Mateusz Walaszczyk Wicemistrzem Polski w kolarstwie torowym

 

W dniach 26-28 lipca br. na torze kolarskim w Pruszkowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W zawodach brali udział zawodnicy (kategoria junior młodszy) miejscowego klubu „Baszty” Golczewo.

Dużym sukcesem może pochwalić się Mateusz Walaszczyk, który startując w sprincie sprawił dużą niespodziankę. W dojściu do finału głównego pokonał kolarzy, którzy byli faworytami miejsc medalowych. Nasz zawodnik odważnie i z rozsądkiem podszedł do każdego biegu i w samym finale spotkał się z kolarzem z Torunia Cezarym Łączkowskim (TKK Pacific Nestle Fitness Team). Tutaj Mateusz został ostatecznie pokonany, ale zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w sprincie udowodnił, że jest liczącym się sprinterem w swojej kategorii. Mateusz gratulujemy srebrnego medalu!
Nasi kolarze stratowali jeszcze w innych konkurencjach. W sprincie drużynowym zajęli 5. miejsce (Norbert Zieliński, Maciej Raducki, Mateusz Walaszczyk), a w wyścigu drużynowym – 7. Miejsce (Norbert Zieliński, Maciej Raducki, Mateusz Walaszczyk, Adama Wypych).
Przed naszymi kolarzami jeszcze kilka ważnych startów rangi mistrzowskiej i z niecierpliwością czekamy na kolejne dobre wiadomości. Trzymamy kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *