01-08-2016 » Golczewo, Powiat i region

Spektakl nad jeziorem. Wyjątkowy finał Teatralnego Lata w Golczewie.

W piątek, 29 lipca, chwilę po 16:00 plaża przy jeziorze w Szczuczym przeistoczyła się w czarodziejską krainę dzieciństwa. Czworo najdzielniejszych uczestników warsztatów teatralnych, które od tygodnia trwały w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, odegrało wzruszające przedstawienie o tym, jak to jest być dzieckiem dziś i jak to było kiedyś.

Przedstawienie „Dwa Światy. G” zgromadziło kilkunastoosobową publiczność, w tym przyjezdnych z Wysokiej Kamieńskiej. Młodzi aktorzy: Gosia, Adaś, Kuba i Karol, ubrani w jednakowe fraki, odegrali sceny obrazujące dziecięce zabawy, obowiązki, przysmaki, zjawiska. Działania sceniczne wydarzały w przestrzeni żółtej, okrągłej konstrukcji, którą za pomocą scenograficznych chwytów przerobiono na wielką klatkę dla ptaków. Sceny  urozmaicały nagrania  głosów babć aktorów, które wspominały swoją młodość. Teatralny dialog dzieci z seniorami rozbawiał i wzruszał – nie obyło się bez kilku łez i wielkich braw.  Po spektaklu wszyscy jego twórcy wraz z publicznością wymienili się wrażeniami przy popcornie i lemoniadzie. Wspólnie doszli do wniosku, że okrągła, żółta konstrukcja przy plaży powinna stać się na stałe przestrzenią działań artystycznych w Golczewie.

Spektakl był finałem projektu Teatralne Lato, który odbywał się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie od 22 do 29 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *