27-06-2016 » Golczewo, Powiat i region

Golczewski festyn pełen niespodzianek

Tegoroczne Dni Golczewa już za nami. Dwudniowe obchody miały sportowo- rekreacyjną oprawę. W sobotę na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim rozpoczął się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej GOLCZEWO CUP, w którym wzięły udział drużyny z Polski i za zagranicy, w tym m.in. z Rosji i Niemiec. Finały zostały rozegrane już w niedzielę (26.06.) na stadionie miejskim w Golczewie.

W sobotnie popołudnie odbył się tradycyjny golczewski festyn. Ze względu na warunki atmosferyczne nie udało nam się zrealizować całego programu. Niestety, nie mogliśmy obejrzeć występu zespołu „Maliny” działającego przy UTW w Golczewie oraz ciekawej choreografii i tańców naszych najmłodszych, czyli zespołu KEEP z Golczewa i Kamienia Pomorskiego.

Mimo burzy i padającego deszczu atmosfera i tak była bardzo gorąca. Dreszczyku emocji zapewniła nam drużyna narodowa piłkarzy. Ich fantastyczne zwycięstwo mogliśmy śledzić na bieżąco na telebimie, który z problemami też w końcu wystartował.

Nasz program na głównej scenie rozpoczęliśmy występem pokazu tańców latynoamerykańskich w wykonaniu Natalii Różewskiej i Kacpra Bociańskiego. Rozgrzewkę muzyczną zapewnił nam koncert zespołu Chorzy, których występ z pewnością u wielu osób pozostanie w pamięci.

Uroczystego otwarcie festynu dokonali burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Romanem Dorniakiem. Na scenie pojawiła się również Irina Rezmir – Mer Primorska (Rosja), która złożyła życzenia z okazji naszego święta i wręczyła drobny upominek – „złotą” rybkę spełniającą życzenia.

Dalsza część naszego festynu to już występy zaproszonych artystów Kabaretu Ciach, koncert Justyny Sawickiej i zespołu VOX. Kabaret przez ponad godzinę zabawiał publiczność swoim skeczami. Długo oczekiwany występ Justyny Sawickiej i śpiewane przez nią szlagiery zachęciły publiczność do wspólnej zabawy. Największą popularnością cieszył się koncert gwiazdy wieczoru – zespołu VOX. Przeboje takie jak „Bananowy song” czy „Zabiorę Cię Magdaleno” były z pewnością dla wielu uczestników miłym wspomnieniem. Tuż po występie VOX-u dla wszystkich cierpliwie czekających mieliśmy jeszcze jedną miłą niespodziankę – pokaz sztucznych ogni.  Do nocnych tańców pod golczewskim niebem przygrywał Zespół Silver Band.

Na festynie można było również odwiedzić stoiska promocyjne zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Golczewie oraz Związek Pszczelarzy z Wysokiej Kamieńskiej z ofertą Golczewskich Miodów.

Głównym organizatorem festynu był Burmistrz Golczewa i Rada Miejska w Golczewie.

Całą imprezę poprowadził prezenter Radia Złote Przeboje Robert Bochenko.

Dziękujemy przede wszystkim naszym sponsorom i darczyńcom!

To dzięki Państwa pomocy zorganizowaliśmy tegoroczne Dni Golczewa.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *