25-11-2017 » Golczewo, Powiat i region

Chcę zostać strażakiem

Dzieci  z grupy 3 i 4 latków w dn. 22 listopada br. uczestniczyły w  nietypowych zajęciach.  W ramach Dni Preorientacji Zawodowej dla maluchów pod nazwą  „Mój tata/moja mama jest fachowcem…” dzieci odwiedziły strażaków w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie.

W trakcie spotkania strażacy pan Adam Kalinowski zastępca naczelnika OSP w Golczewie, pan Paweł Witczak starszy sekcyjny w Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu  (ojcowie naszych przedszkolaków)  i pan Marcin Kulesza strażak z PSP w Świnoujściu  zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku.  Dzieci zobaczyły jak wyglądają mundury strażackie, zobaczyły mundur galowy, ubranie koszarowe używane w czasie akcji ratowniczej, dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem. Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym.

Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Na zakończenie spotkania dzieci z pomocą strażaków  zrobiły  w przedszkolu swój własny wóz strażacki. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *