Zachodniopomorska Rada Olimpijska podsumowała mijający rok

W dniu wczorajszym, tj. 18 grudnia 2018 roku, odbyło się w Szczecińskim Domu Sportu spotkanie podsumowujące rok działalności Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród osób wyróżnionych za działalność na rzecz propagowania olimpijskich idei, znalazł się burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak.

Na tym jednak nie koniec, bowiem sympatycznych akcentów związanych z Gminą Dziwnów było więcej. Wyróżnienie za organizację imprez i szeregu innych aktywności promujących wartości olimpijskie, otrzymał dziwnowski Klub Olimpijczyka, w imieniu którego statuetkę odbierał Jerzy Janawa. Nagrodzona została także uczennica dziwnowskiej szkoły podstawowej, tj. Zuzanna Pociask. Wszystko za sprawą udziału w konkursie literackim, organizowanym przez Polski Komitet Olimpijski.
Dotyczył on przygotowania opowiadania o tematyce olimpijskiej. Praca Zuzanny Pociask (której opiekunem była Kamila Bieć) została oceniona bardzo wysoko, czego efektem było przyznanie w/w wyróżnienia.

Obecni na spotkaniu goście, wśród których był m.in. Ryszard Stadniuk – wiceprezes PKOL, wicemarszałkowie Województwa Zachodniopomorskiego – Jarosław Rzepa i Stanisław Wziątek, prezes ZRO Stanisław Kopeć, z dużym uznaniem wypowiadali się na temat organizowanych w Gminie Dziwnów olimpijskich przedsięwzięć. Doceniono szczególnie rolę, jaka jest w tej materii przywiązywana do opartej o sportowe wartości, edukacji dzieci i młodzieży.

źródło: MOSiK Dziwnów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *