09-06-2018 » Golczewo, Powiat i region

Gra miejsca „Bezpieczne Wakacje”

Wtorek 5 czerwca, dla większości uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie zaczął się nietypowo. Klasy od czwartej do siódmej szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne, rywalizowały w grze miejskiej o nazwie „Bezpieczne Wakacje”.

Na uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe (kl. IV – V szkoły podstawowej, kl. VI – VII szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne) czekała do przebycia trasa z sześcioma stacjami. Na stacjach klasy wykonywały czekające na nich zadania i zdobywały żetony. Zadania związane były z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży nad akwenami wodnymi, na rowerze oraz w trakcie letnich rozrywek w towarzystwie znajomych.

Kryterium zwycięstwa w każdej kategorii opierało się na ilości zdobytych punktów oraz czasie przybycia trasy. W kategorii klas czwartych i piątych szkoły podstawowej wygrała klasa V B, która zdobyła łącznie 33 punkty i pokonała trasę w 23 minuty.

W kategorii klas sześć – siedem szkoły podstawowej wygrała klasa VII B, która zdobyła łącznie 35 punktów i pokonała trasę w 22 minuty.

Z kolei w kategorii klas gimnazjalnych najlepsza okazała się klasa II C, która zdobyła 31 punktów i pokonała trasę w zaledwie 16 minut.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy za udział w grze miejskiej, a zwycięskie klasy w ramach nagrody, otrzymały vouchery na wspólny obiad w restauracji.

Wszystkim klasom gratulujemy kondycji i wiedzy. A za pomoc w przeprowadzeniu gry dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie, pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Golczewie.

Projekt dofinansowany ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

GOKiS (Golczewo)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *