26-07-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Zasady korzystania z parkingów w Gminie Dziwnów

Z uwagi na pojawiające się pytania, informujemy o zasadach korzystania z płatnych miejsc parkingowych. Przypominamy jednocześnie, że płatne parkowanie pojazdów w Gminie Dziwnów obowiązuje od 01.07.2016 do 31.08.2016 roku.
W Gminie Dziwnów funkcjonują dwa obszary parkingowe:
– STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA (oznaczona literą „P” i dopiskiem „Płatny”) – płatne parkowanie obowiązuje od godziny 8.00–20.00 przez pięć dni w tygodniu (tj. od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem sobót i niedziel);
– GMINNA STREFA PARKINGOWA tzw. PARKING MIEJSKI (oznaczona literą „P” z dopiskiem „Miejski”) – płatna przez siedem dni w tygodniu (z sobotami i niedzielami włącznie) od godziny 8.00–20.00. Na GMINNĄ STREFĄ PARKINGOWĄ składają się cztery parkingi (ich rozlokowanie ilustrują poniższe mapki):

PAR_D

Dziwnów – miejsca parkingowe przy ulicy Żeromskiego (na odcinku od mostu do Portu Jachtowego) włącznie z parkingiem przy Porcie Jachtowym oraz plac parkingowy przy kościele (pomiędzy ulicami Kościelną a Słowackiego);

PAR_L

Łukęcin – parking przy ulicy Morskiej oraz miejsca parkingowe położone na osi ulicy Spacerowej (pobocze z lewej strony) począwszy od tzw. „zewnętrznej siłowni”.

W Międzywodziu oraz Dziwnówku PARKINGI MIEJSKIE nie funkcjonują. W obu tych miejscowościach znajdują się tylko parkingi administrowane na zasadach STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA (postój pojazdów jest opłacany od poniedziałku do piątku). Prosimy pamiętać o opłacaniu parkowania i zwracać uwagę na informacje zawarte na PARKOMATACH.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *