12-03-2019 » Dziwnów, Powiat i region

W Dziwnowie odstraszą dziki

 

W Dziwnowie, tak jak i w innych miejscowościach, pojawia się od czasu do czasu problem z dzikami, które wychodzą na tereny publiczne gminy. Szukając żywności dla siebie niszczą zielone tereny.  Ich pobyt na terenach zamieszkałych powoduje także niebezpieczeństwo dla ludzi.

W związku z tym w najbliższych dniach zostanie rozłożony na drewnianych palikach preparat chemiczny, który odstraszy   zwierzynę. Paliki zostaną rozłożone w parkach miejskich oraz na poszczególnych terenach zielonych.

TERENY PALIKOWANE
Dziwnów: Park Zdrojowy, Park na ul. Sienkiewicza, Park przy Marinie na ul. Żeromskiego, Marina Sezonowa ul. Wyb. Kościuszkowskie, Nowy Parking na ul. Sienkiewicza przy Cmentarzu komunalnym, Osiedle na ul. Dziwnej od strony Jednostki Wojskowej
Międzywodzie: Park przy ul. Wojska Polskiego, Park edukacyjny przy ul. Parkowej oraz Cmentarz Komunalny od strony morza.

Mieszkańcy są proszeni są o nieusuwanie oraz niedotykanie palików z preparatem.

Preparat nie jest szkodliwy dla skóry ludzkiej, jednak po ubrudzeniu zostaje na jej powierzchni nieprzyjemny zapach (przez okres około dwóch tygodni) – powiedziała Magdalena Antkowiak Podinspektor ds. ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w Urzędzie Miejskim w Dziwnowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *