18-04-2019 » Golczewo, Powiat i region

Dzień Ziemi w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie włącza się do światowych obchodów i już 23 kwietnia zaprasza na szereg warsztatów oraz wystawę.

Co w programie?

Już od godziny 13:00 przed siedzibą ośrodka odbywać się będą warsztaty:

13:00 – 16:30

Upcykling – szyjemy plecaki!

W myśl idei upcyklingu – czyli tworzenia z rzeczy niepotrzebnych / odpadów, produktów o wyższej wartości namawiać będziemy uczestników do przyniesienia starych, nienoszonych już dżinsów i uszycia z nich plecaka – worka. Wszystko pod okiem ekologicznych wojowników – animatorów GOKiS.

13:00 – 16:30

Golczewska partyzantka ogrodnicza – dokarmiamy pszczoły!

Podczas warsztatu powstaną ekologiczne granaty – czyli bomby nasienne. W skład bomb wchodzić będą nasiona roślin szczególnie miododajnych. Uczestnicy po wykonaniu pocisków ruszą na poszukiwania nieatrakcyjnych miejsc, które po bombardowaniu zakwitną i pokryją się kolorem. Dodatkowo każdy będzie mógł zabrać ze sobą gotową mieszankę z załączoną instrukcję obsługi, którą w dowolnej chwili będzie mógł zdetonować. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ochronę pszczół oraz uwrażliwienie społeczności lokalnej na ich los.

13:00-16:30

Strefa eko–malucha

Postawy proekologiczne kreować trzeba jak najwcześniej, dlatego to stanowisko będzie dedykowane najmłodszym uczestnikom. Podczas zajęć będą mogli wykonać torby za starych t-shirtów. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł wykonać swoją własną eko-pszczołę całą wykonaną z materiałów recyklingowych.

Wszystkie warsztaty odbywać będą się równolegle. Nie obowiązują zapisy – wystarczy zabrać stare dżinsy, niepotrzebny t-shirt i przyjść!

16:30–17:30

Wernisaż wystawy fotografii autorstwa Rafała Pajestka

Na zakończenie Dnia Ziemi zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii przyrody terenów Golczewa i Nadleśnictwa Rokita autorstwa Rafała Pajestka.

Rafał Pajestka – leśnik, fotograf. Jego przygoda z Lasami Państwowymi rozpoczęła się 1992 roku, kiedy zastał stażystą w Nadleśnictwie Brzegi Dolne. Od 1996 roku związany z Nadleśnictwem Rokita, gdzie obecnie kieruje Posterunkiem Straży Leśnej. Wolne chwile poświęca fotografii i wędkarstwu. Sprzęt fotograficzny towarzyszy mu często podczas pracy, bo jak twierdzi – to co piękne mija szybko i bezpowrotnie. Laureat lokalnych konkursów fotograficznych organizowanych pwrzez Nadleśnictwo Rokita oraz Woliński Park Narodowy. W latach 2015, 2016 i 2018 jego prace zdobyły uznanie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Lasy w obiektywach leśników”.

Wystawę oglądać będzie można w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie do czerwca 2019.

 

Masz pytania?

Zadzwoń: +48 512 786 445

Napisz: gokis@golczewo.pl/ facebook: @gokiswgolczewie

Przyjdź do nas: GOKiS Golczewo, ul. Zwycięstwa 10

Dołącz z nami do obchodów Dnia Ziemi!

GOKiS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *