wywiad z Łukaszem Cebulskim – trenerem „Iskry” Golczewo

„Nie mamy skonkretyzowanego celu, ale walczyć będziemy o jak najlepsze miejsce w lidze, która wydaje się być w tym sezonie bardzo trudna.” – mówi w wywiadzie Łukasz Cebulski, grający trener „Iskry” Golczewo z klasy okręgowej.

Po niezbyt udanym ubiegłorocznym sezonie, golczewska „Iskra” w najbliższą sobotę rozpocznie kolejny w klasie okręgowej (po reorganizacji lig). Już w nadchodzącą sobotę spotka się u siebie z silną w poprzedniej edycji, „Flotą” Świnoujście.

Przypomnijmy, że niemal rok temu, a dokładnie 18 sierpnia 2017 r., w Świnoujściu w obecności aż 450 widzów, „Flota” pokonała „Iskrę” 6:4, a bramki dla golczewiaków strzelili: dwie Roman Biernacki i po jednej, Dawid Roszak oraz Marek Wróblewski.

W związku z tym zwróciliśmy się z kilkoma pytaniami do grającego trenera golczewskiego teamu, Łukasza Cebulskiego.

Red. Witam Łukaszu. Znamy się od wielu już lat.

Ł. Cebulski. Tak, tak, to prawda. Witam zatem Pana, jak i wszystkich Czytelników – Kibiców.

Red. Proszę powiedzieć jak przebiegały wasze przygotowania do sezonu? Czy jesteś zadowolony z przygotowań?

Ł. C. Przygotowania do sezonu przebiegły zgodnie z planem i rozpoczęły się one 10 lipca. Trenowaliśmy na obiektach w Golczewie plus treningi indywidualne.

Zagraliśmy również kilka sparingów. Z przygotowań jestem zadowolony, bowiem frekwencja była wysoka, zawodnicy mimo wykonywania swojej pracy zawodowej, trenowali bardzo sumiennie.

Red. Czego możemy się spodziewać od golczewskiego zespołu w nadchodzącym sezonie?

Ł.C. Poprzednia runda, mówię o tej wiosennej, była dla nas bardzo trudna. Niemal do ostatniej kolejki walczyliśmy o utrzymanie, a złożyło się na to wiele czynników. Myślę, że jako drużyna zdobyliśmy dużo doświadczenia i to, mam nadzieję, zaprocentuje w nowym sezonie.

Chciałbym po prostu, aby moja drużyna walczyła w każdym meczu o zwycięstwo. Zależy mi na rozwoju indywidualnym poszczególnych zawodników, a wtedy cała drużyna będzie robiła progres.

Przez pół roku pobytu w Golczewie poznałem dobrze chłopaków. Z kolei oni poznali mnie. I wiedzą oni doskonale czego od nich oczekuję na boisku i poza nim.

Red. Konkurencja w lidze na pewno będzie spora. Jakie są zatem wasze zapatrywania na cały sezon lub na pierwszą, zasadniczą rundę?

Ł. C. Tak jak już powiedziałem, nie mamy określonego celu na cały sezon. Zależy mi i nam, po prostu na dobrej, skutecznej grze. Chcę, żeby drużyna miała swój styl, piłkarze szanowali siebie nawzajem i byli zaangażowani. To powinno dać dobry wynik, a liga widać, że będzie dosyć wyrównana.

Awansowały do nas dobre drużyny, również spadkowicze mogą być groźni. Więcej będzie można powiedzieć zapewne po pierwszych pięciu kolejkach.

Red. Twoim zdaniem: w jakiej konfiguracji znajduje się zespół na tle potencjalnych rywali?

Ł. C. Bez dwóch zdań, wierzę w swój zespół. Widzę cały czas rozwój poszczególnych piłkarzy. Cieszy mnie przy tym, że na każdym treningu jest praktycznie co najmniej 20 zawodników. A liga zapewne sprawiedliwie wszystko zweryfikuje.

Red. Celujecie w…? No właśnie. Twoim zdaniem, jakie miejsce interesuje Wasz zespół, i oczywiście klub, na koniec tej rundy, jak i na zakończenie sezonu?

Ł. C. Tak jak wspomniałem, nie zakładamy zajęcia konkretnego miejsca. Koniecznie musimy koncentrować się na każdym kolejnym meczu. W klubie jest duża pomoc ze strony Prezesów i sponsorów, co muszę podkreślić. Mamy zapewnione dobre warunki do trenowania, tak więc teraz nam trzeba udowodnić to wszystko na boisku. I to, że jesteśmy dobrym zespołem, który sprawi dużo radości Kibicom. Pozdrawiam wszystkich kibiców i zapraszam na mecze. 

Red. Serdecznie dziękuję za rozmowę i życzę zespołowi, klubowi i Tobie jako trenerowi piłkarzowi samych sukcesów.

Ł. C. I ja dziękuję pozdrawiając jeszcze raz wszystkich naszych wiernych kibiców, bo Wasze wsparcie jest naprawdę dla nas budujące na boisku. Postaramy się Was nie zawieść.

Rozmawiał Mirosław Iwaszczyszyn

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *