06-07-2016 » Golczewo, Powiat i region

Wystawa prac poplenerowych Golczewo 2016

Na przełomie czerwca i lipca br. na ulicach Golczewa można było zaobserwować grupę młodzieży, która w skupieniu wyszukiwała nietypowych miejsc do swojej pracy. Ta młodzież to studenci III roku kierunku grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie, którzy pod opieką pani dr hab. Wiesławy Markiewicz i na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie pani Aldony Kaczmarek spędzili w Golczewie pracowite półtora tygodnia.Podczas tego pobytu każdy ze studentów starał się wypatrzeć ciekawe miejsca i utrwalić je na płótnie.
Zakończeniem pleneru malarskiego jest wernisaż prac, który w tym roku odbył się na terenie golczewskiej szkoły (5 lipca). Podczas uroczystości studenci zaprezentowali wszystkie swoje prace. Ci młodzi artyści w swoich pracach uchwycili piękno naszego miasteczka, miejsca, które są dowodem bogatej historii tego terenu. Za tą umiejętność wyszukiwania „naszych perełek” dziękował wszystkim studentom Burmistrz Golczewa pan Andrzej Danieluk podczas oficjalnej wystawy „Golczewo Plener Malarski 2016”.
Dziękujemy pani Wiesławie Markiewicz, że od ponad 15 lat możemy w Golczewie gościć grupę studentów. Dziękujemy również Wszystkim, dzięki którym jest organizowany coroczny plener, przede wszystkim pani Aldonie Kaczmarek. To dzięki Państwa zaangażowaniu plenery malarskie w Golczewie stały się piękną tradycją.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *