02-07-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Festyn Rybaka w Dziwnowie już za nami

W sobotę 2 lipca  o godzinie 14:00 złożeniem kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym rybaków, którzy zginęli na morzu, rozpoczął się tegoroczny Festyn Rybaka. O godzinie 14:30 Orkiestra Wojskowa Marynarki Wojennej przemaszerowała ulicami Dziwnowa do Wybrzeża Kościuszki. Tam nastąpiło uroczyste  odsłonięcie tablicy pamiątkowej ORP Darłowo. Tablicę odsłonił Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak i Dowódca Garnizonu Dziwnów komandor Wojciech Chrzanowski . Delegacje władz gminy Dziwnów, Powiatu Kamieńskiego i społeczeństwa złożyły pod tablicą wiązanki kwiatów.

Uczestnicy festynu mogli  zwiedzać okręt wojenny, który zacumował przy nabrzeżu. Okrętem najbardziej interesowały się dzieci i młodzież, która z bliska mogła zobaczyć wszystko co na pokładzie.

W tym czasie trwała Biesiada Rybacka, a ci którzy mimo przelotnego deszczu, ustawiali się w ogonku, mogli zasmakować ryby smażonej czy w occie. Pychota – wszyscy to podkreślali.

WOPR – owcy dali pokaz swych umiejętności na wodzie, były pokazy technik połowowych, malownicza parada kutrów czy Neptunalia, gdzie Neptun z Prozerpiną wraz ze świtą pokazali się w całej okazałości zaciekawionym gapiom.

Wczesnym wieczorem na scenie pojawił się zespół „Sport Brothers” po którym można było posłuchać muzyki szantowej, a więc żeglarskiej, w wykonaniu Zespołu „Majtki Bosamana”.

A na zakończenie przygotowano super atrakcję w postaci sztucznych ogni. Widok to był niesamowity.

Pomimo anomalii pogodowych, impreza udała się i wszystkim, którzy na nią przyszli, przypadła do gustu. Posmakować za darmochę rybki nad morzem, to coś pięknego. A że zostały przyrządzone w smakowity sposób, więc chętnych do ich skosztowania nie brakowało.

Wszystko było OK., tylko ta pogoda.

W.T. i Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *