01-02-2019 » Golczewo, Powiat i region

Konkurs – Tropem historii niezwykłych. Centrum Dialogu Przełomy

W ramach obchodów 3 rocznicy otwarcia oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy  uczniowie szkoły w Golczewie wzięli udział w konkursie wojewódzkim „Tropem historii niezwykłych. Centrum Dialogu Przełomy”.

Konkurs skierowany był do szkół, które w ciągu trzech lat istnienia oddziału współpracowały z nim najaktywniej. Wybrano sześć szkół z województwa zachodniopomorskiego: Zespół Szkół Publicznych w Golczewie, Szkołę Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowogardzie, Szkołę Podstawową im. Wspólnej Europy w Nawodnej, Szkołę Podstawową nr 8 im. Jana Pawła II w Policach, Szkołę Podstawową nr 44 im. ppor. Emilii Gierczak w Szczecinie oraz Szkołę Podstawową nr 56 im. kpt. ż. w. Konstantego Maciejewicza.
Konkurs odbywał się z udziałem publiczności. Składał się z trzech etapów. Dwa pierwsze to odpowiedzi na pytania, etap trzeci polegał na rozwiązaniu zadań związanych z ekspozycjami muzeum. Szkołę w Golczewie reprezentowały uczennice klasy Va: Aleksandra Pokorska, Zofia Wypych, Zofia Kiełbasa. Były one najmłodsze ze wszystkich uczestników. W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły II miejsce. Opiekunem grupy była pani Bożena Mańczak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: UM Golczewo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *