reklamuj-sie-2

Golczewo

Młodzi sportowcy z Wysokiej Kamieńskiej na biegach w Goleniowie

   Jedenastego listopada 1989 roku w wolnej Polsce po raz pierwszy w Goleniowie została zorganizowana impreza biegowa pod nazwą Goleniowska Mila Niepodległości. Celem głównym tych biegów było uczczenie rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, poprzez organizację imprezy biegowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od tamtej daty wszystkie kolejne rocznice Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Goleniowie obchodzone są na biegowo. Wraz z warszawskimi biegami Goleniów organizuje je nieprzerwanie od 29 lat. Są to najstarsze biegi w Polsce upamiętniające dzień Narodowego Święta Niepodległości.

Więcej »

Obchody rocznicowe Święta Niepodległości w Golczewie

 W tym roku oficjalne uroczystości rocznicowe z okazji Dnia Niepodległości odbyły się 10 listopada. Z tej okazji w Kościele parafialnym w Golczewie odprawiono msze św. w 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

Więcej »

Zaproszenie do Golczewa na obchody Święta Niepodległości

Burmistrz Golczewa oraz GOKiS serdecznie zapraszają 11 listopada 2017 r.  na obchody Święta Niepodległości.Więcej »

Seweryn Kucharski – Mistrzem Polski

Miło nam Państwa poinformować, że mieszkaniec Golczewa Seweryn Kucharski został złotym medalistą w brazylijskim jiu-jitsu.Więcej »

Burmistrz Golczewa z wizytą w Sulechowie

Podczas ostatniego weekendu (4 listopada 2017 r.) Burmistrz Golczewa złożył wizytę w Sulechowie na zaproszenie zaprzyjaźnionego z naszą gminą Chóru Cantabile.Więcej »

Poetycko w bibliotece w Golczewie

Kolejne spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Golczewie było wypełnione poezją.Więcej »

Sesja w Golczewie- Nie będzie norek w Samlinie

W piątek 27 października w Golczewie odbyła się XXXIV sesja Rady Miejskiej. Podczas sesji Rada podjęła między innymi uchwałę w sprawie uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Golczewo w obrębach Samlino i Wołowiec. Uchwała została przyjęta jednomyślnie przez wszystkich obecnych radnych.Więcej »

29 października 2017 r – Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla piesków

Golczewska Grupa Sportowa zaprasza dnia 29 października 2017 r.  o godz. 14:00 na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej.Więcej »

Głosujemy na Bartka!

   Zachęcamy wszystkich do głosowania na Bartłomieja Musiała, nauczyciela wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej, nominowanego w plebiscycie Głosu Szczecińskiego – „Nauczyciel na Medal”.

Akcja odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. W plebiscycie można głosować na najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli. Laureaci wyłonieni w sms-owym głosowaniu zostaną wyróżnieni medalami oraz atrakcyjnymi nagrodami wręczonymi przez Marszałka Geblewicza podczas Konferencji Edukacyjnej na początku grudnia. Aby zagłosować na nauczyciela z naszej gminy wystarczy wysłać SMS o treści ZSG.128 na numer 72355. (Koszt jednego SMSa: 2,46 zł z VAT).

http://www.gk24.pl/plebiscyty/nauczyciel-na-medal/a/nauczyciel-na-medal-swinoujscie-i-pow-kamienski-aktualne-wyniki,12575432/

 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

     Nauczyciele z gminy Golczewo 14 października obchodzili swoje święto- Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwanym Dniem Nauczyciela. Tradycyjnie z tej okazji zorganizowano uroczyste apele.

W Szkole Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej młodzi podopieczni zaprezentowali, specjalnie przygotowany na tą okazję, program artystyczny. Wśród zaproszonych gości znalazł się Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk, który wręczył finansową Nagrodę Burmistrza Bartłomiejowi Musiałowi, nauczycielowi wychowania fizycznego.
Golczewskie grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły swoje święto obchodzili w Stawnie. Burmistrz Danieluk podczas uroczystej kolacji nagrodził Wicedyrektora Mariusza Michalika. Następnie Dyrektor Aldona Kaczmarek wyróżniła nauczycieli oraz pracowników szkoły.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów w pracy zawodowej.