Wybieramy Burmistrza Wolina i Golczewa!

Jesienią tego roku czekają nas wybory władz samorządowych. Wybierać będziemy radnych rad gmin naszego powiatu, radnych powiatu kamieńskiego, jak również radnych sejmiku zachodniopomorskiego. W gminach naszego powiatu wybierać będziemy w wyborach bezpośrednich Burmistrzów gmin: Kamienia  Pomorskiego, Dziwnowa, Golczewa, Wolina i Międzyzdrojów oraz Wójta Gminy Świerzno. Od wyników tych wyborów zależy bardzo dużo. Burmistrzowie poszczególnych gmin, jak i wójt gminy Świerzno kreują rozwój swoich gmin, realizują politykę społeczną i gospodarczą gmin. Wybrani przez nas radni jako rada gminy stanowić będą  organ uchwałodawczy gminy. Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy.  Rada gminy kontroluje działalność burmistrza lub wójta oraz  gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy.

Od wyborów, jakie dokonamy jesienią zależy bardzo dużo. Dobry wybór to rozwój gminy, nowe inwestycje, zadbane ulice, dobrze wyposażone szkoły kształcące nasze dzieci na wysokim poziomie. Zły wybór to stagnacja, brak rozwoju, a czasem nawet cofanie się wstecz.

Nasza redakcja zamierza spróbować pomóc Państwu w wyborze właściwych gospodarzy poszczególnych gmin.

W tym wydaniu przedstawimy Państwu kandydatów na burmistrza   Wolina  i Golczewa, w następnym kandydatów na burmistrza Międzyzdrojów i na wójta Gminy Świerzno. Proponowani przez nas kandydaci to nie są  osoby zaproponowane nam przez jakieś gremia, czy środowiska. Wybrane i proponowane przez nas Państwu osoby są dobrze znane w poszczególnych gminach. Z informacji nam znanych część tych osób zamierza wystartować w najbliższych wyborach  samorządowych na stanowisko burmistrza czy wójta. Część z tych osób startowała na takie stanowisko już  wcześniej. A część z nich to osoby, o których w tym gminach się mówi i wiele osób jest gotowa poprzeć ich kandydatury w najbliższych wyborach.

Dziś przedstawiamy Państwu kandydatów na burmistrz Wolina i Golczewa w kolejności alfabetycznej. Przy każdym kandydacie przedstawimy Państwu krótką informację o jego dokonaniach.

Następnie będziemy się z Państwem kontaktować bezpośrednio z prośbą o wskazanie kandydata, na którego dziś byliby Państwo gotowi zagłosować, jako swojego przyszłego Burmistrza czy Wójta. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy wstanie przedstawić Państwu wszystkich kandydatów, którzy zasługują na start w wyborach. Każdy z Was będzie mógł przedstawić i dopisać do listy swojego kandydata, który następnie będzie dopisany i brany pod uwagę w naszej sondzie. Po dwóch tygodniach zbierania Państwa głosów, zamieścimy na naszych łamach wyniki naszej sondy. Pięciu najwyżej notowanych kandydatów, w następnych wydaniach gazety, będzie Państwu bliżej przestawionych. Spróbujemy przybliżyć  państwu te osoby, przedstawić ich pomysł na rozwój Waszej gminy. Na  pół roku przed wyborami ponownie zapytamy Państwa o Waszą opinię, kogo widzicie z tych osób jako swojego kandydata na Burmistrza swojej gminy. Mamy nadzieję, że uda się nam ułatwić Państwu wybór najlepszego kandydata na Burmistrza czy Wójta Waszej Gminy, że swoją sondą pomożemy Państwu dokonać dobrego wyboru.

Waldemar Taranowicz

 

Wybieramy Burmistrza Wolina

Arys Renata

Nauczyciel w Szkole Podstawowej w Wolinie, działacz społeczny.

Dubrawski Waldemar

Radny Rady Powiatu, były Wicestarosta Powiatu Kamieńskiego obecnej kadencji, Sołtys Łuskowa, kandydował na Burmistrza Wolina w 2014 r.

Grzybowska Ewa

Wieloletni urzędnik Gminy Wolin, była Dyrektor Wolińskiego Ośrodka Kultury w latach 2003 – 2015. Od 2015 r. związana z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Obszarów Wiejskich jako kierownik organizacyjny Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Jest absolwentką Akademii Rolniczej w Szczecinie (specjalność: agroturystyka) oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Szczecińskim. Absolwentka Programu Liderzy PAFW – Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolność w latach 2006/2007 (trwający 14 miesięcy).

Jasiewicz Eugeniusz

Obecny Burmistrz Wolina, były Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie, Radny Rady Powiatu Kamieńskiego. Rzeczoznawca majątkowy. Wykształcenie wyższe.

Krasucka Renata

Była Radna Rady Powiatu Kamieńskiego i Gminy Wolin. Obecnie Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Kamieniu Pomorskim.

Marciniak Krzysztof

Były Burmistrz Wolina, Starosta i Wicestarosta Kamieński pierwszej kadencji, wieloletni samorządowiec, przedsiębiorca. Działacz opozycyjny w PRL, Przewodniczący Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Wolinie. Organizator i pierwszy Przewodniczący Świnoujskiego Klubu Katolickiego, Prezes Forum Regionalnego. Wykształcenie wyższe.      

Matys Marek

Wicestarosta Powiatu Kamieńskiego, Radny Powiatu Kamieńskiego, były Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie. Działacz Społeczny. Wykształcenie wyższe.

Wilkowski Bogdan

Były Burmistrz Wolina, obecnie pełniący obowiązki   Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie. Działacz Społeczny.

Wójtczak Joanna

Były Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Wolinie, działacz społeczny.

 

 

Wybieramy Burmistrza Golczewa

Adamowicz Jadwiga

Radna Rady Powiatu Kamieńskiego dwóch kadencji. Wieloletni urzędnik samorządowy.

Danieluk Andrzej

Obecny Burmistrz Golczewa. Działacz Samorządowy. Wykształcenie wyższe.

Dorniak Roman

Obecny Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie, były Radny Rady Powiatu i Rady Gminy w Golczewie. Lekarz, aktywny działacz społeczny i sportowy.

Malec Józef

Obecny Starosta Kamieński, Wiceburmistrz Golczewa poprzedniej kadencji. Wykształcenie Wyższe Rolnicze. Posiada doświadczenie w kierowaniu dużymi gospodarstwami rolnymi, kierował Oddziałem Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa w Gryficach i Kamieniu Pomorskim.

Marks Jaromir

Radny Rady Miejskiej w Golczewie. Prezes Stowarzyszenia Ekogmina w Golczewie, organizator protestu przeciwko budowie fermy Norek w gminie Golczewo.

Maślak Marek

Były Radny Powiatu kamieńskiego, działacz polityczny i samorządowy. Były kierownik Zakładu Usług Publicznych w Golczewie.

Zieliński Maciej  

Przedsiębiorca, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Dobry organizator imprez masowych. W Restauracji Herbowa w Golczewie zorganizował wiele imprez kulturalnych, w których udział wzięło wielu mieszkańców gminy Golczewo, powiatu kamieńskiego i z terenu województwa.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *