W nadchodzący weekend Golczewo stolicą kolarstwa w Polsce!

W nadchodzący weekend Golczewo stolicą kolarstwa w Polsce, a to za sprawą Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym dwójek i drużyn, jakie odbędą się na szosach Gminy Golczewo w dniach 6 i 7 października.

Z tego powodu w tych właśnie dniach, w godzinach 10:00 – 16:00 nastąpi całkowite zamknięcie ruchu drogowego drogi wojewódzkiej nr 108 na odcinku Golczewo (ul. Zwycięstwa) – Gadom – Kretlewo – Baczysław – Wysoka Kamieńska.

Zalecany alternatywny objazd z Golczewa do Parłówka to droga wojewódzka nr 106 prowadząca z Golczewa przez Niemicę i dalej drogą powiatową nr 1027Z między Niemicą, Kozielicami do Wysokiej Kamieńskiej.

Do startu w tych mistrzostwach zgłoszono aż 230 zawodników z ponad 30 klubów z całej Polski.

Kolarskie święto w niewielkim Golczewie to między innymi efekt tego, że właśnie tu czuć przyjazną atmosferę do organizacji właśnie tego typu wielkiej imprezy, a ponadto właśnie u istnieją dwa kolarskie kluby szkolące dzieci i młodzież, a są to utytułowana z racji wielu młodych talentów kolarskich LKS „Baszta”, gdzie wieloletnim trenerem jest Jacek Kołba, oraz UKS „Golczewita”, działający przy tutejszej szkole podstawowej.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *