Młodzi sportowcy z Wysokiej Kamieńskiej na biegach w Goleniowie

   Jedenastego listopada 1989 roku w wolnej Polsce po raz pierwszy w Goleniowie została zorganizowana impreza biegowa pod nazwą Goleniowska Mila Niepodległości. Celem głównym tych biegów było uczczenie rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, poprzez organizację imprezy biegowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od tamtej daty wszystkie kolejne rocznice Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Goleniowie obchodzone są na biegowo. Wraz z warszawskimi biegami Goleniów organizuje je nieprzerwanie od 29 lat. Są to najstarsze biegi w Polsce upamiętniające dzień Narodowego Święta Niepodległości.

W tegorocznych biegach na starcie stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej, którzy rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców  na dystansie 600m. Na mecie na każdego uczestnika kończącego bieg czekał medal, dyplom oraz drobne gadżety. Łącznie w biegach dzieci i młodzieży wzięło udział blisko 2500 młodych atletów z całego województwa. Najlepszy wynik osiągnęła Kornelia Orszulak, która zajęła 16 miejsce w kategorii dziewcząt klas 5 i 6. Po raz pierwszy uczniowie SP Wysoka Kamieńska wystartowali pod nazwą Uczniowskiego Klubu Sportowego „AKTYWNI” Wysoka Kamieńska, który rozpoczął działalność 8 listopada br.
Bieg był zwieńczeniem projektu „Bonus na Start”, który od września był realizowany w placówce. W ramach zadania zostało sfinansowanych 5 wyjazdów na zawody lekkoatletyczne oraz odbył się bieg rodzinny na boisku w Wysokiej Kamieńskiej.
W biegach w Goleniowie uczestniczyli: Cezary Muszyński, Aleksandra Grudzińska, Wiktoria Chudzicka, Patryk Nowicki, Martyna Muszyńska, Hanna Leus, Marzena Radoń, Szymon Grudziński, Kacper Caban, Paulina Młyńska, Oliwia Przygodzka, Paweł Szabat, Tomasz Orszulak. Opiekę nad dziećmi sprawowali: Maja Orszulak, Bartłomiej Musiał, Marcin Muszyński oraz Krystian Ruszczak.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *