11-10-2017 » Golczewo, Powiat i region

Światowy Dzień Zwierząt w Wysokiej Kamieńskiej

Kierownik Komunalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach Marta Tysiąc – Stępień 4 października br. odwiedziła Szkołę Podstawową w Wysokiej Kamieńskiej. Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanki z uczniami.

Młodzi ludzie podczas spotkania dowiedzieli się m.in. jaka jest historia udomowienia psa, jak właściwie postępować ze zwierzętami, jak zachować się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia, jak funkcjonuje Schronisko dla zwierząt. Dzień 4 października, w którym odbyło się spotkanie nie był przypadkowy. Tego dnie wszakże obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.
Zamiarem pomysłodawców tego święta było podejmowanie działań edukacyjnych, których celem jest uświadamianie ludziom, że zwierzę to nie rzecz, z którą można robić,  co się chce. Obchody święta mają uczyć społeczeństwa, że bez zwierząt człowiek nie byłby tym, czym jest. Zwierzęta bowiem wzbogacają nasze życie, wyzwalając w nas najlepsze cechy. W zamian potrzebują  poszanowania swojej odrębności. Tylko tyle i aż tyle.

UM Golczewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *