04-07-2017 » Golczewo, Powiat i region

Golczewski festyn z Wojewódzkimi Dniami Pszczelarza

Sobotni Festyn w Golczewie (1 lipca) w tym roku był wzbogacony o Wojewódzkie Dni Pszczelarza, których organizatorem było Koło Pszczelarzy Wysoka Kamieńska oraz Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie.

Do Golczewa zawitały stowarzyszenia pszczelarskie z całego regionu, a wśród obecnych gości należy wymienić m. in. Czesława Siekierskiego Posła do Parlamentu Europejskiego, Waldemara Kudłę Prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego, Olgierda Kustosza Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie, Józefa Malca Starostę Kamieńskiego, Andrzeja Danieluka Burmistrza Golczewa i Tomasza Szeszyckiego Nadleśniczego Nadleśnictwa Rokita.
Uroczystość rozpoczęto Mszą św. koncelebrowaną przez ks. Macieja Szmuca dyrektora Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej oraz ks. Jacka Fabiszaka proboszcza Parafii Golczewo. W trakcie liturgii dokonano poświęcenia sztandaru Koła Pszczelarzy Przybiernów. Najbardziej zasłużeni działacze otrzymali odznaczenia. Goście Wojewódzkich Dni Pszczelarza mogli wysłuchać również prelekcji dotyczącej zagrożeń związanych z cukrzycą, wziąć udział w konkursach oraz bawić się przy występach zespołów ludowych.
W sobotnie popołudnie odbył się tradycyjny golczewski festyn. Program rozpoczęliśmy koncertem trzech przystojnych panów – zespołu Crazy Accordion Trio z Krakowa. Dużo emocji wzbudziły oczywiście występy zespołu KEEP z Golczewa i Kamienia Pomorskiego. Ciekawa choreografia połączona z muzyką i tańcem przykuła uwagę całej publiczności.
Dalsza część naszego festynu to już występy zaproszonych artystów Kabaretu Jurki, musicalowo rewiowej gali Teatru Fame oraz zespołu After Party. Kabaret przez ponad godzinę zabawiał publiczność swoim skeczami. Artyści z Teatru Fame ze Szczecina zaprezentowali bogaty repertuar największych przebojów filmowych i musicalowych, takich jak: Deszczowa Piosenka, Upiór w Operze, Mamma Mia, New York New York, Już taki jestem zimny drań i wiele innych. W ponad godzinnym widowisku mogliśmy podziwiać taniec, śpiew, aktorstwo w połączeniu z przepięknymi kostiumami i rekwizytami. Wszystko to tworzyło wyjątkowy spektakl, który mamy nadzieję pozostanie niezapomnianym przeżyciem.
Największą popularnością cieszył się koncert gwiazdy wieczoru – zespołu After Party. Publiczność wspólnie z artystami śpiewała największe przeboje m.in. Ona lubi pomarańcze, Nie daj życiu się. Rozdawaniu autografów i popularnego selfie nie było końca.
Na festynie można było również odwiedzić stoiska promocyjne zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Golczewie oraz Związek Pszczelarzy z Wysokiej Kamieńskiej z ofertą Golczewskich Miodów.
Głównym organizatorem festynu był Burmistrz Golczewa i Rada Miejska w Golczewie.
Całą imprezę poprowadził prezenter Radia Złote Przeboje Robert Bochenko.

Dziękujemy przede wszystkim naszym sponsorom i darczyńcom!
   To dzięki Państwa pomocy zorganizowaliśmy tegoroczne Dni Golczewa.
   Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *