08-10-2018 » Golczewo, Powiat i region

Salsa łączy i smakuje – już od soboty w Gadomiu

Od lat wiadomo, że wspólny taniec i spożywanie posiłków ma największą moc integracyjną. A co dopiero przy gorących kolumbijskich rytmach salsy! A ta zabrzmi trzykrotnie w urokliwym pałacyku w Gadomiu koło Golczewa (Zajazd Dzika Róża): 13, 14 i 28 października. Swoich sił może spróbować każdy: panie, panowie i dzieci. I to bezpłatnie.

W ramach spotkań pod nazwą „Salsa łączy i smakuje” odbędą się lekcje pokazowe kolumbijskiej salsy prowadzone przez Paolę Alvarez – Kolumbijkę na co dzień mieszkającą w Szczecinie. Forma ich prowadzenia jest dużo swobodniejsza niż w przypadku polskich szkół tańca – jest dużo śmiechu, zabawy i spalonych kalorii. A spalone kalorie będzie można uzupełnić przygotowując wspólnie egzotyczne przekąski kuchni latynoskiej. Znajdzie się również czas na prezentację bogatej i różnorodnej kultury kolumbijskiej. Kolumbia Was zaskoczy pozytywnie w wielu aspektach.

Paola Alvarez urodziła się w Cali – kolumbijskiej metropolii, światowej stolicy salsy. Naukę tańca rozpoczyna się tam bezwarunkowo w domu od pierwszych lat życia. Muzyka towarzyszy mieszkańcom praktycznie bez przerwy. Nie ma się więc co dziwić, że Kolumbijczycy znają na pamięć teksty większości najpopularniejszych salsowych przebojów. Paola przyjechała do Polski trzy lata temu, jak to w większości przypadków bywa – za miłością. Zabrała jednak ze sobą miłość do tańca i stara się ją pielęgnować w naszym kraju.

W zeszłym roku w podobnym projekcie brali udział mieszkańcy gminy Golczewo. Wtedy w ramach Objazdowej Akademii Kultury, której organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie tańczyli z Paolą na świeżym powietrzu. Spodobało się na tyle, że za ich namową inicjatywa powraca.

Organizatorem projektu „Salsa łączy i smakuje” jest szczecińskie stowarzyszenie „Oswajanie Sztuki”, a projekt został dofinansowany ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Zachodniopomorskiegow ramach programu „Społecznik 2018”. Inicjatywa została wybrana w głosowaniu przez samych mieszkańców województwa.

Spotkajmy się w Gadomiu na imprezie „Salsa łączy i smakuje”!

Kiedy?13, 14 lub 28 października. Możecie uczestniczyć we wszystkich spotkaniach.

Gdzie?Urokliwy pałacyk w Gadomiu koło Golczewa (Zajazd Dzika Róża).

Startujemy zawsze o godzinie 15, a kończymy kiedy dopadnie Was zmęczenie.

Wstęp?wolny. Wystarczy wysłać zgłoszenie uczestnictwa do 3 dni przed planowaną imprezą.

Jak się zapisać?Wysłać email na adres basia@oswajaniesztuki.pl.

Dodatkowe informacje na www.salsawgadomiu.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *