22-01-2019 » Golczewo, Powiat i region

Szkoła Podstawowa w Golczewie dwukrotnym Laureatem za Jasełka „Śpiewaj i tańcz dla Jezusa cała ziemio”

Jedną z tradycji obchodów Bożego Narodzenia jest organizowanie przedstawień popularnie zwanych jasełkami o narodzeniu Jezusa.  Uczniowie golczewskiej szkoły kolejny raz zmierzyli się z tym tematem sięgając tym razem do współczesności.

Poprzez taniec i śpiew ukazali podążanie narodów  świata z pokłonem do Zbawiciela. Spektakl był prezentowany podczas dwóch prestiżowych konkursów pod patronatem zachodniopomorskiego kuratora oświaty i Kurii Biskupiej w Szczecinie oraz biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego. Dnia 16 stycznia br. rywalizowaliśmy z wieloma szkołami w Kołobrzegu, gdzie odbył się XIV Regionalny Przegląd Jasełek „Idą Kolędnicy” i uzyskaliśmy nagrodę Laureata.
Natomiast w Kamieniu Pomorskim dnia 17 stycznia br. otrzymaliśmy za nasz spektakl nagrodę Laureata w IX Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych.
„Chwała Tobie Panie, tak było, tak jest i tak zostanie…”
Takimi słowami  piosenki  finałowej uczniowie Szkoły Podstawowej zakończyli jasełka „Śpiewaj i tańcz dla Jezusa cała ziemio”. W przedstawieniu brało udział 41 aktorów od klasy I do VIII.  Za wiele tygodni pracy spotkaliśmy się z dużym uznaniem jury za nowatorski pomysł, ciekawe choreografie tańców kontynentalnych, dobór muzyki i kostiumy. Z dumą reprezentowaliśmy naszą szkołę kolejny raz odnosząc sukcesy.
Animatorem grupy teatralnej, która dostarczyła tylu wspaniałych wrażeń mieszkańcom Golczewa podczas występu w Święto Trzech Króli w GOKiS jest pani Danuta Grzejszczak. Serdeczne podziękowania także dla pani Wioletty Pokwapisz za okazane wsparcie w prezentacji spektakli i przygotowaniu uczniów kl. II b do wykonania tańca Krakowiaka.

Danuta Grzejszczak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *