reklamuj-sie-2

Golczewo

Wyjątkowy dzień dla przedszkolaków w Golczewie

  1. września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Z tej okazji Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk odwiedził golczewskich przedszkolaków i grupy sześciolatków, składając im życzenia samych kolorowych, radosnych i wypełnionych uśmiechem dni.

Więcej »

Finał projektu Droga do Golczewa

W piątek 15 września pod restauracją Herbowa w Golczewie odbyło się wydarzenie finałowe projektu „Droga do Golczewa – przez warsztaty artystyczne do refleksji nad wspólnotą”. Projekt realizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie.Więcej »

Program Rewitalizacji dla Gminy Golczewo

W czwartek 21 września br. w tut. Urzędzie odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie opracowania „Programu Rewitalizacji dla Gminy Golczewo”.Więcej »

Zdarzyło się…

11 września 2017 roku w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy odbyło się podsumowanie konkursu literacko – plastycznego „Zdarzyło się…”. Spośród kilkudziesięciu prac nadesłanych na konkurs uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie zostali wysoko ocenieni i wyróżnieni.Więcej »

Finał projektu Droga do Golczewa już w piątek!

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie zaprasza na wydarzenie finałowe wieńczące projekt „Droga do Golczewa – przez warsztaty artystyczne do refleksji nad wspólnotą”.Więcej »

Już niebawem przybędą nowe mieszkania socjalno – komunalne w Golczewie

Zgodnie z umową, na koniec października br. przewidziane jest oddanie przez wykonawcę parterowego budynku z ośmioma nowymi mieszkaniami socjalno – komunalnych w Golczewie, którego zleceniodawcą jest tamtejszy Urząd Gminy.Więcej »

Niestrudzony tropiciel śladów polskości na dawnych Kresach – Marek Koprowski, odwiedzi Powiat Kamieński!

W dniach 18 – 23 września 2017 r. gościł będzie na terenie powiatu kamieńskiego znany pisarz, dziennikarz i reporter, który od ponad czterdziestu lat zajmuje się problematyką wschodnią i losami Polaków na Wschodzie. Jako wysłannik kilku pism odbył ponad sto dwadzieścia podróży  – od Brześcia po Sachalin i Kamczatkę, odwiedzając  wszystkie kraje na obszarach postsowieckich. Plonem tych wypraw, oprócz tysięcy artykułów jest też kilkadziesiąt książek. Laureat nagrody Fundacji Polcul im. Jerzego Bonieckiego w 2007 r. za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie. Ostatnio nakładem wydawnictwa Replika ukazały się dwa opracowane przez niego tomy Żołnierze Wyklęci.  Wspomnienia i relacje oraz dwa tomy Wołyń. Wspomnienia ocalałych i integralnie związana z tą tematyka Akcja „Wisła„. Krwawa wojna z OUN-UPA.Więcej »

Objazdowa Akademia Kultury w gminie Golczewo

Objazdowa Akademia Kultury w gminie Golczewo

Program współpracy z organizacjami pożytku publicznego – zgłoś swoje propozycje

   Informujemy, że w dniach 4 – 15 września 2017 r. będą trwały prace nad opracowaniem projektu „Program współpracy Gminy Golczewo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2018”.

Więcej »

Remont ulicy Spacerowej ukończony

Zakończono prace remontowe ulicy Spacerowej w Golczewie. Drogę prowadzącą wzdłuż południowo-zachodniego brzegu jeziora Szczucze, na odcinku 750 metrów,  na nowo wyprofilowano, wykorytowano oraz poprawiono nawierzchnie warstwą tłucznia.

Więcej »