X Słoneczny Turniej Tańca Sportowego w Dziwnowie

W sobotę 21 maja w Hali Sportowo-Widowiskowej odbędzie się X Słoneczny Turniej Tańca Sportowego WDSF YOUTH STANDARD & LATIN. Turniej rozegrany zostanie w czterech częściach o godzinie 9:30, 11:30, 15:00 i 18:00. W czasie zawodów wystąpią zawodnicy początkujący, pary sportowe klas E,D,C,B, pary dorosłe najwyższej klasy tanecznej oraz pary młodzieżowe rywalizujące w turnieju rankingowym WDSF ( World Dance Sport Federation ) będą to pary w wieku 16-18 lat posiadające w większości międzynarodową klasę taneczną „S”

W części ostatniej o godzinie 18:00 zaprezentują się dodatkowo dzieci tańczące w Przedszkolu Publicznym Promyk Słońca w Dziwnowie.
W Polsce jest około ośmiu turniejów WDSF a na terenie Naszego województwa w 2016 odbędzie się tylko jeden – w Dziwnowie.
Nasza kolejna impreza jest tym razem dziesiątą jubileuszową. Wszystkie wcześniejsze edycje Słonecznego Turnieju Tańca przyciągnęły do Dziwnowa wiele znakomitych par tanecznych, więc i tym razem będzie to turniej na najwyższym poziomie. Myślę że na parkiecie Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury zaprezentuje się wielu zawodników z całej Polski oraz pary międzynarodowe z kilku krajów.Wśród komisji sędziowskiej znajdzie się przedstawiciel Niemiec, Ukrainy, Włoch, Azerbejdżanu, Łotwy, Dani oraz Polski.

Organizatorami imprezy są: Dziwnowski Klub Tańca Sportowego FOCUS, Federacja Tańca Sportowego, Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie oraz Przedszkole „Promyk Słońca” w Dziwnowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *