Piłkarze Iskry ze zwycięstwem

I stało się! Podczas sobotniego meczu (16 kwietnia) kibice Iskra Golczewo zobaczyli pierwsze bramki zdobyte przez swój zespół na własnym terenie. Iskra wygrała 5:2 z Zorzą Dobrzany. Kibiców miejscowej drużyny nie odstraszyła nawet pogoda. Podczas meczu nie padało, ale godzinę przed spotkaniem spadła solidna porcja deszczu.

Od pierwszego gwizdka tempo narzuciła Iskra. Często angażowany był S. Madej, który wrócił do gry po kontuzji. Już w 9 min. przy asyście J. Olenyuka gola strzelił K. Hus. Ale gra dopiero się zaczęła. Minęło drugie 9 min. i kolejny gol był na koncie K. Husa. Tym razem asystował S. Smerdel. Mimo 2 goli przewagi Iskra nie spuszczała z tonu. Piłkarze Zorzy bezskutecznie próbowali przedostać się pod pole karne rywali. W 25 min. Y. Olenyuk pokusił się o silny strzał na bramkę Zorzy. Piłka z impetem odbiła się od poprzeczki, trafiła wprost pod nogi R. Piotrowskiego i było już 3:0. W kolejnych minutach w grze Iskry wkradło się rozluźnienie, czego efektem był pierwszy w tym meczu stracony gol. Gola do przerwy po podaniu od K. Husa zdobył jeszcze S. Smerdel.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie akcje przenosiły się od jednej bramki do drugiej. Swoje okazje mieli piłkarze Zorzy, jednak albo byli na spalonym albo piłkę zgarniał bramkarz Iskry K.Kowalski. W powietrzu jednak dało się wyczuć, że Zorza bardziej przycisnęła nasz zespół. W 60 min. goście strzelili gola na 4:2. Od paru minut w grze Iskry coś się nie kleiło. Wkradła się nerwowość i niedokładność. W 65 min. doszło do pierwszych zmian kadrowych na boisku: S.Madeja  zmienił M. Kostur, a K. Husa zastąpił Ł. Trociuk. Zarówno Iskra jak i Zorza nie dawały za wygraną. Piłka często lądowała w polu karnym Iskry jednak kolejnych goli dla Zorzy nie było. W 70 min. za S. Smerdla wszedł R. Sobański. Natomiast R. Piotrowskiego w 87 min. zmienił Prusak, który w kolejnej minucie zaliczył asystę. Pięknym strzałem M. Kostur ustalił wynik spotkania na 5:2. Uważamy, że zrehabilitował się tym samym za straconą drugą bramkę w meczu z Intermarche-Rega Trzebiatów dwa tygodnie wcześniej.

Iskra Golczewo aktualnie zajmuje 7. miejsce w tabeli i ma 30 pkt. Na 8. miejscu jest Arkonia Szczecin z dorobkiem 29 pkt, a przed Iskrą Błękitni II Stargard z 35 pkt.

Kolejne dwa mecze Iskra rozegra na wyjeździe. 24 kwietnia o 15:00 zmierzy się ze Stalą Lipiany, a 30 kwietnia o 16:00 z Błękitnymi II Stargard.