18-07-2017 » Golczewo, Powiat i region

DANCE & FLY – druga edycja wakacyjnych warsztatów tańca i akrobatyki

W poniedziałek 10 lipca br. rozpoczęła się realizacja jednego ze zwycięskich projektów  w ramach Konkursu na Inicjatywy Lokalne Gminy Golczewo. Jego inicjatorem była Golczewska Grupa Sportowa.

Projekt skierowany był  do wszystkich o dzieci w wieku 6 – 15 lat  z Gminy Golczewo z doświadczeniem oraz bez doświadczenia w tańcu bądź akrobatyce. Zrealizowany był – przykładem roku ubiegłego – formie półkolonii.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach napływały w bardzo szybkim tempie i w dużej ilości – łącznie zgłosiło się 44 uczestników w wieku od 6 do 12 lat.

Dzieci podzielone zostały  na dwie grupy, które pod okiem wykwalifikowanych instruktorów tańca i akrobatyki trenowały przez 4 dni po 3 godziny dziennie.

Warsztaty odbywały się jednocześnie na dwóch salach: w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie oraz w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.

Każda z grup miała szansę  pod opieką Pani Asi Zaliwskiej i Pani Magdy Gracy wziąć udział w warsztatach Street Dance Show, Show Dance, Disco Dance, Street Jazz, Pop i  Jazz.
Dużą atrakcją cieszyły się warsztaty akrobatyki prowadzone przez Pana Artura Bednarczyka. W ich trakcie dzieciaki wylewały siódme poty po to, by osiągnąć cel dający im samym ogromną satysfakcję – perfekcyjne wykonanie podstawowych ewolucji akrobatycznych.

Wysiłek popłacił!!!

Uczestnicy podsumowali warsztaty krótkim, ale bardzo efektownym występem finałowym, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie, w czwartek 13 lipca br. o godz. 13:00.

Podczas finału niejeden z gości nie mógł uwierzyć w to, że dzieciom udało się zapamiętać tyle mini-układów, a dzieci mimo zmęczenia i bolących mięśni podsumowały warsztaty  z uśmiechem na twarzy.

Gratulujemy wszystkim!!! Tym co ukończyli i tym co z różnych przyczyn nie dali rady.
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom ukończenia warsztatów akrobatyczno-tanecznych DANCE & FLY II, a instruktorzy podziękowania za niesamowitą atmosferę podczas warsztatów.

Instruktorom dziękujemy za wkład i zaangażowanie w realizację projektu, a pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie za okazałą pomoc. Jesteście Wielcy!!!!

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, zaś środki na jego organizację pochodzą z budżetu Miasta i Gminy Golczewo.

Małgorzata Kucharska – Golczewska Grupa Sportowa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *