53 zawodników na starcie VII Golczewskiego Triathlonu

VII Golczewski Triathlon przeszedł już do historii. W tym roku w naszych zawodach wzięła udział rekordowa ilość sportowców, głównie z województwa zachodniopomorskiego, ale również z Wrocławia, Biskupic i Niemiec. W zawodach, które odbyły się 29 lipca wystartowało 53. zawodników.

Uroczystego otwarcia 7. edycji Golczewskiego Triathlonu dokonali: Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie Roman Dorniak. Sportowe zmagania rozpoczęliśmy punktualnie o godz. 11:00 pływaniem. Zawodnicy musieli przepłynąć dystans 950 metrów, następnie każdy z nich miał do pokonania dystans rowerowy 45 km i na koniec bieg – 10 km.
Kibice zgromadzeni na plaży z niecierpliwością czekali na wyjście pierwszych zawodników z wody. Wśród czołówki pływaków był m.in. Mieczysław Wróblewski kilkukrotny uczestnik golczewskiego triathlonu i co warto podkreślić startował w kategorii wiekowej 60 plus.
Po jeździe rowerowej mieliśmy dwóch kandydatów do zwycięstwa. Ostatecznie 10 – kilometrowy bieg wyłonił najlepszą trójkę VII Golczewskiego Triathlonu: I miejsce zajął Wojciech Greguła (Chojna), II m – Marek Walburg (Szczecin), III m – Roman Nowak (Człuchów).
Cieszymy się, że nasz triathlon przyciąga również sympatyczne Panie. W klasyfikacji Kobiet najlepszą okazała się Joanna Kabat-Koperska (Kliniska Wielkie), II m – zajęła Monika Kwaśniewska (Szczecin), III m – Joanna Ciemna (Wolin). Najważniejsze, że wszystkie Panie kończyły swoje zmagania z uśmiechem na twarzy.
Zacięta walka podczas całego triathlonu trwała również pomiędzy drużynami VIP. W naszych zawodach wystartowały dwa zespoły VIP: Samorządu Golczewo i zespołu Nowoczesna. Samorząd Golczewo był reprezentowany przez Romana Dorniaka (pływanie), Mirosława Wodeckiego (rower) i Pawła Jamroziaka (bieg). Drużyna Nowoczesna miała silnego przedstawiciela w biegu w postaci pana Piotra Misiło Posła na Sejm RP. W pływaniu dobrze radziła sobie Kinga Mikołajczyk, a na rowerze dzielnie walczył Mateusz Zalewski. Po długim boju to zespół Samorządu Golczewo wygrał ostateczną batalię VII Golczewskiego Triathlonu. Brawo!
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom znakomitych wyników. W opinii wielu kibiców, pokonanie trzech dyscyplin sportowych w różnych warunkach atmosferycznych, w tak krótkim czasie wymaga naprawdę wielkiego wysiłku i dobrego przygotowania fizycznego.
Z roku na rok Golczewski Triathlon przyciąga coraz więcej uczestników z różnych części kraju i nawet z zagranicy. Już teraz wiemy, że ta sportowa impreza wpisała się na stałe w nasz kalendarz corocznych imprez. Tuż po zakończeniu 7. edycji padły deklaracje o przyszłorocznej imprezie, na którą już dziś serdecznie zapraszamy zawodników i kibiców.
Pomysłodawcą i współorganizatorem społecznym, a jednocześnie koordynatorem triathlonu jest pan Roman Dorniak. To on usilnie zabiegał o zorganizowanie po raz pierwszy w 2011 r. triathlonu w Golczewie. W pierwszych zawodach wzięło udział 7. zawodników, dziś mamy ich na starcie 53. W każdej z edycji startował pomysłodawca zawodów pan Roman Dorniak, który również i w tym roku pokonując przeciwności losu stanął na starcie i ukończył zawody na 51 miejscu.
Głównym organizatorem VII Golczewskiego Triathlonu był Burmistrz Golczewa.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji i zabezpieczaniu triathlonu: sędziom-wolontariuszom, strażakom jednostek gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Golczewie, ratownikom społecznym, ratownikom WOPR z Kamienia Pomorskiego, płetwonurkowi Gabrielowi Mazurowi, pani Aldonie Kaczmarek dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie, Markowi Piotrowskiemu za profesjonale spikerowanie podczas całych zawodów oraz pozostałym wolontariuszom. Państwa zaangażowanie pozwoliło nam na sprawne przeprowadzenie całych zawodów. Wielkie DZIĘKI!
Zorganizowanie VII Golczewskiego Triathlonu było możliwe dzięki wsparciu wielu sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, nagrody i niespodzianki. Nagrody wręczali Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk, Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Dorniak, Poseł na Sejm RP Piotr Misiło, Bogusław Hilarski Radny Powiatu Kamieńskiego oraz Teresa Waszczenko Radna Rady Miejskiej w Golczewie.
Wyniki zamieszczamy w poniższym linku.
Dodatkowo przygotowaliśmy wyróżnienia dla Najlepszego Zawodnika z Golczewa, które otrzymał Tomasz Sitkowski, wyróżnienie dla Wiecznie Młodego Zawodnika – Mieczysław Wróblewski i wyróżnienie dla Najbardziej Wytrwałego Zawodnika – Marzena Pelc.
Jeszcze raz Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wyniki link
Wyniki PDF

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *