14-05-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Wspólna inwestycja z WFOŚ

INWESTYCJE – W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Dziwnowie została podpisana umowa, dotycząca budowy dwóch plażowych zjazdów technicznych (jeden z nich będzie w Międzywodziu). Umowę w imieniu Gminy Dziwnów podpisywał burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, zaś ze strony współfinansującego inwestycję Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, jego prezes p. Jacek Chrzanowski.
Bardzo cieszę się z faktu, iż naszą gminę czeka kolejna inwestycja. Tym razem zrealizujemy ją wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska, a będzie ona dotyczyła dwóch technicznych zjazdów na plażę. Jak są ważne, szczególnie w sezonie letnim, nie muszę chyba nikomu tłumaczyć. Karetki pogotowia, niepełnosprawni czy pojazdy porządkowe – będzie im łatwiej, szybciej i bardziej funkcjonalnie. Standard plaż – mówił – też znacząco się podniesie, co będzie z korzyścią dla mieszkańców i turystów.

Swojego zadowolenia z podpisania umowy nie krył również prezes WFOŚ p. Jacek Chrzanowski. Wspomniał o tym, że Dziwnów w minionych latach bardzo się zmienił i widzi to każdy, kto tu przyjeżdża. Mówił także o tym, iż Gmina może stanowić wzór w zakresie pozyskiwania środków z funduszy centralnych i ich właściwego wydatkowania. Wskazał w tym kontekście na systematyczność w składaniu wniosków i dobrze pojmowaną nieustępliwość reprezentowaną przez burmistrza, który nie ustaje w wysiłkach, aby z każdego programu/projektu czy funduszu, pozyskać dodatkowe środki.

Podpisaniu umowy towarzyszyła także deklaracja, za którą szła nadzieja na kolejne wspólne przedsięwzięcia i dalszą owocną współpracę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *