02-03-2018 » Golczewo, Powiat i region

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne – rozstrzygnięty

W Zespole Szkół Publicznych w Golczewie w dniu 2 marca br. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Eliminacje te poprzedzone były eliminacjami środowiskowymi, w których wzięło udział (łącznie w dwóch grupach wiekowych) 82 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej i Golczewie oraz Gimnazjum w Golczewie.Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się 15 uczestników: z grupy I – 10 i z grupy II – 5. Zawodnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Po dokonaniu oceny do eliminacji powiatowych, które odbędą się 22 marca br. w Kamieniu Pomorskim, zakwalifikowali się następujący uczestnicy:

I grupa  (kl. I-VI szkoły podstawowej)
1.    Solecki Kacper        SP Wysoka Kamieńska
2.    Przygodzka Oliwia   SP Wysoka Kamieńska
3.    Hołub Wiktoria         SP Golczewo

II grupa  (kl. VII, VIII szkoły podstawowej i II, III gimnazjum)
1.     Wyka Agata       kl. VII SP Golczewo
2.    Typek Gracjan   kl. VII SP Wysoka Kamieńska
3.    Wypych Anna     kl. VII SP Golczewo

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Zastępcy Burmistrza Golczewa Lecha Ferdynusa oraz Prezesa Zarządu Miejsko – Gminnego OSP – dh Michała Opowicza dyplomy oraz nagrody pocieszenia, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc – nagrody rzeczowe. Nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika ufundowała Dyrektor ZSP w Golczewie – Aldona Kaczmarek, zaś dla najmłodszej uczestniczki – Prezes OSP w Golczewie – dh Stanisław Szymanek.
Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej otrzymali również Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk i Dyrektor ZSP w Golczewie Aldona Kaczmarek.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach tego turnieju, a wszystkich chętnych już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach OTWP.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *