Wojewoda definitywnie zamyka temat Stacji bazowej telefonii komórkowej pod Dziwnówkiem!

W dniu 9 czerwca do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim wpłynęły dwie decyzje w sprawie stacji bazowej telefonii komórkowej wybudowanej koło Dziwnówka.

Pozwolenie na budowę tej stacji zaskarżyło kilku mieszkańców tej miejscowości Pisaliśmy już wcześniej o tym, że Wojewoda Zachodniopomorski odmówił wstrzymania wykonania decyzji Starosty Kamieńskiego w sprawie pozwolenia na budowę tej stacji. W pierwszej z tych decyzji wojewoda napisał:  „odmawia się stwierdzenia nieważności decyzji nr 476/2015 Starosty Kamieńskiego z 17 listopada 2015r.” W drugiej decyzji Wojewoda stwierdza: „Orzeka się o umorzeniu postępowania nieważnościowego dotyczącego decyzji nr 476/2015 Starosty Kamieńskiego z 17 listopada 2015r.”    

Tym samym sprawa na tym szczeblu jest zamknięta. Stronom przysługuje co prawda odwołanie do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ale w sytuacji kiedy osoby wnoszące skargę nie zostały uznane za strony postępowania z uwagi na fakt że nieruchomości tych osób nie znajdują się w obszarze oddziaływania obiektu, takie odwołanie raczej nie wniesie nic nowego i obie decyzje wojewody zostaną utrzymane.

W.T.

Jeden komentarz na temat: Wojewoda definitywnie zamyka temat Stacji bazowej telefonii komórkowej pod Dziwnówkiem!

  1. Avatar Miłka pisze:

    Jak zwykle słusznie czy nie władza wygrywa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *