reklamuj-sie-2

Golczewo

„Transport na życzenie” Budujemy system transportu publicznego na terenach wiejskich

Nie mają jak dojechać do pracy, urzędu, lekarza. Wykluczenie transportowe to problem mieszkańców m.in. środkowej części Pomorza Zachodniego. Zapraszamy na konferencję prasową Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza poświęconą projektowi „Transport na życzenie”, która odbędzie się w piątek 11 października br. To pilotażowe działanie, poprzez które samorządowcy z Pomorza Zachodniego zbudują system transportu publicznego na terenach wiejskich.Więcej »

Mieszkańcy Powiatu Kamieńskiego z apelem o uratowanie szpitala  w Kamieniu Pomorskim       

Społeczny Komitet Mieszkańców Powiatu Kamieńskiego powołany do Zbiórki  podpisów pod Apelem w sprawie ratowania szpitala  skierował w dniu 19 września 2019 roku  do Pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów R.P. oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministra Zdrowia Apel w sprawie szpitala w Kamieniu Pomorskim. Apel ten został skierowany również do Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Starosty Kamieńskiego. Treść apelu publikujemy poniżej. Z informacji  uzyskanej z sekretariatu  Pana Premiera wynika, że  odpowiedź na Apel zostanie już niebawem przesłana na adres Społecznego Komitetu która to zostanie niezwłocznie opublikowana na łamach portalu Echo Powiatu Kamieńskiego.                                     Więcej »

SENIORALIA – Kołobrzeg 2019

W dniu 28.09.2019  liczna grupa Słuchaczy UTW  z Golczewa i Przybiernowa wraz z Zespołem śpiewaczym „Maliny” uczestniczyła  w  VII Kołobrzeskich Dniach Seniora – Senioraliach.Więcej »

Sukcesy golczewskich uczniów

Z radością informujemy, że znane są wyniki konkursu zorganizowanego przez Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy „Wiatr odnowy wiał …”.Więcej »

Zwycięstwo sportowców z Wysokiej Kamieńskiej w Międzyzdrojskich Czwartkach Lekkoatletycznych

2 października zawodnicy UKS AKTYWNI Wysoka Kamieńska zakończyli zmagania sportowe w jesiennej VI edycji Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych.Więcej »

KEEP SMILE z Golczewa na Mistrzostwach Świata IDO WORLD STREET DANCE SHOW CHAMPIONSHIPS & IDO WORLD DISCO DANCE CUPS w Czechach!!!

19 września grupa Keep Smile ze Szkoły Tańca Keep z Golczewa oraz tancerze z Kamienia Pomorskiego i z Dębna udali się do Decin w Czechach aby reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Świata IDO WORLD STREET DANCE SHOW CHAMPIONSHIPS & IDO WORLD DISCO DANCE CUPS w kategoriach solo, duety, grupy oraz formacje Street Dance Show.Więcej »

Koła Gospodyń Wiejskich w powiecie kamieńskim, część 1 –

Dziś przedstawiamy KGW Samlino

Intensywnie odradzają się w naszym powiecie stowarzyszenia pod nazwą Koło Gospodyń Wiejskich, które historycznie bogato działały w przeszłości, a pewien trudny do zrozumienia regres zanotowały na przełomie na przełomie 80. i 90. lat ubiegłego wieku, kiedy następowały zmiany ustrojowe w Polsce.Więcej »

Artur Łacki z wizytą u starosty Kamieńskiego w sprawie szpitala

W dniu 22 września Artur Łacki, kandydat Koalicji Obywatelskiej oraz Radny Sejmiku Wo0jewództwa Zachodniopomorskiego spotkał się ze starostą Powiatu Kamieńskiego, Panią Wicestarostą oraz Burmistrzem Międzyzdrojów  w sprawie szpitala w Kamieniu Pomorskim.Więcej »

Lokalne KGW na spotkaniu w podgolczewskim gościnnym Samlinie

Odradzają się stowarzyszenia pod nazwą Koło Gospodyń Wiejskich, które działały wcześniej prawie w każdej miejscowości działały z ogromną werwą, a pewien trudny do zrozumienia regres zanotowały na przełomie na przełomie 80. i 90. lat ubiegłego wieku, kiedy następowały zmiany ustrojowe w Polsce.  Pierwszym takim nowopowstałym Kołem na terenie powiatu kamieńskiego jest KGW w Trzebieszewie, które zostało założone 15 grudnia ubiegłego roku.Więcej »

Umowa na dofinansowanie przebudowy sześciu dróg powiatowych podpisana!

W Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim wojewoda przy udziale radnego województwa zachodniopomorskiego Michała Kamińskiego podpisał umowy na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych. Są to: dcroga nr 1024Z Gostyń-Pobierowo – I etap oraz nr 1039Z w granicach powiatu kamieńskiego – II etap, na łączną kwotę 2 mln 237 tys. zł. Dofinansowanie otrzymały też drogi w gminach: Dziwnów – 565 tys. zł na przebudowę drogi nr 810022Z – ul. Plażowa w Międzywodziu; Świerzno – 1 mln 144 tys. zł na przebudowę drogi w kierunku boiska sportowego w Świerznie; Międzyzdroje – 665,8 tys. zł na przebudowę ul. Bocznej w Lubinie; Golczewo – 620,6 tys. zł na inwestycje na ul. Miodowej w Golczewie łączącej ul. Szkolną z drogą wojewódzką nr 106. Rządowe dofinansowanie projektów w powiecie kamieńskim wynosi 5,2 mln zł.- Dzięki rządowemu wsparciu lokalne drogi będą bezpieczniejsze dla użytkowników – mówił wojewoda Tomasz Hinc.

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do akceptacji Ministra Zdrowia i Ministra Finansów projekt zmiany w planie finansowym dotyczący podziału środków z dotacji przekazanej w 2018 roku Funduszowi z budżetu państwa. Najistotniejszym elementem planowanych zmian będzie przekazanie dodatkowej puli pieniędzy przede wszystkim na funkcjonowanie szpitali powiatowych.
Szpital w Kamieniu Pomorskim otrzymał dofinansowanie rządowe w kwocie ponad 700 tys. zł. W urzędzie wojewódzkim w Szczecinie na konferencji prasowej ogłosił wojewoda Tomasz Hinc i miedzy innymi Michał Kamiński radny województwa zachodniopomorskiego mieszkaniec Kamienia Pomorskiego.

W.T.